Naujienos

2014 m. Lapkritis mėn. 30 d., Sekmadienis

Spalvoto meduolio diena

Likus mėnesiui iki Kalėdų, Lietuvą užvaldo meduoliai. Jau penktą kartą šalyje organizuota „Spalvoto meduolio diena“ neaplenkė ir Panevėžio. Spalvoto meduolio diena turi savo meduolinę misiją – akcija skirta vaikų iš globos namų integracijai į visuomenę. Panevėžyje prekybos ir pramogų centras „Babilonas“ ir kepyklėlė „Kodus“ (Klaipėdos g. 79a) prisijungė prie akcijos ir nemokamai vaišino meduoliais vaikus iš globos namų, visus tądien užsukusius miestelėnus ir miesto svečius kvietė marginti meduolius spalvotomis glazūromis. Prie akcijos šeštadienį, lapkričio 29- ąją, prisijungė ir Povilas Urbšys, išmarginęs kelis meduolius ir palikęs palinkėjimus vaikams.

Daugiau apie akciją: http://www.meduoliodiena.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 29 d., Šeštadienis

Artūro Stančiko paroda "Asmeninis vairuotojas"

Penktadienį, lapkričio 28 d. Panevėžyje, Galerijoje XX atidaryta personalinė panevėžiečio dailininko Artūro Stančiko paroda "Asmeninis vairuotojas".
Artūras  nuo 1983 m. dalyvauja parodose ir yra  surengęs per 10 personalinių parodų.
Parodoje, kuri veiks iki gruodžio 16 d., eksponuojami naujausi autoriaus tapybos darbai, o kaip šių darbų bendraautorė buvo pristatyta ir dukrelė Ieva. A.Stančikas apie pastarojo laiko kūrybines inspiracijas sako:
"Jau kelerius metus studijuoju vaikų piešinius, iš jų mokausi laisvės, drąsos, tyrumo. Tapydamas pastaruosius darbus jaučiau šias įtakas savo kūryboje. Ne vienos drobės bendraautorė yra ir dukra Ieva. Visi darbai sukurti a la prima (kai tapoma ant neišdžiūvusio dažų sluoksnio), vienu priėjimu. Pati vaiko prigimtis sąlygoja tai, kad viskas atliekama greitai, tad tapant su dukra, reikia prisitaikyti vienam prie kito ir dirbti vienodais tempais.
“Mažo žmogaus”, paukščio, žuvies įvaizdžiai dominavo pačioje mano kūrybos pradžioje. Vėl sugrįžęs prie tų pačių motyvų, bandau į aplinką pažiūrėti kitu kampu."

Povilas Urbšys, sveikindamas seną bičiulį su nauja paroda, suvenyrinį paukštelį įteikė jo dukrelei Ievai, linkėdamas kuo ilgiau savyje išsaugoti mažo vaiko tyrą ir nesugadintą žvilgsnį

2014 m. Lapkritis mėn. 29 d., Šeštadienis

Lietuvos triatlono 2014 m. sezono užbaigimo vakaras

Š. m. lapkričio mėn. 28 d. Panevėžio mieste Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose (Kranto g. 28) Lietuvos Triatlono Federacija organizavo Atvirą Lietuvos triatlono federacijos posėdį, po kurio vyko Lietuvos triatlono 2014 m. sezono užbaigimo vakaras, kuriame dalyvavo Lietuvos Triatlono Federacijos VK nariai, rėmėjai, varžybų organizatoriai, sportininkai, sportininkų tėvai, broliai seserys ir visi norintys dalyvauti. Šventiniame renginyje dalyvavo ir Povilas Urbšys.

Vakaro metu buvo apžvelgti 2014 m. Lietuvos triatlono įvykiai, vyko geriausių sportininkų apdovanojimai.

2014 m. Lapkritis mėn. 28 d., Penktadienis

Ar įmanoma sugrąžinti nesavanaudiškus žmones į politiką?

