Naujienos

2014 m. Spalis mėn. 25 d., Šeštadienis

"Žemynos" progimnazijai 35-eri!

Spalio 24 d. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio "Žemynos" progimnazijos veiklos 35 - mečio šventėje. Sveikindamas mokyklos bendruomenę jubiliejaus proga P.Urbšys džiaugėsi šioje mokykloje ugdomu tvirtu pilietiškumo jausmu ir jo puoselėjimu. Prieš kelis metus mokykla buvo pripažinta pilietiškiausia, o šiais metais 5a klasės mokinys Martynas Barzda visuotinėje teisinių žinių pasitikrinimo akcijoje "Konstitucijos egzaminas 2014" tapo nugalėtoju 5-7 klasių grupėje.

2014 m. Spalis mėn. 24 d., Penktadienis

ES fondai traukia kaip medus

ES fondų lėšos - tarsi medumi pateptas būdas pasipelnyti. 2007-2013 metais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje buvo pradėti 124 ikiteisminiai tyrimai, kuriuose pasikėsinta neteisėtai gauti daugiau nei 745 mln. litų.

Skaitykite: http://www.respublika.lt 

2014 m. Spalis mėn. 24 d., Penktadienis

Šventinis renginys „25-mečio žingsniai“

Spalio 23 d. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio  "Minties" gimnazijos 25 - mečio renginyje „25-mečio žingsniai“. "Jūs buvote ir esate Lietuvos atgimimo ženklas",- sakė P.Urbšys, prisimindamas prieš 25 - erius metus vykusį Baltijos kelią. Jis dėkojo mokytojams už atsidavimą, o visai bendruomenei linkėjimo vienybės ir stiprybės žengiant pirmyn.

Povilas Urbšys mokyklai padovanojo Lietuvos himną ir linkėjimo nepamiršti kartoti žodžio "LIE-TU-VA!". Taip  pat jis įteikė padėką skautų draugovei "Gabija" ir jos vadovei Jūratei Gelžinienei už skautų judėjimo atkūrimą Panevėžyje ir pilietiško jaunimo ugdymą jau 20 metų.

2014 m. Spalis mėn. 24 d., Penktadienis

Su Povilu Urbšiu apie knygas

Knyga man – neatsiejama gyvenimo dalis. Per ilgą laiką jų prisikaupė daug, jau nebetelpa į lentynas.  Žmona, pasižiūrėjusi į knygų krūvas, žiūri į mane priekaištingai. Be abejo, knygą namo parsineši su mintimi perskaityti, bet ne visada pavyksta, tada pasižadi vėl prie jos sugrįžti. Knygos yra lyg buities dalis, kuri padeda susigaudyti savo būtyje.

Povilo Urbšio interviu apie knygas: http://gerosknygos.pavb.lt/

2014 m. Spalis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu

Seimo narys Petras Narkevičius, pasipiktinęs mano komentaru dėl Seimo etikos kriminalizavimo siekiant Viktorui Uspaskichui ir Darbo partijai išvengti baudžiamosios atsakomybės, kreipėsi į mane viešu laišku.

http://www.aina.lt/komentarai/

Kai rašiau, jog „kai kurie Darbo partijos nariai Seime, neatsilikdami nuo savo lyderio, teisiamo už organizuotos nusikalstamos grupės subūrimą, nori kitiems Seimo nariams primesti elgesio normas ne pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, o pagal nusikalstamo pasaulio taisykles“, Petro Narkevičiaus omenyje neturėjau, todėl sąmoningai vartojau „kai kurie“ – iki šiol maniau, kad Petras Narkevičius bando atsiriboti nuo savo partijos lyderio ir partijos juodosios buhalterijos.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Spalis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Teritorinės diplomatijos dienų atidarymas

Spalio 23 d., ketvirtadienį, 9.30 val. P. Urbšys dalyvaus Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, Prancūzijos Respublikos ambasados ir Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojamame Teritorinės diplomatijos dienų atidaryme (Konstitucijos salėje, Seimo I rūmuose).

