Naujienos

2014 m. Spalis mėn. 03 d., Penktadienis

Kas pakabino FNTT Baleriną?

Jau dvi savaitės, kai visuomenė negauna atsakymų dėl skandalingos informacijos, kad FNTT vadovas generolas Kęstutis Jucevičius esą reikalavo kyšio. Šalies vadovės globojamas generalinis prokuroras Darius Valys tikina, kad situacija dėl taip pat šalies vadovės į FNTT vadovus pasirinkto K.Jucevičiaus yra pakibusi ore.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Spalis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys dalyvavo susitikime su neįgaliųjų organizacijų vadovais

Spalio 2 d., ketvirtadienį, 13.00 val. P. Urbšys susitiko su neįgaliųjų organizacijų VšĮ „Dailusis ornamentas“, VšĮ Neįgaliųjų integracijos centras, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos vadovais. Susitikimas vyko organizacijų būstinėje Parko g.35. Susitikimo metu organizacijų vadovai papasakojo apie jų veiklą, organizuojamas užimtumo paslaugas ir kylančias problemas.

P. Urbšys susipažino su įvairiomis vykdomomis veiklomis, bendravo su organizacijų nariais, dalyvaujančiais meninio užimtumo užsiėmimuose ir pasiūlė paramą visoms trims organizacijoms iš padidintos Seimo nario atlyginimo dalies, įsigyjant priemones užimtumui.

2014 m. Spalis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys. Apie dumblą ir dumblinus sprendimus

Spalio 1 dieną sukanka metai, kai Panevėžio miesto ir rajono gyventojai už šaltą vandenį moka daugiau. Viena kainų kėlimo priežasčių buvo dumblo džiovyklos eksploatacijos išlaidos, tačiau apie šios džiovyklos veiklą iki šios dienos nieko negirdėti. Apie šią ir kitas aktualijas Povilo Urbšio nuomonę skaitykite: http://www.aina.lt

2014 m. Spalis mėn. 01 d., Trečiadienis

Diskusija "Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje"

Spalio 1 dieną, trečiadienį, Panevėžio miesto savivaldybėje vyko Maisto banko organizuojama apvalaus stalo diskusija „Stabdykime maisto švaistymą Lietuvoje!“, į kurią buvo pakviesti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, regione veikiantys maisto gamintojai, ūkininkai, prekybininkai, savivaldybių ir socialinių įstaigų atstovai.

Maisto banko vadovas Vaidotas Ilgius papasakojo, kad pasaulyje yra nesuvartojama apie 1/3 maisto. Lietuvoje kasmet išmetama 581 tūkst. tonų maisto per metus. Europos Parlamentas nurodė šalims iki 2025 metų per pusę sumažinti maisto švaistymą.

Maisto bankas surenka maisto produktus iš šalies prekybininkų, ūkininkų, visuomeninio maitinimo įstaigų ir  atiduoda labdaringoms organizacijoms, nepasiturintiems gyventojams. Kasdien Lietuvoje surenkamos 4-8 tonos maisto. Panevėžyje įvairios  organizacijos rūpinasi 7 tūkst. gyventojų, kurie paremiami maisto produktais.

Diskusijų metu aptartos galimybės, kaip surinkti daugiau maisto produktų ir geriau organizuoti darbą, aprūpinant vargstančius gyventojus maisto produktais. Susitikime dalyvavo Seimo nario P. Urbšio padėjėja.

2014 m. Spalis mėn. 01 d., Trečiadienis

Pensininkų eisena ir mitingas Vilniuje, reikalaujant didesnių pensijų

Spalio 1 d. Vilniuje vyko pensininkų eisena ir mitingas. Susirinkusieji reikalavo, kad pensijos būtų indeksuotos, grąžintos neišmokėtų pensijų dalys visiems dirbantiems, dirbusiems ir mirusiųjų artimiesiems. Šia protesto akcija siekiama atkreipti Vyriausybės ir visuomenės dėmesį į skurdą ir socialinę nelygybę.

Su pensininkais Kudirkos aikštėje susitikęs Povilas Urbšys informavo juos apie numatomą teikti Seimui svarstyti patobulintą Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma mirusiam pensininkui neišmokėtos pensijos dalį išmokėti jo paveldėtojams.

