Naujienos

2015 m. Gegužė mėn. 17 d., Sekmadienis

Parlamentaras Povilas Urbšys: Ar eiti su velniu obuoliauti?

150_22.jpg

Savivaldos rinkimuose visuomeninių rinkimų komitetų (VRK) atstovai gavo 88 mandatus iš 1416. Nors vargu ar tai galima laikyti nepartinių jėgų laimėjimu, net ir toks mandatų skaičius bei keliuose didžiuosiuose miestuose užvaldyti merų postai smarkiai išgąsdino sistemines partijas. Miestuose, kuriuose laimėjo rinkimus, VRK turi progą parodyti, kad atėjo ne valdyti, o tarnauti žmonėms. Subūręs visuomeninį judėjimą „Kartu“, - jis laimėjo rinkimus Panevėžyje, - Seimo narys Povilas Urbšys įspėja: šie rinkimai arba pažadins žmonių pilietinį aktyvumą, arba taps VRK pakasynomis.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2015 m. Gegužė mėn. 16 d., Šeštadienis

Tarptautinis dainų ir šokių festivalis "Mes nupinsim šokių pynę 2015"

logotipas_2015.jpg

Gegužės 16 d. „Cido“ arenoje vyko tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę 2015“, kuris skirtas  Panevėžio "Vilties" pagrindinės mokyklos 70-ies metų, 10-ies metų mišrios ir "Vilties" vardo suteikimo jubiliejams paminėti. Festivalyje dalyvavo gausus būrys vaikų tautinių šokių kolektyvų iš Lietuvos, Latvijos, Gruzijos ir Ukrainos: „Vilties“ pagrindinės mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Viltis“, Panevėžio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“, Panevėžio pradinės mokyklos tautinio meno ansamblis „Saulužė“, Vilniaus savivaldybės Kirtimų kultūros centro ansamblis „Vilniaus Pynimėlis“, Nemenčinės tautinių šokių kolektyvas „Perla“ (Lietuva – Lenkija), Rygos tautinių šokių ansambliai „Ligo“, „Liesma“, 'Dzervene" „Zadorenka“ (Latvija – Rusija), Vinycios tautinių šokių ansamblis „Radist“ (Ukraina), Tbilisio tautinių šokių ansamblis „Momavali“ (Gruzija).

Šventės globėjas Povilas Urbšys pasveikino festivalio šeimininkus, padėkojo už renginio organizavimą, įteikė mokyklos direktorei padėką, puokštę gėlių ir enciklopediją mokyklos bibliotekai "Kelionė po Lietuvą" bei suvenyrus visiems šventėje dalyvavusiems kolektyvams ir palinkėjo gražios šventės.

 

2015 m. Gegužė mėn. 16 d., Šeštadienis

60 minučių

Gegužės 15 d. Povilas Urbšys dalyvavo laidoje "60 minučių", kurioje kalbėjo apie valstybės tarnybą, tarnautojų atlyginimus, amžių ir kt.

Klausykite: http://www.lrt.lt/

2015 m. Gegužė mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Ar reikia viešinti KGB ir STT pažymas?

Gegužės 13 d. Povilas Urbšys dalyvavo gyvoje politinėje diskusijoje su Arnu Klivečka. Laidos tema -  "Ar reikia viešinti KGB ir STT pažymas?"

Žiūrėkite:  

http://tv.lrytas.lt/?id=14315811191430176061

http://tv.lrytas.lt/?id=14315811731429387604

2015 m. Gegužė mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Slaptos kandidatų nuodėmės gali tapti viešos

Valdančiųjų parama Vydui Gedvilui, prezidentei neįtikusiam kandidatui į švietimo ir mokslo ministrus, Seime įgijo konkrečią išraišką. Ketinama priimti pataisą, kuri leistų viešinti slaptą kriminalinės žvalgybos informaciją apie kandidatus į aukštus postus.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2015 m. Gegužė mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Užsienio politikos pragmatiškumas ir moralė

Atvertus Seimo interneto puslapyje parlamentarų dosjė akys raibsta nuo jų veiklos. Dirba ne tik komitetuose, bet ir tarpparlamentinių ryšių komisijose. Ypač nuostabą kelia užsirašiusieji bendrauti su egzotiškomis valstybėlėmis. Ar tai reiškia, kad politikai rengiasi nemokamai pakeliauti po pasaulį? O gal tai reiškia, kad mūsų užsienio politika darosi vis svarbesnė pasauliui? Jei taip, kodėl mūsų užsienio politika visiškai kitokia nei kitų valstybių? Net Vakarų.

