Naujienos

2015 m. Lapkritis mėn. 21 d., Šeštadienis

Pirmasis Panevėžio jaunimo rudens forumas

Lapkričio 20 d. Panevėžio mokslo ir technologijų parke vyko jaunimo mokymo/paskaitų ciklas „Panevėžio jaunimo rudens forumas“.

Į susirinkusį jaunimą kreipėsi Seimo narys Povilas Urbšys: „Sveikinu su pirmuoju forumu, nes kai jaunimas Panevėžyje išdrįsta susiburti ir kalbėti apie savanorystę, apie savo dalyvavimą savivaldoje, tai yra labai gerai. Jūs esate mūsų miesto atgimimas“.

Seimo narys papasakojo jaunimui apie 65 metų senumo įvykius Panevėžyje: 1950-ieji metai, žiaurios sovietizacijos represijos. Ant miesto gatvės priešais Raudonąją bažnyčią numetami išniekinti partizanų kūnai. Kai suaugusieji jau netikėjo, kad jie gali nugalėti tą raudonąjį marą, trys trylikos metų mergaitės prisiekė pašvęsti savo gyvenimą Lietuvai ir kovoti dėl Lietuvos laisvės.

Tos trys mergaitės sugebėjo įkurti organizaciją, kurioje buvo 50 žmonių. Organizacija veikė pagal visas konspiracines taisykles: visai neseniai susirinkę bibliotekoje Panevėžyje, jos nariai vienas kito nepažino, nes veikė penketukais. Mergaitės sugebėjo į veiklą įtraukti kunigą. Kai organizaciją po 4 metų KGB išaiškino, kunigas prisiėmė visą kaltę. Tai išgelbėjo jas nuo žiaurių represijų, tuo labiau, kad jau buvo miręs J. Stalinas. Jos nebuvo suimtos ar ištremtos, bet jų gyvenimai buvo sugniuždyti. Veikla buvo paprasta: jos paprasčiausiai rašė laiškus, lapelius, kuriuos platino – kvietė žmones neprarasti vilties. Vėliau dvi iš tų trijų mergaičių apsigynė mokslinius laipsnius.

Seimo narys kreipėsi į jaunimą, pažymėdamas, kad šią istoriją prisiminė ne atsitiktinai: „Jūs burdamiesi turite tikėti, kad buvo sunkesnių laikų – tuomet būrimasis prieš ar už kažką buvo nesaugus pačiam žmogui. Tikrai esate daug saugesni, daug laisvesni. Mes, patyrę sovietinį laikotarpį, turime tos sistemos, nelaisvės anspaudą. Kai stebiu Jūsų laisvės išraišką, ji yra visai kitokia, negu mūsų. Jei laisvė yra su atsakomybe, ji gali nuveikti labai daug pozityvaus.

Tik vienas prašymas: veikla, kurioje dalyvausite, vienaip ar kitaip yra susijusi su politiniu veikimu. Politinis veikimas, plačiąja prasme, yra viešas: matai šiukšlę prie krūmo – išėjai į viešą vietą, pakėlei tą šiukšlę – tu jau dalyvauji viešojoje politikoje. Bet yra politika ir siaurąja prasme, kuri susijusi su visuomenine politine organizacija, kur Jūs atėjote, kur Jus pakvietė. Linkiu Jums – netapkite nei vienos politinės partijos, nei vieno politinio judėjimo nuosavybe. Jūs būkite ta jėga, kuri diktuotų politinėms jėgoms, ką jos turėtų daryti Jūsų labui“.   

2015 m. Lapkritis mėn. 20 d., Penktadienis

Panevėžyje atidarytas modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras

