Naujienos

2015 m. kovas mėn. 03 d., Antradienis

Perbraižė politinį žemėlapį

Savivaldos rinkimai Panevėžyje iš miesto politinio žemėlapio visiškai eliminavo gėdingai pralaimėjusius „tvarkiečius“, socialdemokratus sulygino su „valstiečiais“, neišgelbėjo konservatorių garbės, tačiau į politinę padangę bloškė naujai suspindusias žvaigždes – visuomeninius komitetus. Pirmieji Lietuvos istorijoje mero rinkimai ir partijoms sukurta visuomeninių komitetų alternatyva virto skausminga pamoka Panevėžio valdžioje užsibuvusioms politinėms jėgoms. Miesto Taryboje pasikeitė 13 narių iš 31-o, iš Aukštaitijos sostinės politinio žemėlapio rinkėjai visiškai eliminavo pastaruosius dvylika metų be pertraukų valdančiojoje daugumoje buvusius „tvarkiečius“, susilpnino konservatorių bei socialdemokratų pozicijas ir ekstremaliai metėsi į nepartinių glėbį – daugiausia balsų atidavė už visuomenininkus.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2015 m. kovas mėn. 03 d., Antradienis

Meras miestui - Rytis Mykolas Račkauskas

Untitled-1

2015 m. kovas mėn. 02 d., Pirmadienis

Savivaldos rinkimų rezultatai

10980708 781507441935060 6313865771227284523 nŽmonės pasirinko. Mūsų kandidatas į merus Rytis Mykolas Račkauskas yra lyderis pirmąjame rinkimų į Panevėžio miesto merus ture. Jį palaikė 21,93% balsavusiųjų. Kovo 15 d. jis dalyvaus antrajame merų rinkimų ture. 
Vyriausios rinkimų komisijos duomenimis sąrašas Vrk "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU" taip pat sulaukė didžiausio panevėžiečių palaikymo ir iškovojo 7 mandatus!

Visi rezultatai: http://www.2013.vrk.lt/…/rezu…/apygardos_re...

2015 m. Vasaris mėn. 27 d., Penktadienis

Lietuvai ir man

Vasario 27 d. Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro bei Lietuvos mokinių parlamento Panevėžio regiono vvisoje šalyje vykstančios iniciatyvos „Lietuvai ir man“ renginiuose Panevėžyje.
Nuo 12 val. Panevėžio Laisvės aikštę okupavo moksleiviai. Renginio metu buvo pinamos trispalvės apyrankės, vyko estafetės, moksleiviai noriai žaidė kvadratą, klausėsi koncerto, susipažino su jaunimo organizacijomis ir jų veikla. Su Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro veikla bei nariais susipažino ir Povilas Urbšys, kuris sveikino susirinkusius ir pabrėžė, kad
laisvė yra ne dovanojama, bet iškovojama ir turi būti vis ginama, tad džiugu matyti pilietišką jaunimą - jaunąją kartą, kuriai rūpi Kovo 11- oji!
2015 m. Vasaris mėn. 27 d., Penktadienis

Susitikimai su rinkėjais

Ketvirtadienį Povilas Urbšys dalyvavo susitikimuose su rinkėjais.

Šiaurinės miesto dalies bendruomenės ir seniūnaitijos kvietė  kandidatus į Panevėžio miesto merus dalyvauti diskusijoje Rožyno progimnazijoje. Diskusijos tema - "Ką mes žinome vieni apie kitus: bendruomenės, problemos, sprendimai", kurią vedė žurnalistas Rolandas Meilūnas. Povilas Urbšys renginio pradžioje paaiškino, kodėl pats nekandidatuoja į Panevėžio miesto merus ir kvietė pasitikėti Ryčiu Račkausku ir sąrašu Nr. 18. Diskusijoje kalbėta apie miesto viziją, kasdienius klausimus ir konkrečius ateities darbus. 

Po to, Povilas Urbšys skubėjo į susitikimą Stumbro kavinėje. Čia rinkėjams prisistatė "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU" kandidatai. Gausiai susirinkę panevėžiečiai buvo rimtai pasiruošę ir turėjo daug klausimų tiek kandidatui į merus Ryčiui Račkauskui, tiek kandidatams, taip pat ir Seimo nariui Povilui Urbšiui. Dar kartą teko įsitikinti, kad žmonės jaučiasi nusivylę esama situacija mieste, nori permainų, pavargę nuo valdininkų tuščių pažadų ir vienašališkų sprendimų. Pokalbiui einant į pabaigą išsigrynino ir konkrečios idėjos miestui.
2015 m. Vasaris mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Nelikite abejingi sau ir savo miestui

urbsysSavivaldybėje vasario 23 d. vykusiame neeiliniame tarybos posėdyje vienas svarbiausių klausimų, liečiantis kiekvieną iš mūsų, buvo miesto biudžeto tvirtinimas, kuris šiais metais pateikė staigmenų: bus gerokai didinamos savivaldybės administracijos valdymo išlaidos keliant atlyginimus 27 savivaldybės darbuotojams. Kaip tai vertinate?
Pati sistema, leidžianti benueinančiai tarybai tvirtinti miesto biudžetą, kuriuo vadovausis naujai išrinkta miesto taryba, yra ydinga. Po rinkimų nauji tarybos nariai galbūt norės kitaip spręsti problemas mieste, ir tai priklausys nuo savivaldybės biudžeto lėšų. Tačiau jie jau praktiškai nieko negalės padaryti, nes nueinančios kadencijos tarybos nariai bus patvirtinę biudžetą, pagal kurį naujoji taryba turės dirbti.