Pokalbis su Seimo nariu Povilu Urbšiu apie valdžios abejingumą, nekompetenciją, tariamą jautrumą ir tikrąsias vertybes politikoje.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

2014 m. lapkričio 27 d. gyventojų priėmimas

Lapkričio 27 d., ketvirtadienį, nuo 14.00 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Kova su šešėliu - tik priešrinkiminis spektaklis?

P.Urbšys lapkričio 26 d. dalyvavo gyvoje politinėje diskusijoje su Arnu Klivečka  „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje "Sąmokslo teorija".

Žiūrėkite: http://tv.lrytas.lt/

                     http://tv.lrytas.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Seime istorikai aptarė kario priesaikos davimo aplinkybes istorinių lūžių laikotarpiais

Lapkričio 26 d., trečiadienį, Seime vyko konferencija „Karinė priesaika istorinių lūžių laikotarpiais“. Renginį organizavo parlamentinė grupė „Už ištikimybę priesaikai“, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Konferencijoje įvairių institucijų mokslininkai aptarė kario priesaikos davimo aplinkybes skirtingais Lietuvos istorijos tarpsniais: Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, per XIX a. sukilimus, tarpukario Lietuvoje (1918–1940), pokario partizaninių kovų metu ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo laikotarpiu (1989–1992).
Seime vyksiančio renginio data simbolinė – prieš 60 metų, 1954 m. lapkričio 26 d., Maskvos Butyrkų kalėjime buvo sušaudytas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininkas generolas Jonas Žemaitis-Vytautas. 2009 m. Seimas priėmė deklaraciją, kuria pripažino, kad Jonas Žemaitis-Vytautas buvo kovojančios su okupacija Lietuvos valstybės vadovas, faktiškai vykdęs Respublikos Prezidento pareigas.

Daugiau informacijos: http://www3.lrs.lt/


2014 m. Lapkritis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Savivaldos valanda Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje

Lapkričio 26 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vykusioje savivaldos valandoje buvo apdovanoti I-IV klasių mokiniai už pasiekimus, dalyvaujant muzikos, poezijos, literatūros, pilietiškumo ugdymo, sporto, saugaus eismo renginiuose.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja pasveikino šios progimnazijos 2 a klasės mokinę Augustę Žiukaitę, Konstitucijos egzamino nugalėtoją, rodančią pavyzdį ir vyresniems už save, nes ne kiekvienas gali pasigirti esąs gerai susipažinęs su Lietuvos Konstitucija, bei linkėjo lavinti savo gebėjimus, visada turėti didelę svajonę ir jos siekti.

Augustės mokytojai Elenai Oldenburg įteikta Seimo nario dovanėlė ir floristinė kompozicija, dėkojant už puikius darbo rezultatus, mokyklos ir Panevėžio vardo garsinimą bei linkint, kad mokytojos rūpestingo darbo dėka mokiniai užaugtų žmonėmis, kurie džiugintų dar aukštesniais pasiekimais.

2014 m. Lapkritis mėn. 26 d., Trečiadienis

Sprendimas leisti savivaldybėms nustatyti pašalpų gavėjus tenkina ne visus

Seimas po svarstymo pritarė nuo kitų metų savivaldybėms perduoti kompensacijų už būsto šildymą ir vandenį skirstymą. Tikimasi, kad savivaldybės, savarankiškai nustatydamos pašalpų gavėjus, kompensacijas skirstys sąžiningiau.

Nuo praėjusių metų sausio savivaldybės jau savarankiškai sprendė, kam bus mokamos pašalpos. Penkioms savivaldybėms dar ankščiau, nuo 2012-ųjų sausio, kaip eksperimentas buvo perduotas savarankiškas ne tik pašalpų, bet ir kompensacijų už šildymą bei vandenį mokėjimas.

2014 m. Lapkritis mėn. 24 d., Pirmadienis

Apie galingiausią Lietuvos ginklą

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
Skaitykite: http://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 201 iš 257