Lapkričio 20 d. pažymėtas džiugus įvykis Panevėžyje ir Lietuvoje – užbaigtas prieš keturis metus pradėtas statyti Panevėžio Statybos sektorinis praktinio mokymo centras, įsikūręs VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centro bazėje. Statybos darbų rangovas – AB „Panevėžio statybos trestas“.
Atidarymo šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Seimo nariai, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių ir administracijų, profesinių mokyklų vadovai, socialiniai partneriai, rangovų atstovai, Panevėžio profesinio rengimo centro bendruomenės nariai.
Centro direktorius Bronius Sadula pakvietė garbius svečius perkirpti atidarymo juostelę, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros administratorius kun. Eugenijus Troickis pašventino naująsias patalpas. Svečiai buvo pakviesti apžiūrėti 1340 kvadratinių metrų naujas patalpas, kuriose įrengtos dirbtuvės su reikalinga įranga atskiriems darbų procesams: mechanizuotam tinkavimui ir dažymui, gipso kartono montavimui, apdailai, plytelių klijavimui, pastato apšiltinimui, rankiniam tinkavimui ir dažymui, klojinių surinkimui betoninėms konstrukcijoms, medienos apdirbimui nuo rąsto iki pat medinio namo sumontavimo ir kitiems.
Seimo narys Povilas Urbšys sakė: „Statybos yra susiję su vienu žodžiu – namai. Namai, kurie atsiranda statybininkų dėka, tampa namais mūsų šeimoms, mūsų artimiesiems. Jūs prisidedate prie to, ką mes vadiname Lietuva. Kokia Lietuva be jaukių namų?
Nereikia pamiršti, kad Panevėžys yra Aukštaitijos sostinė, bet sostine ji tampa ne vien dėl to, kad taip pasivadina, bet ir todėl, kad atsiranda tokie centrai. Tai yra regioniniai centrai ir statybininkų tradicijos Panevėžio krašte yra labai senos“.

Skaitykite daugiau...

2015 m. Lapkritis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Stasio Kavaliausko paroda "Pažadinta akvarelė"

Lapkričio 19 dieną (ketvirtadienį) Juozo Miltinio dramos teatre atidaryta Stasio Kavaliausko (1935-2003) paroda "Pažadinta akvarelė", kuri skirta autoriaus 80-dešimtmečiui paminėti. 
Įžvalgomis apie eksponuojamus darbus dalinosi A galerijos savininkas Albinas Vološkevičius, menotyrininkas Sigitas Laurinavičius, autorių prisiminė Jūratė ir Jaunius Kavaliauskai. 
Stasys Kavaliauskas gimė 1935 m. Šiauliuose. 1944 m. šeima persikėlė į Panevėžį. 1970 m. baigė Valstybinį dailės institutą (nuo 1989 m. – Vilniaus dailės akademiją), įgijo menotyrininko specialybę. Nuo 1992 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 1966 – 1978 m. – Panevėžio miesto vyriausiasis dailininkas. Nuo 1965 m. dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje. Dailininkas savo kūrybinės veiklos laikotarpiu surengė per 40 personalinių parodų Panevėžyje bei kituose Lietuvos miestuose, Prancūzijoje, Danijoje, Baltarusijoje. Dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje – Rygoje, Peterburge, Gardine, Daugpilyje, Osle. Dailininko darbų yra įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos, Australijos, Danijos, JAV, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos dailės mėgėjai ir kolekcininkai.

Parodoje viešėjusi Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja, jo vardu perdavė linkėjimus Jūratei ir Jauniui Kavaliauskams bei padėkojo, jog suteikia galimybę miesto bendruomenei susipažinti su Stasiu  Kavaliausku ir dalinasi jo darbais.

Paroda veiks iki gruodžio 17 dienos.

2015 m. Lapkritis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Dailininko Edvino Klimo parodos „Pastovus kitimas“ pristatymas

Lapkričio 18 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje buvo pristatyta dailininko Edvino Klimo kūrybos paroda „Pastovus kitimas“. Joje eksponuojami pastarųjų šešerių metų didelių gabaritų darbai, kurie užpildo Dailės galerijos pirmojo aukšto ekspozicijų salės sienas.

E. Klimas pristatydamas savo darbus sakė, kad jie žiūrovui nesuteiks galimybės pasigrožėti maloniu vaizdu. Jis tai vadina socialine kūryba, kuria stengiasi atkreipti žmonių dėmesį į šių dienų besaikį vartojimą ir šio vartojimo pasekmes: besinaudodami mobiliaisiais telefonais, elektra, kitais civilizacijos pasiekimais, užmirštame šių dalykų nematomą pusę – kokia kaina tai pasiekiama, kiek gamtos išteklių sunaudojama.

Parodos atidaryme dalyvavusi dailininko mama perskaitė savo kūrybos eilėraštį, atskleidžiantį, kokiame kontekste gimė šie darbai. Dailininkė Irina Nosova, pirmoji E. Klimo dailės mokytoja, pastebėjo, kad jos mokinys išsaugojo pirmųjų savo darbų stilių ir natūralias, žemiškas spalvas. Kūrėją pasveikino jo kolegos mokytojai iš Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja sveikino parodos autorių, kviesdama visus susirinkusius išgirsti dailininko rūpestį ir linkėdama, kad viltingų spalvų E. Klimo darbuose atsirastų daugiau. Vienoje ekspozicijų salės pusėje darbai, vaizduojantys Fukušimos elektrinės tragedijos padarinius, išreiškia dailininko persergėjimą, kas laukia žmonijos „po to, kai“. Antroji ekspozicijos dalis, kurioje dominuoja tema „Svečiuose pas draugą“, atskleidžia kovą dėl gyvenimo. Seimo nario padėjėja dėkojo parodos autoriui, kad jis pastebi šią kovą ir joje lydi savo draugą.  