2014 m. Spalis mėn. 22 d., Trečiadienis

Seimo narys apie politinę korupciją: tai yra sisteminis reiškinys

Dauguma, o gal net visos pagrindinės Lietuvos partijos, turi savo „juodąsias buhalterijas“, LRT Radijo laidoje „LRT Aktualijų studija“ sako pašnekovai. Anot jų, į teisėsaugos institucijų akiratį patekusi „Tvarka ir teisingumas“ (TT) tėra didelės ir išplitusios ligos simptomas. „Su TT sietina byla neiškrenta iš konteksto. Tai yra sisteminis reiškinys, ir partijų vadovybės tolerancija korupcijos atvejams rodo, kad galbūt, cituojant Viktorą Uspaskichą, juodosios buhalterijos gali būti visose partijose“, – kalba Seimo narys Povilas Urbšys.
Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

Įrašas: http://www.lrt.lt/

2014 m. Spalis mėn. 22 d., Trečiadienis

Konferencija „Istorinės atminties svarba. Vilnius – valstybės sostinė“

Šiandien, spalio 22 d., 13 val. Povilas Urbšys dalyvaus konferencijoje „Istorinės atminties svarba. Vilnius – valstybės sostinė“, kuris vyks Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Šis renginys skirtas Vilniaus grįžimo Lietuvai 75-osioms metinėms paminėti.

Daugiau informacijos ir programa: http://www3.lrs.lt/

2014 m. Spalis mėn. 21 d., Antradienis

Būtina keisti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos formavimo principus ir jos darbo reglamentą

Mišri Seimo narių grupė pakartotinai svarstė klausimą dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos veiklos ir Seimo narių, priklausančių Mišriai Seimo narių grupei, darbo joje. Mišrios Seimo narių grupės posėdyje (spalio 21 d.) dar kartą buvo akcentuota, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisijos veikla yra tobulintina, kad jos veikloje, visų pirma, būtų išvengiama neobjektyvaus politizavimo.
Mišrios Seimo narių grupės Seimo nariai pasisako už Seimo statuto keitimą dėl Etikos ir procedūrų komisijos formavimo principų arba jos veiklos reglamento tobulinimo.
Ankstesniame Mišrios Seimo narių grupės posėdyje daugumos grupės narių priimto sprendimo - atšaukti iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos grupės narius Povilą Gylį ir Povilą Urbšį - nepakeitė. Toks sprendimas nesusietas su konkrečių Seimo narių personalijomis, o grindžiamas siekiu tobulinti Etikos ir procedūrų komisijos veiklą.
Atkreiptinas dėmesys į Seimo statuto 77 straipsnį (Etikos ir procedūrų komisijos sudarymas), kuriame teigiama, kad Seime sudaromoje nuolat veikiančioje Etikos ir procedūrų komisijoje turi būti atstovaujamos visos Seimo frakcijos.
Asmeninio Seimo nario atstovavimo Etikos ir procedūrų komisijoje Seimo statutas nenumato.

Pareiškimą pasirašė ir Povilas Urbšys.

2014 m. Spalis mėn. 20 d., Pirmadienis

Rinkimų išbandymas

Nenumaldomai artėjantys savivaldos rinkimai šiemet gali tapti tikru iššūkiu ne tik kandidatams, bet ir prie balsadėžių ateisiantiems rinkėjams. Dėl krūvos naujovių gali kilti nemažai nesusipratimų ir nesklandumų. Šiemet nauja ne tik tai, kad merus jau rinksime tiesiogiai, bet ir tai, kad pagaliau po truputį atveriamos galimybės savivaldai tobulėti. Mat šiemet jau šiek tiek papurtyti kišenes turės tie kandidatai, kurie siekia savivaldybės tarybos nario posto visai ne nuoširdžiai, nes jau užima kitas su nauju užmoju nesuderinamas pareigas.

Skaitykite: http://www.ve.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 244 iš 297