Pensininkai išreiškė palaikymą ir savo iniciatyvas.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2014 m. Spalis mėn. 01 d., Trečiadienis

Seimo narys P. Urbšys dalyvaus Policijos dienos minėjime

Spalio 1 d., trečiadienį, 14.00 val. P. Urbšys dalyvaus Policijos dienos iškilmingame minėjime, kuris vyks Panevėžio rajone, Šilagalyje, konferencijų salėje "Šermute".

2014 m. Spalis mėn. 01 d., Trečiadienis

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų albumo "Aukštaitėj- aukšts dongs ė čysts vondva" pristatyme

Rugsėjo 30 d. G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje panevėžiečiai pasitiko Algimanto Aleksandravičiaus naują foto albumą "Aukštaitėj - aukšts dongs ė čysts vondva". Albumas - lyg enciklopedija, savitai perteikta Algimanto. Knygos pristatyme dalyvavo menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, dainomis papuošė folklorinis ansamblis "Pulkelis".  "Lyg buvau, lyg ne - gal sapnavau: stoviu vidury laukų ir girdžiu balsus: ramybės jums, ramybės...  Neatpažįstu, ar čia Laurynas Gucevičius, ar Gabrielė Petkevičaitė-Bitė su Vaižgantu mane ramina ir veda lygumon į aukštą dangų, vandenyse padėtą. " Knygos pratarmėje savo parašytais žodžiais Algimantas pradėjo nuoširdų pasakojimą, nutikusiais istorijas, jį lydėjusias kuriant šį albumą, kuriame daugybė žinomų ir mažiau žinomų žmonių, susijusių su Aukštaitijos žeme, portretų, vietovių. A.Aleksandravičiaus sumanymuose sukurti dar tris šio ciklo knygas. "Žemaitije- mona meile" jau išleista, belieka Dzūkija, Suvalkija ir Vilniaus miestas. Povilo Urbšio vardu autorių pasveikino jo padėjėja, linkėdama, kad negęstų kūrybinė ugnis ir sėkmingai realizuotųsi visos jau sumanytos ir dar ateityje gimsiančios idėjos. 

2014 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Sekmadienis

P. Urbšys dalyvavo diskusijoje

Rugsėjo 27 d. P.Urbšys  su Pilietinio judėjimo KARTU ir Alytaus pilietinio judėjimo atstovais dalyvavo Dauguose vykusioje diskusijoje apie artėjančius savivaldos rinkimus. Buvo aptartos abiejų Judėjimų rinkimų koncepcijos, pasikeista nuomonėmis dėl būsimos rinkimų taktikos ir strategijos. Tiek panevėžiečiai, tiek alytiškiai rengiasi savivaldos rinkimuose, kurie vyks 2015 metų kovo 1 dieną, pateikti visuomenei alternatyvius partijoms nepartinių kandidatų sąrašus, kuriuose būtų įvairių profesijų, kompetentingų ir padorių žmonių, norinčių ir galinčių tinkamai atstovauti įvairius miestiečių poreikius savivaldoje- tiek verslo, kultūros, švietimo, sporto ir kitose srityse.

2014 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Šeštadienis

Ar po VSD gąsdinimų Rusija nepradėsime bijoti savęs?

Atrodo, Rusija tampa ne tik Sovietų Sąjungos įsipareigojimų, bet ir jos nusikaltimų perėmėja. Generalinė prokuratūra ir VSD puse lūpų praneša, kad Rusija prašo išduoti Nepriklausomybės aušroje tarnauti tarybinėje armijoje atsisakiusius Lietuvos vaikus, neva išdavusius tėvynę. Kodėl puse lūpų? Kodėl valstybės vadovai nenuramina visuomenės dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimo, esą jei jis panorėtų - Rusijos kariuomenė akimirksniu užimtų ir Vilnių, ir Rygą, ir Taliną, ir kitų mūsų kaimynių sostines?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Etnokultūrininkai ruošiasi Lietuvos Etnografinių regionų metams

Rugsėjo 19 d. Panevėžyje į išplėstinį posėdį susirinko visų Lietuvos etnografinių regionų etninės kultūros globos tarybų nariai. Pasitarti buvo apie ką, nes Etninės kultūros globos tarybos iniciatyva 2015-ieji LR Seimo paskelbti Etnografinių regionų metais, kurių globėja sutiko tapti LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visus atvykusius į Panevėžį – 2014 metų Lietuvos kultūros sostinę – pasveikino Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.

Skaitykite: http://alkas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 262 iš 312