Naujienos

2015 m. Balandis mėn. 03 d., Penktadienis

Šiltos vietos atsisakyti nenori

seimas

Seime vėl užvirė diskusijos dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo. Konstitucijos pataisos iniciatoriai įsitikinę, kad mažėjant gyventojų skaičiui ir Seimo narių darbo krūviui, išlaikyti 141 parlamentarą tokiai nedidelei valstybei kaip Lietuva – prabanga. Deja, daugeliui Seimo narių papurtyti šaką, ant kurios sėdi, vis dar trūksta ryžto, nors prie šio klausimo grįžtama kone kasmet.

Skaitykite:  http://www.sekunde.lt/

2015 m. Balandis mėn. 03 d., Penktadienis

Didžiojo Penktadienio Kryžiaus kelias

KK-N.jpg

Balandžio 3 d. Povilas Urbšys dalyvavo Didžiojo Penktadienio Kryžiaus kelyje Senvagėje.

Didžiojo penktadienio vakarą gausiai į Senvagę susirinkę panevėžiečiai dalyvavo pirmą kartą čia surengtoje Kristaus kryžiaus kelio procesijoje. Žmonės buvo pakviesti drauge apmąstyti Kristaus patirtus išgyvenimus, taip pat melstis už Panevėžio miestą bei jo gyventojus. Ir ne tik už savuosius. Melstasi už ligonius, vargšus, nuteistuosius, priklausomybių kamuojamuosius ir kitus.

 

Kryžiaus kelio eisenai vadovavo vyskupas Lionginas Virbalas, SJ.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2015 m. Balandis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Derybos dėl plačios koalicijos Panevėžyje žlugo


V.Veblausko pieš.

Antradienį po pietų išaiškėjo, kad naujajam merui nepartiniam R.M.Račkauskui nepavyks Panevėžyje sulipdyti plačios koalicijos, nes iš derybų pasitraukė konservatoriai ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Paskutiniu derybų momentu išsiskyrė konservatorių ir judėjimo „Kartu“ atstovo mero R.M.Račkausko nuomonės dėl postų.

Skaitykite: http://panskliautas.lt


2015 m. Balandis mėn. 01 d., Trečiadienis

Mes tapome Prisikėlimo žmonėmis

P_Urbsys_veliava-640x426.jpg

Visai neseniai praūžė savivaldos rinkimai visoje Lietuvoje. Kaip vertinate jau įvykusius savivaldos tarybų ir pirmąkart vykusius tiesioginius merų rinkimus?

Vertinu tikrai gerai, nes pirmą kartą Lietuvos žmonės turėjo galimybę tiesiogiai išsirinkti merą. Taip pat buvo sudarytos galimybės rinkimuose dalyvauti nepartiniams sąrašams. Priminsiu, kaip tie sąrašai atsirado. Nors 1992 metais referendumu priėmus Konstituciją buvo įteisintos lygios teisės tiek partiniams, tiek nepartiniams piliečiams dalyvauti politikoje, tačiau politinės partijos uzurpavo valdžią Lietuvoje ir iki 2007 metų neleido nepartiniams dalyvauti rinkimuose lygiomis teisėmis. Po kreipimosi į Konstitucinį Teismą atsirado įstatymo pataisos, leidžiančios juose dalyvauti ir nepartiniams.

Skaitykite: http://aina.lt/

2015 m. kovas mėn. 31 d., Antradienis

„Valstiečių“ serialas virsta kriminalu

Leliukas-Umbrasiene.jpg

Savivaldos rinkimuose pasivijusio didžiąsias valdžios olimpe įsitvirtinusias partijas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus lyderiai net baisiausiame sapne nebūtų susapnavę to, ko sulaukė iš partijos vadovybės.

Į Savivaldybės tarybą išrinktas skyriaus pirmininkės dešiniąja ranka laikomas Mantas Leliukas šalinamas iš partijos. Pačios Panevėžio „valstiečių“ lyderės Gemos Umbrasienės likimas partijoje pakibęs ant plauko. Jai gresia irgi netekti narystės, jei viešai neatsiribos nuo M. Leliuko.

