Naujienos

2015 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

R. Baškienė ir P. Urbšys: „Baltų vienybė ir „Talka“ padės išsaugoti valstybinę kalbą“

R. Baškienė ir P. Urbšys: „Baltų vienybė ir „Talka“ padės išsaugoti valstybinę kalbą“Rugsėjo 22-ąją, Baltų vienybės dieną, Seime įvyko Seimo narių Rimos Baškienės ir Povilo Urbšio spaudos konferencija „Baltų vienybė išsaugant valstybinę kalbą“, kurioje dalyvavo akademikas, prof. dr. Eugenijus Jovaiša, prof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė, aktorius Gediminas Storpirštis.

Seimo narė R. Baškienė, pasveikinusi Baltų vienybės dienos proga, pacitavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės viename iš metinių pranešimų pasakytus žodžius: „Ne tik Valstybinės lietuvių kalbos komisijos rūpesčiu, o kiekvieno iš mūsų priederme turi tapti ir pareiga lietuviškam žodžiui. Būtent kalba yra pilietiškumo ir atsakomybės už savo šalį, tapatybės, kultūros puoselėjimo ir bendruomenių tarpusavio ryšio visame pasaulyje pradžia“; ir priminė aiškų Prezidentės pasakymą: „kalba neturi tapti politinių sandorių ir sandėrių objektu.“

Skaitykite: http://www.voruta.lt/

2015 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Pirmadienis

Pasveikinti gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurso nugalėtojai

Rugsėjo 21 d. Povilas Urbšys Panevėžio miesto savivaldybėje pasveikino gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurso nugalėtojus. Tai: daugiabučių kategorijoje Nendrės 20 namo bendrija, įmonių- UAB "Aukštaitijos vandenys", kuriems P.Urbšys įteikė atminimo dovanas, o įstaigų grupėje nugalėjusiai "Minties" gimnazijai Seimo narys įteikė pakvietimą grupei moksleivių ir pedagogų apsilankyti Seime. 

2015 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Pirmadienis

2015 m. rugsėjo 21 d. gyventojų priėmimas

Rugsėjo 21 d., pirmadienį, 15.00 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.). 

2015 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Penktadienis

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės nariai dalyvaus Baltų vienybės dienos minėjime Rokiškyje

Rugsėjo 19 d., šeštadienį, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininko pavaduotojas Kęstutis Masiulis, nariai Rima Baškienė, Algimantas Dumbrava, Vitalijus Gailius ir Povilas Urbšys dalyvaus Baltų vienybės dienos minėjime Rokiškyje. Į Rokiškį taip pat atvyks Latvijos Respublikos Saeimos Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės delegacija, vadovaujama Romualdo Ražuko.

Išsamiau: http://pranesimai.elta.lt/news/public_view/111070

2015 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Penktadienis

SEIME INICIJUOTA REZOLIUCIJA DĖL KRIKŠČIONIŲ GENOCIDO IRAKE IR SIRIJOJE

Rugsėjo 15 d. Seimo narys dr. Mantas Adomėnas inicijavo rezoliuciją „Dėl krikščionių ir kitų religinių mažumų genocido Irake ir Sirijoje“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į sudėtingą žmogaus teisių padėtį Artimuosiuose Rytuose ir ten vykstančius sisteminius nusikaltimus žmogiškumui, kurie turi būti prilyginami genocidui.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2015 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys dalyvaus susitikime su arkivyskupais

Rugsėjo 18 d., penktadienį,  11.00 val. Povilas Urbšys kartu su parlamentinės grupės „Už šeimą“ nariais dalyvaus susitikime su arkivyskupais Gintaru Grušu ir Lionginu Virbalu („Domus Maria“ III a. salėje, Aušros Vartų g. 12, Vilnius).

