Naujienos

2018 m. Balandis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Seimo komitetas nepriėmė galutinio sprendimo dėl situacijos žemės ūkyje tyrimo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „seimas“

Seimo Kaimo reikalų komitetas nekeičia savo pozicijos – nori pats tirti situaciją žemės ūkyje, tačiau dar neapsisprendė, į kokius klausimus ir iki kada turėtų Seimui pateikti atsakymus.

Komitetas trečiadienį dar kartą sprendė, ar tyrimo imtis pačiam, ar siūlyti tai daryti tiems parlamentarams, kurie mažiau susiję su žemės ūkiu. Bet komitetas nepritarė „valstiečių“ frakcijai priklausančio Povilo Urbšio siūlymui tyrimą vis tik pavesti specialiai parlamentarų komisijai.  

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

2018 m. Balandis mėn. 11 d., Trečiadienis

VVSK siūlo leisti rinkti jaunesnius savivaldybių tarybų narius

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „seimas“

Šiandien Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (pirmininkas P.Urbšys) svarstė Seimo narių iniciatyvą savivaldybės tarybos nariais leisti rinkti asmenis, kuriems rinkimų dieną yra suėję 18 metų.

Komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad pagal mūsų švietimo sistemos ypatybes aštuoniolikamečiai dažnai dar yra mokiniai, todėl jų visavertis dalyvavimas savivaldybės tarybos darbe galėtų būti komplikuotas, pasiūlė kompromisinį variantą – galiojančią 20 metų amžiaus ribą sumažinti iki 19 metų.

Galutinį sprendimą šiuo klausimu priims Seimas.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Balandis mėn. 10 d., Antradienis

Seime svečiavosi Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenės nariai

seime.png

Balandžio 10 d. Seime lankėsi Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos mokytojų ir moksleivių grupė. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus, domėjosi įstatymų leidybos ypatumais. Seimo Kovo 11-osios salėje atvykę svečiai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą ir būti svarbių Lietuvai įvykių liudininku. Mokyklos direktorė, linkėdama Seimo nariui gliaudyti įstatymus kaip riešutus, padovanojo riešutų kraitelę ir padėkojo už galimybę susipažinti su Seimo darbo ypatumais.

2018 m. Balandis mėn. 10 d., Antradienis

Laikinas netapo nuolatiniu: Seimas nesutiko V. Kanapinsko skirti VTEK vadovu

Virginijus KanapinskasSeimas antradienį nesutiko laikinojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko Virginijaus Kanapinsko paskirti nuolatiniu vadovu.

Už jo kandidatūrą per slaptą balsavimą Seime buvo 43 parlamentarai, 44 balsavo prieš ir 22 Seimo nariai susilaikė.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Balandis mėn. 09 d., Pirmadienis

Etikos sargų tvirtovėje – aplaidumo žymės, VTEK narių versijos dėl laikinojo pirmininko skyrimo nesutapo

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis dėl laikinojo VTEK vadovo paskyrimo aplinkybiųSeimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariai pirmadienį išklausė VTEK narius ir darbuotojus, pasisakiusius apie praėjusiais metais vykusį posėdį, kurio metu paskirtas laikinasis komisijos pirmininkas V. Kanapinskas. Paaiškėjo, kad posėdžio, kurio realumą neigė buvęs pirmininkas R. Valentukevičius, garso įrašas daromas nebuvo, o jo aplinkybės skiriasi liudytojų prisiminimuose.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Balandis mėn. 09 d., Pirmadienis

VTEK vadovo kandidatūra pakibo ant plauko: aiškinsis, kas teisus

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys t.bauro nuotr“

Jau kiek daugiau nei metus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) vadovauja laikinasis pirmininkas Virginijus Kanapinskas. Šias pareigas jis pradėjo eiti, kai iš posto pasitraukė buvęs vadovas Romas Valentukevičius. Nors V.Kanapinskas siūlomas tapti nuolatiniu komisijos vadovu, Seimo nariai neskuba jo patvirtinti.

Naujienų portale alfa.lt skelbta, kad V.Kanapinsko skyrimas laikinuoju vadovu kelia abejonių. Teigiama, kad ant posėdžio, kuriame paskirtas laikinasis vadovas, protokolo, yra buvusio VTEK vadovo R.Valentukevičiaus parašas, nors tikina, kad arba tokio posėdžio visiškai nebuvo, arba jis jame nedalyvavo.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. Balandis mėn. 09 d., Pirmadienis

Kas laukia politinių partijų ir ar savivaldos rinkimuose jas gali išstumti kuriami vietos judėjimai?

