Naujienos

2014 m. Spalis mėn. 01 d., Trečiadienis

Seimo narys P. Urbšys dalyvaus Policijos dienos minėjime

Spalio 1 d., trečiadienį, 14.00 val. P. Urbšys dalyvaus Policijos dienos iškilmingame minėjime, kuris vyks Panevėžio rajone, Šilagalyje, konferencijų salėje "Šermute".

2014 m. Spalis mėn. 01 d., Trečiadienis

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų albumo "Aukštaitėj- aukšts dongs ė čysts vondva" pristatyme

Rugsėjo 30 d. G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje panevėžiečiai pasitiko Algimanto Aleksandravičiaus naują foto albumą "Aukštaitėj - aukšts dongs ė čysts vondva". Albumas - lyg enciklopedija, savitai perteikta Algimanto. Knygos pristatyme dalyvavo menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, dainomis papuošė folklorinis ansamblis "Pulkelis".  "Lyg buvau, lyg ne - gal sapnavau: stoviu vidury laukų ir girdžiu balsus: ramybės jums, ramybės...  Neatpažįstu, ar čia Laurynas Gucevičius, ar Gabrielė Petkevičaitė-Bitė su Vaižgantu mane ramina ir veda lygumon į aukštą dangų, vandenyse padėtą. " Knygos pratarmėje savo parašytais žodžiais Algimantas pradėjo nuoširdų pasakojimą, nutikusiais istorijas, jį lydėjusias kuriant šį albumą, kuriame daugybė žinomų ir mažiau žinomų žmonių, susijusių su Aukštaitijos žeme, portretų, vietovių. A.Aleksandravičiaus sumanymuose sukurti dar tris šio ciklo knygas. "Žemaitije- mona meile" jau išleista, belieka Dzūkija, Suvalkija ir Vilniaus miestas. Povilo Urbšio vardu autorių pasveikino jo padėjėja, linkėdama, kad negęstų kūrybinė ugnis ir sėkmingai realizuotųsi visos jau sumanytos ir dar ateityje gimsiančios idėjos. 

2014 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Sekmadienis

P. Urbšys dalyvavo diskusijoje

Rugsėjo 27 d. P.Urbšys  su Pilietinio judėjimo KARTU ir Alytaus pilietinio judėjimo atstovais dalyvavo Dauguose vykusioje diskusijoje apie artėjančius savivaldos rinkimus. Buvo aptartos abiejų Judėjimų rinkimų koncepcijos, pasikeista nuomonėmis dėl būsimos rinkimų taktikos ir strategijos. Tiek panevėžiečiai, tiek alytiškiai rengiasi savivaldos rinkimuose, kurie vyks 2015 metų kovo 1 dieną, pateikti visuomenei alternatyvius partijoms nepartinių kandidatų sąrašus, kuriuose būtų įvairių profesijų, kompetentingų ir padorių žmonių, norinčių ir galinčių tinkamai atstovauti įvairius miestiečių poreikius savivaldoje- tiek verslo, kultūros, švietimo, sporto ir kitose srityse.

2014 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Šeštadienis

Ar po VSD gąsdinimų Rusija nepradėsime bijoti savęs?

Atrodo, Rusija tampa ne tik Sovietų Sąjungos įsipareigojimų, bet ir jos nusikaltimų perėmėja. Generalinė prokuratūra ir VSD puse lūpų praneša, kad Rusija prašo išduoti Nepriklausomybės aušroje tarnauti tarybinėje armijoje atsisakiusius Lietuvos vaikus, neva išdavusius tėvynę. Kodėl puse lūpų? Kodėl valstybės vadovai nenuramina visuomenės dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimo, esą jei jis panorėtų - Rusijos kariuomenė akimirksniu užimtų ir Vilnių, ir Rygą, ir Taliną, ir kitų mūsų kaimynių sostines?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Etnokultūrininkai ruošiasi Lietuvos Etnografinių regionų metams

Rugsėjo 19 d. Panevėžyje į išplėstinį posėdį susirinko visų Lietuvos etnografinių regionų etninės kultūros globos tarybų nariai. Pasitarti buvo apie ką, nes Etninės kultūros globos tarybos iniciatyva 2015-ieji LR Seimo paskelbti Etnografinių regionų metais, kurių globėja sutiko tapti LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visus atvykusius į Panevėžį – 2014 metų Lietuvos kultūros sostinę – pasveikino Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Siaurukui 115 metų

Povilas Urbšys rugsėjo 26 d. dalyvavo Aukštaitijos siaurojo geležinkelio gimtadienyje ir Siauruko stoties atidarymo šventėje.