Maža to, numatyta laikinai stabdyti skyriaus veiklą ir patikrinti visų jo narių reputaciją. Apie tokias kraštutines priemones paskelbė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, gavęs informacijos apie M. Leliuko galimas sąsajas su kadaise Panevėžio verslininkus reketavusios nusikalstamos grupuotės atstovu Sauliu Bironu-Siūlu.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

2015 m. kovas mėn. 31 d., Antradienis

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai

Kovo 30 d. J. Miltinio dramos teatre buvo iškilmingai įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“, panevėžiečius 2015 m. G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatais išrinkti šie panevėžiečiai: už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui – kraštotyrininkė, knygų sudarytoja, komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ direktorė Lionė Lapinskienė; už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą – poetė, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė, tarptautinio literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ rengėja Elvyra Pažemeckaitė; už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą – buvęs teatro „Menas“ vadovas, dabar M. Romerio universiteto teatro režisierius Julius Dautartas; už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – kraštotyrininkas, muziejininkas, tautodailininkas, Panevėžio krašto istorinės atminties puoselėtojas Bronislovas Mažylis.

Angonitą Rupšytę , kuriai buvo įteiktas medalis "Tarnaukite Lietuvai" sveikino sąjūdiečiai, gėlių puokštę įteikė sąjūdiečių vaikai.

Nuotraukos Andriaus Petrulevičiaus

2015 m. kovas mėn. 31 d., Antradienis

​FNTT direktorius skundžia vidaus reikalų ministrą Generalinei prokuratūrai

75.png

Korupcijos skandalų purtomos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktorius generolas Kęstutis Jucevičius Generalinei prokuratūrai skundžia jo patikimumą nurodžiusį tikrinti vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį. Tai Alfa.lt patvirtino Generalinė prokuratūra.

Neoficialiais duomenimis, FNTT vadovas prokurorų prašo pradėti tyrimą dėl tariamo ministro piktnaudžiavimo tarnyba piktindamasis ministro pradėtu jo patikimumo tyrimu.

2015 m. kovas mėn. 30 d., Pirmadienis

Panevėžio „valstiečių“ gretose – greitas perversmas

Taryba-16-leliukas-300x203.jpg

Dar šią savaitę veikiausiai bus išformuotas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyrius, kuris vietos tarybos rinkimuose gavo keturis mandatus. Iš partijos bus pašalinti įvairius valdžios postus užėmusi skyriaus pirmininkė Gema Umrasienė bei prieš rinkimus prie kompanijos prisišliejęs iš „paksininkų“ stovyklos pašalintas Mantas Leliukas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis JP patvirtino, kad ketvirtadienį šaukiamas sąjungos tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas klausimas dėl Panevėžio miesto skyriaus veiklos sustabdymo. Anot jo, skyrius bus išformuotas ir vėl sudaromas iš naujo, nes prieš rinkimus, su M. Leliuku į partiją atėjo ir tokių žmonių, kurie net nežino į kokį politinį junginį įstojo. Taip, anot partijos pirmininko, bus mėginama apsivalyti.

Skaitykite: http://jp.lt/panevezio-valstieciu-gretose-greitas-perversmas/

2015 m. kovas mėn. 30 d., Pirmadienis

2015 m. kovo 31 d. gyventojų priėmimas

Kovo 31 d., antradienį, nuo 15.30 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2015 m. kovas mėn. 30 d., Pirmadienis

Kun. A. Lipniūno 110-ųjų gimimo metinių paminėjimas Panevėžyje

Nuo kovo 21 d. iki kovo 28 d. Panevėžyje vyko renginiai, minint kun. Alfonso Lipniūno gimimo ir mirties metines. Šiais metais sukako 110 metų nuo kun. A. Lipniūno gimimo ir 70 metų po mirties.

Kovo 27 d. (penktadienį) nuo 10 val. Alfonso Lipniūno mokykloje vyko kun. A. Lipniūno paminėjimo renginys. Jaunimas parodė inscenizaciją, apmąstančią gyvenimo pasirinkimų prasmę, dainavo dainą, giedojo mokyklos himną. Į programą įsijungė ir savo įžvalgomis dalijosi kun. Domingo Avellaneda Cabanillas, IVE. Renginyje dalyvavo ir žodį tarė Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas, Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos direktorė, kun. A. Lipniūno giminaitė Danutė Kriščiūnienė (kun. Lipniūnas yra jos senelės brolis), Panevėžio vyskupijos jaunimo centro l. e. p. dir. Andrius Meškauskas ir koordinatorė Monika Žydeliūnaitė.

Skaitykite daugiau...

<< Pradžia < Ankstesnis 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 241 iš 312