Tomas Dapkus nuotrauka.

Žurnalistas Tomas Dapkus socialiniame tinklapyje dalinasi reportažu apie artėjančius savivaldos rinkimus - "Kas laukia politinių partijų ir ar savivaldos rinkimuose jas gali išstumti kuriami vietos judėjimai? Kokią įtaką judėjimai gali turėti Prezidento rinkimuose?".

Reportaže kalbinamas vieno sėkmingiausių pilietinio judėjimo lyderis Povilas Urbšys. "Ten, kur partijos yra nuvylusios rinkėją, be abejo, judėjimai tampa alternatyva. Judėjimų populiarumas priklauso nuo to, kiek pačios partijos yra diskreditavusios save rinkėjų akyse.
Kada partijos vietoj to, kad žiūrėtų kaip atsinaujinti ir atgauti savo politinę tapatybę, jos tada judėjimuose įžiūri piktą jėgą, kurią reikėtų kažkokiu būdu užgniaužti ir sunaikinti. 
Tai aš manau, kad tai nėra teisinga. Jei kalbame apie demokratiją kaip visą apimanti procesą, tai mūsų Konstitucijoe yra įtvirtinta, jog rinkimuose gali dalyvauti ir partiniai, ir nepartiniai." - kalbėjo P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.facebook.com/

2018 m. Balandis mėn. 07 d., Šeštadienis

Liaudiškų šokių festivalis „AUKŠTAIČIŲ KVIESTINIS“

29597717_1811995095529868_6582910651086442029_n.jpgBalandžio 7 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Aukštaičių kviestinis“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Scenoje linksmai sukosi kolektyvai: „Baltoji Pavana“ iš Anykščių, „Ąžuolas“ iš Kauno, „Volungė“ iš Kėdainių, „Šelmiai“ iš Radviliškio, „Neris“ iš Vilniaus, „Ežerūnas“ iš Zarasų, „Saime“ iš Daugpilio ir panevėžiečiai „Verdenė“ ir „Miestelėnai“. Susirinkusius savo muzika linksmino festivalio svečiai iš Miežiškių – liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“. 

Tai pirmasis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis, kurį organizavo vienas iš gerai žinomos choreografės Zitos Rimkuvienės vadovaujamų tautinių šokių kolektyvų „Miestelėnai“.

„Nuostabu, kad į pirmą kartą vykstantį respublikinį vyresniųjų liaudiškų šokių festivalį sulėkė kone visa Lietuva. Ir tai, kad ši šventė skirta pagerbti Lietuvos prisikėlimo 100-metį, noriu padėkoti „Miestelėnams“ ir gerbiamai Zitai“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir baigdamas choreografei Zitai Rimkuvienei įteikė gėlių ir Lietuvos 100-mečio ženklelį.

2018 m. Balandis mėn. 07 d., Šeštadienis

Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos ataskaitinė konferencija

Lietuvos Kariuomenės Rezervo Karių Asociacija nuotrauka.Balandžio 7 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžyje vykioje Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos ataskaitinėje konferencijoje. Ši asociacija įkurta 1999 m. Asociacija - savanoriškai susivienijusių Lietuvos kariuomenės rezervo karių visuomeninė organizacija.  Šiuo metu jos prezidentas  - ats. plk. lt. Česlovas Šlėgaitis, viceprezidentas ats. kpt. Bronius  Zaronskis, kuris vadovauja ir asociacijos Panevėžio apskrities skyriui.

Profesionalėjant Lietuvos kariuomenei atsiranda tikimybė atotrūkio tarp kariuomenės ir visuomenės, todėl rezervo kariai turi būti tarsi „tiltas“ tarp kariuomenės ir visuomenės.

2018 m. Balandis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Po Alfa.lt publikacijos suabejota VTEK pirmininko paskyrimo teisėtumu: siūlo neteikti kandidatūros

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdisKetvirtadienį Alfa.lt pasirodžius publikacijai apie tai, kad Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) metus vadovaujantis Virginijus Kanapinskas į laikinojo pirmininko pareigas galėjo būti paskirtas per posėdį, kuris iš tikrųjų neįvyko, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas siūlo Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui neteikti V. Kanapinsko kandidatūros į nuolatinius pirmininkus, kol nebus išsiaiškintos visos šiuo metu paviešintos aplinkybės.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 237