Skaitykite: http://www.aina.lt

2015 m. Vasaris mėn. 25 d., Trečiadienis

P. Urbšys. Nejaugi nebėra iš ko rinktis?

Savivaldybės rinkimai jau finišo tiesiojoje. Šį kartą biudžetinės partijos pamalonino žmones leisdami jiems patiems tiesiogiai išsirinkti vieną tarybos narį ne pagal sąrašą.

Žinoma, sveiku protu sunkiai paaiškinama, kodėl iš Lietuvos žmonių atimta teisė taip išsirinkti visus savivaldos tarybos narius. Net Seimas renkamas pagal mišriąją rinkimų sistemą, kur pusė Seimo narių išrenkama sąrašu, pusė – vienmandatininkų.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2015 m. Vasaris mėn. 25 d., Trečiadienis

Metų panevėžietis

Vasario 23 d. Vaitkaus g. 3 namo savininkų bendrijos ataskaitiniame susirinkime Povilas Urbšys įteikė ilgamečiam namo pirmininkui Alfredui Juodokui Metų panevėžiečio nominaciją, kurią įsteigė Pilietinis judėjimas KARTU. P.Urbšys įteikdamas apdovanojimą pabrėžė, kad A. Juodoko pasiekimai nebūtų tokie, jei ne žmonių palaikymas, akcentuodamas bendruomeniškumo, susitelkimo galią.

A.Juodoko atstovaujama daugiabučių bendrija pirmoji Lietuvoje karšto vandens ruošimui ant daugiabučio namo stogo įsirengė saulės kolektorių sistemą. Tai unikalus atvejis Lietuvoje, realiai prisidėjęs prie alternatyvios energijos pritaikymo ir populiarinimo šalyje. A.Juodoko veikla įrodė, kad vieno žmogaus, vienos bendrijos iniciatyva gali tapti puikiu pavyzdžiu ne tik savajame mieste, bet ir Lietuvoje.

Pilietinis judėjimas KARTU 2013 metais Metų panevėžiečių nominacijomis už drąsą ir ryžtą apdovanojo Panevėžio degalinės darbuotojas Danguolę Kundelienę ir Giedrę Pilkauskienę, kurios rizikuodamos gyvybe užgesino degalinėje užsidegusį automobilį. Tuomet Judėjimo taryba priėmė sprendimą įsteigti savo prizą ir juo kasmet apdovanoti žmones, nusipelniusius miestui ir jo žmonėms.

Sveikiname Alfredą Juodoką , kuriam Pilietinis judėjimas KARTU  skyrė specialiai tam sukurtą Algio Bareikio skulptūrą.

2015 m. Vasaris mėn. 24 d., Antradienis

Kandidatų į miesto merus debatai

Pirmadienį vakare Povilas Urbšys dalyvavo jaunimo iniciatyvos "Žinau, ką renku" rengtuose kandidatų į miesto merus debatuose, kurių pradžioje pasidžiaugė jaunimo iniciatyva ir noru domėtis savivalda, ilietine pareiga ir noru pažinti kandidatus. Taip pat, P.Urbšys pastebėjo, jog iš 6 dalyvavusių kandidatų į merus net trys Sąjūdžio žmonės. Vienas jų - Rytis Mykolas Račkauskas, kuris pristatė savo poziciją miesto infrastruktūros, verslo, jaunimo situacijos gerinimo klausimais.

Paklaustas apie 3 prioritetinius darbus jaunimo klausimais tapus meru, R. M. Račkauskas išskyrė šiuos:

- įgyvendinti „protų susigrąžinimo“ programą jauniems profesionalams;
- kartu su jaunimo atstovais parengti Jaunimo centro projektą ir jį įgyvendinti;
- įgyvendinti moksleivių ir studentų praktikos programas savivaldybėje bei savivaldybės įmonėse, skatinti Panevėžyje veikiančias įmones padaryti tą patį.

2015 m. Vasaris mėn. 24 d., Antradienis

Seminaras „Tolerantiškos visuomenės ugdymas“

Vasario 23 d. (pirmadienį) Povilas Urbšys dalyvavo bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) vykusiame pirmajame ciklo „Tolerantiškos visuomenės ugdymas“ seminare-diskusijoje „Tolerancija ar neapykanta? Ką renkiesi Tu?“, vedamą Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto lektorės dr. Jūratės Baltušnikienės ir vienuolio kunigo Kęstučio Briliaus.
Seminare aptarta tolerancijos sąvoka ir prasmė šiuolaikinėje visuomenėje, nagrinėjamos netolerancijos apraiškos (diskriminacija, cenzūra, fanatizmas ir pan.) Lietuvoje ir pasaulyje ypatingą dėmesį skiriant teroro aktui Paryžiuje, gilinamasi, kaip tapti tolerantiška asmenybe.

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 281 iš 348