2015 m. Lapkritis mėn. 18 d., Trečiadienis

Reputacijos sąvoką aiškinsis teisme

Biliuno g 12 teritorija 02 virsusIš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) gretų dar pavasarį pašalintas Panevėžio savivaldybės tarybos narys Mantas Leliukas metė pirštinę esą jo reputaciją suteršusiems partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui, Seimo nariui Povilui Urbšiui ir su jo įkurtu judėjimu „Kartu“ į politiką atėjusiam mokslų daktarui Dariui Viržoniui. Į teismą kreipęsis M. Leliukas šį trejetą kaltina šmeižtu.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2015 m. Lapkritis mėn. 18 d., Trečiadienis

Kas maitina prezidentę?

Vakar neįvyko sąmokslu prieš valstybę skiriant Generalinės prokuratūros vadovą niekam nežinomoje prezidentūros pažymoje apkaltinto Seimo nario Juliaus Sabatausko priėmimas pas šalies vadovę. Jis atidėtas rytdienai. O štai parlamentaras Povilas Urbšys, niekam nežinomoje prezidentūros pažymoje apjuodintas, kaip mistiškai susijęs su siūlymu Generalinės prokuratūros vadovo postą išsipirkti, teisingumo ieško per Generalinę prokuratūrą. Kas tokiomis pažymomis „maitina“ prezidentę?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt

2015 m. Lapkritis mėn. 18 d., Trečiadienis

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Prancūzijos Respublika grupės pareiškimas

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Prancūzijos Respublika grupės vardu išreiškiame užuojautą šalies prezidentui Fransua Holandui (Francois Hollande‘ui (François Hollande) ir visai prancūzų tautai, o ypač tiems, kuriuos tiesiogiai palietė šie siaubingi išpuoliai.

Ryžtingai smerkiame protu nesuvokiamą smurto protrūkį prieš taikius piliečius. Tik bendrai sutelktomis pastangomis galime atliepti į kylančius iššūkius, nukreiptus prieš žmogų ir apginti demokratijos vertybes.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Prancūzijos Respublika grupės nariai: Arimantas Dumčius (pirmininkas), Zita Žvikienė (pirmininko pavaduotoja), Rytas Kupčinskas, Eugenijus Gentvilas, Ričardas Sargūnas, Ignas Kondrotas, Valerijus Simulik, Dainius Kreivys, Arminas Lydeka, Povilas Urbšys, Petras Čimbaras, Linas Balsys, Vytautas Kamblevičius, Albinas Mitrulevičius, Edvardas Žakaris, Kęstutis Masiulis, Raminta Popovienė, Arvydas Mockus.

Skaitykite: http://www3.lrs.lt/pls/

2015 m. Lapkritis mėn. 18 d., Trečiadienis

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: piliečių iniciatyva dėl asmenvardžių rašymo pasuose rodo, kad šis klausimas rūpi visuomenei

Seimą pasiekė Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pataisos, kurias pasirašė daugiau nei 50 tūkstančių Lietuvos piliečių. Povilas Urbšys su iniciatyvinės grupės nariais susitiko su Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene. Seimo Pirmininkė sakė sveikinanti tokias piliečių iniciatyvas ir vertinanti atliktą milžinišką darbą.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/sip/

2015 m. Lapkritis mėn. 17 d., Antradienis

Sauliaus Saladūno paroda "Plokštumos"

11208639_10205279045960954_6827468961423823139_n.jpgLapkričio 17 d. Povilas Urbšys dalyvavo Pilietinio judėjimo KARTU nario fotomenininko Sauliaus Saladūno parodos Plokštumos" atidaryme "Prospekto fotografijs galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius). 

Paroda veiks iki gruodžio 5 d.

2015 m. Lapkritis mėn. 17 d., Antradienis

Latvijos Respublikos paskelbimo 97-osios metinės

Lapkričio 17 d. Latvijos Respublikos ambasadoriaus Einaro Semanio kvietimu Povilas Urbšys dalyvavo Latvijos Respublikos paskelbimo 97-ųjų metinių paminėjime, kuris vyko Vilniaus miesto rotušėje. Minėjimo metu koncertavo valstybinis choras „ Latvija“.

<< Pradžia < Ankstesnis 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 245 iš 341