2015 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Trečiadienis

Seime – Jauniaus Augustino satyrinių piešinių paroda

Rugsėjo 16 d., trečiadienį, 13 val. Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje vyko Jauniaus Augustino satyrinių piešinių parodos pristatymas. Parodą atidarė ir susirinkusius pasveikino Seimo narys Povilas Urbšys. Jis kalbėjo, kad politinė satyra mus moko demokratijos, bet,  deja, yra nykstantis reiškinys. J. Augustino darbus pristatė jo žmona B. Jaskelevičienė, gyvenimo prisiminimais pasidalino klasės draugas P. Sinevičius. Jaunius Augustinas padėkojo gausiai susirinkusiems draugams ir kalbėjo, kad satyrą visi priima skirtingai,  pagal savo supratimą, bet ji yra mūsų veidrodis.

Karikatūristas Jaunius Augustinas gimė Kaune 1932 m. Baigęs vidurinę mokyklą J. Augustinas, kaip liaudies priešų vaikas, nebuvo priimtas į aukštąsias mokyklas, taip pat ir į Vilniaus dailės institutą. 1952 m. buvo pašauktas tarnauti sovietinėje armijoje. Sugrįžęs studijavo Kauno medicinos institute,  dirbo gydytoju Seirijuose ir Veisiejuose. Šiuo metu pensininkas, gyvena Druskininkuose.

Piešti karikatūras Jaunius Augustinas pradėjo Ukmergės vidurinėje mokykloje. Studijuodamas bendradarbiavo „Šluotoje“, „Mūsų žodyje“, „Švyturyje“. Kūrybos kryptis – politinė satyra.

Jo karikatūras spausdino „Lietuvos aidas“, „XXI amžius“, „Dzūkų žinios“, „Lazdijų žvaigždė“. Surengtos darbų parodos Veisiejuose, Vilniuje, Lazdijuose, Druskininkuose, Ukmergėje, Utenoje, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje.

 

 Nuotraukos Olgos Posaškovos

2015 m. Rugsėjis mėn. 14 d., Pirmadienis

P. Urbšys. Nustokime apgaudinėti kitus ir save

Povilas UrbšysSeimas, sugiedojęs himno žodžius „ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“, atsiraitojęs rankoves kibo į darbą Lietuvos žmonių labui.Kokie gi tie svarbiausi pradžios darbai? Žinoma, tie, kurie arčiausiai kūno. Seimo didžiuma ryžtingai ėmėsi konstitucinės pataisos, kuri leistų asmeniui, sulaužiusiam priesaiką, vėl po dešimties metų ją suklijuoti ir prisiekti „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“, lyg nieko nebūtų buvę.
Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2015 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Šeštadienis

Lietuvos skautijos 20-metis

Rugsėjo 12 dieną visoje šalyje skautai švenčia Lietuvos skautijos 20-metį! Panevėžio krašto skautai ta proga rinkosi prie Aleksandro paminklo. Šventinė rikiuotė, gimtadienio šokis ir jaunų žmonių klegesys šurmuliavo per Senvagę, kur Panevėžio skautai įamžino organizacijos jubiliejų pasodindami medį, kurį įsipareigojo saugoti ir augti kartu.

Povilo Urbšio vardu skautus sveikino jo padėjėja, linkėdama augti ir skleisti tikrąsias vertybes remiantis skautų šūkių "Dievui, Tėvynei, artimui!".

2015 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Penktadienis

POEZIJOS POPIETĖ „ŽINIJOS“ GYVAVIMO JUBILIEJUI

Rugsėjo 11 d. (penktadienį) 16.30 val. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio G.Petkevičaitės- Bitės bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje vykusioje poezijos popietėje COGNOSCE TE IPSUM (pažink save), skirtoje Lietuvos „Žinijos“ draugijos 90-mečiui. „Žinija“ sukvietė jaunųjų poetų ir kultūros žurnalo „Naujoji Romuva“ bendruomenę.

Plačiau: http://www.pavb.lt/lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 245 iš 332