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, buvęs Vilniaus universiteto rektorius Benediktas JUODKA, Seimo nariai Povilas URBŠYS bei Egidijus VAREIKIS ir filosofas Krescencijus STOŠKUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2015 m. Gegužė mėn. 13 d., Trečiadienis

Paroda "Žaidimai pievoje"

64f1bd36159ab528d3f0e600c8367f84_XL.jpg

Gegužės 13 d. 17 val. Povilas Urbšys dalyvavo Arturo Milašausko fotografijų parodos "Žaidimai pievoje" atidaryme Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11, Panevėžys).

„Parodą sudaro du fotografijų ciklai: regbio dramatiška kova ir vabzdžių biustai“, – sako autorius, Panevėžio ligoninės kraujagyslių chirurgas, laisvalaikiu imantis į rankas fotoaparatą bei pasineriantis į kūrybines paieškas.  

Skaitykite: http://arspanevezys.lt/

 

2015 m. Gegužė mėn. 13 d., Trečiadienis

P.Urbšys apie slaptos informacijos panaudojimą politinėms galioms stiprinti: „Prezidentė demonstruoja, kad ji vienvaldė valstybės vadovė“

Praėjusią savaitę atmesdama Vydo Gedvilo kandidatūrą į švietimo ir mokslo ministrus, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirėmė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateikta pažyma. Pasak šalies vadovės, STT „pateikti duomenys neleidžia net svarstyti šios kandidatūros teikimo į ministrus“. Šalies vadovė, pateiktą informaciją pavadinusi „svaria“, pareiškė: „Aukščiausio skaidrumo reikalavimus kėliau ir kelsiu visiems“.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2015 m. Gegužė mėn. 11 d., Pirmadienis

Kas yra ta didžioji savivalda ? Pradėkime nuo savęs

Grigaravicius_Rackauskas_Urbsys-640x389.jpg

Panevėžio pilietinio judėjimo KARTU ir Alytaus pilietinio judėjimo nariai bei savivaldos rinkimuose išrinkti šių judėjimų deleguoti nariai bei bendražygiai,  apie šešios dešimtys žmonių – gegužės 9-10 d. savaitgalį susitiko aptarti savivaldos rinkimų, pasidalinti gerąja patirtimi ir bendryste dvasingoje Troškūnų vienuolyno aplinkoje. Švč. Trejybės bažnyčioje melstasi kleb. Sauliaus Filipavičiaus aukojamose šv. Mišiose, multifunkciniame centre dalyvauta gyvoje diskusijoje, klausytasi Gedimino ir Ainio Storpirščių atliekamo koncerto, vienuolyno svetainėje stiprintasi ir šiltai bendrauta. 

Skaitykite: http://aina.lt/

2015 m. Gegužė mėn. 10 d., Sekmadienis

Vasariškai daug „Saulių“ „Saulėtekio“ progimnazijoje

Gegužės 7 d. Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje vyko pagrindinis metų renginys – „Saulių“ statulėlių įteikimo šventė. Mažosiomis ir didžiosiomis „Saulėmis“ – aukščiausiu mokyklos apdovanojimu – dėkota labiausiai nusipelniusiems mokytojams, mokiniams, taip pat šiais metais ja apdovanotas ir dažnas mokyklos svečias bei bendradarbis kun. Rimantas Kaunietis. Iškilmingos fanfaros, nuoširdūs nominantų pasisakymai, jaunimo parengti teatralizuoti pasirodymai ir melodingi elektrinio smuiko bei gitaros garsai nepaliko abejingų.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja įteikė didžiąją „Saulės“ statulėlę ir gėlių puokštę 8 b klasės mokiniai Martynui Stogiui už pasiekimus konkursuose, progimnazijos bendruomenės telkimą ir vardo garsinimą Panevėžio mieste. Padėjėja dėkojo visai mokyklos bendruomenei už galimybę bendrauti, dalyvauti gražiuose renginiuose ir vasariškai sušilti prie mokykloje sutinkamų širdžių saulių bei įteikė direktoriui Algirdui Gedeikiui Seimo nario dovaną – Andriaus Vaišnio knygą „Konstitucijos istorija“ mokyklos bibliotekai.

<< Pradžia < Ankstesnis 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 266 iš 342