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Kurčiųjų dienai skirtas renginys „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“

Rugsėjo 25 dieną Panevėžio laisvės aikštėje vyko respublikinis renginys, skirtas kurčiųjų dienai paminėti „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“, kurio svarbiausias tikslas – pabendrauti vieniems su kitais. Tuo pat metu buvo siekiama rekordo pavadinimu „Vienoje vietoje daugiausia žmonių kalbančių lietuvių – gestų kalba“. Rezultatai bus siunčiami Lietuvos rekordų registravimo agentūrai „Factum“.

Nuoširdžiais plojimais susirinkusieji pritarė Pumpėnų parapijos klebono kun. Domingo Avellaneda Cabanillas, dirbančio su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniais, žodžiams: „Man šie vaikai buvo pristatyti kaip ypatingi. Tačiau su jais pabendravęs aš supratau, kad jie ypatingi ne todėl, kad negirdi, o todėl, kad jų širdis ypatinga. Todėl tegul čia būna ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordas, kaip mes mylime vieni kitus“.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Penktadienis

Seimas – prieš kompensacijas mirusių pensininkų paveldėtojams

Dėl krizės sumažinta pensijos dalis, mirus jos gavėjui, tikėtina, nebus išmokėta jo paveldėtojams.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo nepritarė Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pataisoms, kurios siūlo mirusiam pensininkui neišmokėtos pensijos dalį išmokėti jo paveldėtojams. Seimas pataisas grąžino tobulinti.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Panevėžietės J.Vaičekauskienės knygos "Gabrielė- sielos, ne luomo bajorė" pristatymas

Rugsėjo 24 d. Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) vyko Jerutės Vaičekauskienės knygos „Gabrielė - sielos, ne luomo bajorė“ pristatymas. Bibliotekininkė Albina Saladūnaitė išsamiai ir jautriai papasakojo apie nelengvą šios knygelės kelią, apie originalią knygos sudarytojos J.Vaičekauskienės realizuotą idėją. Dėl lėšų trūkumo knyga apie XIX a. pab.- XX a. pr. Lietuvos šviesuolę Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, kuri šiandien mums byloja savo darbais, pasiekimais, dorumu ir šventumu apie meilę ir pagarbą Žmogui, išleista nedideliu, tik 200 egz. tiražu. Tačiau ją paskaityti bus galima turintiems skaitytojo bilietus. Rašytoja Aldona Ruceckaitė :"...ypač svarbu, kad šioje knygoje yra daug moksleivių minčių, jie pasako savo nuomonę apie įvairius dalykus: pasiaukojimą, žmogiškumą, tikėjimą., Tėvynę, šeimą ir kt. Sujungti dabartinių gimnazistų požiūrį ir nuomonę su rašytojos Bitės vertybių išdėstymu yra tikrai edukacinis projektas, nauja forma, originalus žanras". Taip pat buvo parodytas 15 min. filmukas "Gabrielė", kurio autorius V.Stanislovaitis, gyvenantis ir kuriantis Joniškėlyje. Tai probleminis filmas apie tai, ką iš tiesų dabartiniam jaunam žmogui reiškia Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Lietuva, patriotizmas.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu J.Vaičekauskienę pasveikino jo padėjėja, linkėdama jai stiprybės ir sveikatos, dėkojo už  nuoseklumą, pasiaukojimą ir savotišką bei labai svarbų  rašytojos Bitės darbų ir veiklos tęstinumą.

2014 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Pirmadienis

Visuomenininkams savivaldos rinkimuose siūloma leisti pasirinkti pavadinimą

Visuomenininkams savivaldos rinkimuose siūloma leisti pasirinkti pavadinimą, o ne jų komitetui automatiškai priskirti raidę pagal abėcėlę. 

Grupė Seimo narių siūlo, kad visuomeninis rinkimų komitetas galėtų suteikti savo grupei pavadinimą, kuris neturėtų sąsajų su bendrijų, politinių partijų ar asociacijų pavadinimais.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/
<< Pradžia < Ankstesnis 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 246 iš 295