Naujienos

2015 m. kovas mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Ramutės Sakalaitės-Gasiūnienės eilėraščių knygos „Mano pasaulis“ pristatymas

zoomed_p1290728-1.jpg

Kovo 17 d. (antradienį) bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) vyko panevėžietės Ramutės Sakalaitės-Gasiūnienės eilėraščių knygos „Mano pasaulis“ pristatymas. Renginį organizavo Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“, vedė prezidentė Danutė Kriščiūnienė.

Knygos autorė R. Sakalaitė-Gasiūnienė 40 metų dirbo pedagogės darbą, buvo D. Kriščiūnienės auklėtoja. „Mano pasaulis“ – pirmoji R. Sakalaitės-Gasiūnienės eiliuotos kūrybos knyga. Ją sudaro 5 dalys, skirtos Tėvynei, Dievui, žmogui, jausmams ir gamtai, kuriose autorė gilinasi į žmogaus dvasios gelmes, gyvenimo prasmę.

R. Sakalaitė-Gasiūnienė, poetė Elvyra Pažemeckaitė, Panevėžio politikių klubo narės, A.Lipniūno progimnazijos, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos pedagogai ir mokiniai skaitė eiles iš naujosios knygos, vienas eilėraštis buvo meniškai perteiktas gestų kalba. Lyriškas melodijas griežė Panevėžio muzikos mokyklos smuikininkės, vadovaujamos Vidmantos Luomanienės. 

Kūrėją sveikino jos mokiniai, artimieji, organizatoriai, bibliotekos direktorės pavaduotoja. Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja įteikė knygos autorei gėlių puokštę, dėkodama už kūrybiškesnio, jautresnio panevėžiečių žvilgsnio į savo aplinką ugdymą, už primenamus svarbius mūsų istorijos momentus, linkėjo stiprios sveikatos ir naujų eilėraščių.

2015 m. kovas mėn. 18 d., Trečiadienis

A.Kubilių ir L.Graužinienę iš postų išvertė visuomeniniai komitetai

P_Urbsys44-640x374.jpg

Ne vieno visuomeninio komiteto atsiradimą prieš savivaldos rinkimus paskatinęs parlamentaras Povilas Urbšys radijo stočiai „Laisvoji banga“ sakė, kad aktyvioji visuomenės dalis, susibūrusi į šiuos komitetus jau privertė keisti Lietuvos politikos veidą.

„Manau, kad daroma sisteminė klaida, kai bandoma visuomeninius rinkimų komitetus vertinti pagal partinį formatą, nes Seimo partijos viską padarė, kad šis formatas atsirastų. Konstitucijoje yra įtvirtinta vienoda teisė dalyvauti rinkimuose ir partiniams, ir nepartiniams žmonėms. Vietoje to, kad savivaldos įstatyme būtų leista tiesiogiai žmonėms rinkti tarybos narius, buvo palikta sąrašinė sistema ir taip nepartiniai tapo panašūs į partinius. Visuomeniniai rinkimų komitetai – tai susibūrimai būtent konkretiems rinkimams“, – teigė P.Urbšys. Pasak parlamentaro kai kurių visuomeninių rinkimų komitetų pagrindą sudaro judėjimai, kurie įsikūrė konkrečiuose miestuose, o jų ateitis gali būti labai skirtinga.

Skaitykite: http://aina.lt

2015 m. kovas mėn. 17 d., Antradienis

Atviras pokalbis

Baigėsi  savivaldos rinkimų antras turas. Išrinkti visi. Net ir Seimo narys vietoj V. Andriukaičio. Vieni sako, kad laimejo socialdemokratai. Kiti tikina, kad pralošė konservatoriai. Treti mano, kad pražydo liberalai ir visuomeniniai komitetai.  Kaip yra iš tikrųjų?

TS-LKD atsotovė Agnė Bilotaitė, Liberalų sąjūdžio atstovas Eugenijus Gentvilas, Mišrios Seimo frakcijos narys Povilas Urbšys ir socialdemokratas Algirdas Sysas.

Laidos įrašas: http://www.ziniuradijas.lt/

2015 m. kovas mėn. 17 d., Antradienis

Panevėžyje pavasaris

Padeka.jpg

2015 m. kovas mėn. 17 d., Antradienis

Politikos naujokų triumfas

Panevėžio rinkėjai negailestingai sugriovė net dvidešimt metų iš eilės miesto valdančiojoje daugumoje buvusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bastioną ir tuo parodė trokštantys kardinalių permainų.

Panevėžio rinkėjai parodė trokštantys kardinalių permainų ir negailestingai sugriovė net dvidešimt metų iš eilės miesto valdančiojoje daugumoje buvusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) bastioną.

Mero rinkimų rezultatas pranoko Seimo nario Povilo Urbšio visuomeninio rinkimų komiteto lūkesčius. Jų kandidatą, buvusį Sąjūdžio veikėją, prieš aštuoniolika metų iš aktyvios politikos pasitraukusį architektą 55-erių Rytį Mykolą Račkauską Panevėžio meru panoro matyti net 68,53 proc. atėjusiųjų balsuoti.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/ 

2015 m. kovas mėn. 16 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys: „Panevėžys tapo Vilties miestu“

Tikrai džiaugiuosi, kad Panevėžys tapo Vilties miestu.

Turiu prisipažinti: tikrai nesitikėjau, kad antrajame tiesioginių mero rinkimų ture laimėsime tokiu skirtumu.

Šie rezultatai parodė, jog viską lemia ne pinigai.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2015 m. kovas mėn. 16 d., Pirmadienis

P. Urbšys. Kiek kraujo Lietuvos žemelei dar teks sugerti

Nutilus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio šventiniam gaudesiui, ausyse tebeaidi įvairių valdžios atstovų žodžiai apie Tautą, Lietuvą ir apie pavojus, kylančius jos Laisvei.

Kovo pradžioje, dar prieš nugriaudžiant šventinėms salvėms, Lietuvos valstybės prezidentė Dalia Grybauskaitė mums ir tarptautinei bendruomenei garsiai pareiškė, kad Baltijos šalims iškilo reali Rusijos grėsmė, todėl jos turi būti pasirengusios savarankiškai atremti atakas mažiausiai tris dienas, kol į pagalbą atskubės NATO sąjungininkai.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2015 m. kovas mėn. 13 d., Penktadienis

P.Urbšys: Seimo narius tarsi kažkas paralyžiuoja

photo_for_gallery_1_68909391.jpg

Ko gero, dar nenubudę po žiemos miego parlamentarai stebėtinai vieningai vakar pritarė finansų ministro Rimanto Šadžiaus pristatytam įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo numatoma apriboti Lietuvos banko galią. Prieš tokį projektą balsavo vienintelis Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2015 m. kovas mėn. 13 d., Penktadienis

Popietė „Lietuva laisvės keliu 1990 – kovo 11 - 2015

urbsys.jpgGirdėjau, kaip apie žemę sako „mūsų“.
Tai - gražiausia, kas apie ją pasakyta,
nes ir žodyje „mūsų“
telpa daugiau, negu žodyje „mano“.
Justinas Marcinkevičius

 

Kovo 13 d. Povilas Urbšys dalyvavo Kauno J.Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos renginyje „Lietuva laisvės keliu 1990 – kovo 11 - 2015“. Popietėje dalyvaus ir J.Urbšio dukterėčia M.Urbšytė, KTU mišrus choras „Absolventas“ (vadovas prof. V.Masevičius).

2015 m. kovas mėn. 10 d., Antradienis

Su mūsų Laisvės diena!

Sveikinimas.jpg

<< Pradžia < Ankstesnis 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 243 iš 312