Naujienos

2020 m. Gegužė mėn. 12 d., Antradienis

Širinskienės komisijos išvados skinasi kelią Seime: konservatoriai gina Landsbergienės verslą

agne-sirinskiene-84250033.jpg„Valstietės“ Agnės Širiniskienės vadovaujamos komisijos išvados toliau skinasi kelią Seime, o jų svarstymas kelia audras tarp politikų. Antradienį po svarstymo už balsavus 61 Seimo nariui, 10 susilaikius ir 44 balsavus prieš, A. Širinskienės parengtoms išvadoms buvo pritarta. Dėl šio klausimo Seimas dar turės kartą balsuoti.
Kontraversiškai vertinamo ir opozicijos kritikos sulaukusio tyrimo išvadų svarstyme opozicija kalbėjo apie mindomą Konstituciją ir demokratiją, kartu prabilo ir apie žalą reputacijai, kurią, teigė jie, verslui ir strategiškai svarbioms įmonėms padarė „valstiečių“ iniciatyva atsiradęs tyrimas.
Komisijos tyrimo radare atsidūręs Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys neigė išvadoje jam mestus kaltinimus, esą jis kartu su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu darė įtaką neteisėtam buvusio VTEK Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio atleidimui iš einamų pareigų. Politikas antrino E. Gentvilui ir dėliojo argumentus, kodėl, jo nuomone, į komisijai vadovaujančios A. Širinskienės akiratį pateko vienas ar kitas „valstiečiams“ oponavęs asmuo, tuo metu nuo kai kurių kitų planuotų klausimų buvo atsitraukta. „Jei jūs prisiminsite, dėl ko buvo sudaryta komisija, – ji buvo sudaryta manant, kad nėra atvertas plačiai klausimas dėl „Rosatom“ įtakos konservatoriams. Ar jums nekeista, gerbiami „valstiečiai“, kodėl Širinskienė su savo užsispyrimu nesugebėjo prisikapstyti iki pažymų. Tuomet NSGK vadovavo Vytautas Bakas, jis seifo neatidarė, tačiau kai tapo komiteto pirmininku Gaižauskas... Kas trukdė šį seifą atidaryti? Neabejoju, kad dėl to, jog tie ryšiai, kurie yra atskleisti, dabar veikia valdančiuosius“, – teigė P. Urbšys.

K.Čachovskij nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Gegužė mėn. 12 d., Antradienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

posėdis_komiteto.jpg

Gegužės 11 d. vykusiame Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, buvo svarstomas Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo projektas.

Posėdžio įrašą galite pažiūrėti čia.

2020 m. Gegužė mėn. 12 d., Antradienis

Seimo komitetas atsisakė siūlymo lengvinti politikų ir tarnautojų įsidarbinimo galimybes

Guoda Burokienė

Pirmadienį Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas susirinko į neeilinį posėdį ir atsisakė savo siūlymų dėl įsidarbinimo galimybių lengvinimo kadencijas baigusiems ar pareigų netekusiems politikams bei valstybės tarnautojams.

15min pirmadienį skelbė, kad „valstietės“ Guodos Burokienės vadovaujamas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlė palengvinti įsidarbinimo galimybes politikams ir valstybės tarnautojams. Nors ekspertai teigė, kad toks pasiūlymas ženkliai sumažintų skaidrumą ir atvertų kelius politinei korupcijai.

Pagal dabar galiojantį įstatymą tarnautojai ar politikai, nustoję eiti savo pareigas, metus laiko negali įsidarbinti įmonėse ar įstaigose, kurioms naudingus sprendimus priėmė. Tai – vadinamasis „atvėsimo“ laikotarpis, skirtas apsisaugoti nuo korupcijos ir interesų konfliktų.

Tačiau Seimo komitetas siūlė dalies šių ribojimų atsisakyti ir apriboti tarnautojų bei politikų darbą tik privačiose įmonėse, kurioms naudingus sprendimus jie priėmė. O štai valstybės ir savivaldybių įmonėse bei įstaigose, pagal tokį pasiūlymą, kadencijas baigę ar pareigų netekę tarnautojai ir politikai būtų galėję įsidarbinti be jokių apribojimų ir „atvėsimo“ laikotarpio.

Visgi Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas savo nuomonę pakeitė. Komitetas pirmadienį atsižvelgė į konservatorės Agnės Bilotaitės pasiūlymą ir nusprendė neatsisakyti apribojimų bei „atvėsimo“ laikotarpio politikams ir tarnautojams darbinantis viešajame sektoriuje.
Vis dėlto komitetas išplėtė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) galias kiekvienu atveju individualiai įvertinti, ar politiko bei tarnautojo įsidarbinimas įstaigoje ar įmonėje nekelia interesų konflikto. Tai įvertinusi VTEK galėtų taikyti įstatyme numatytų apribojimų išimtis.

Mišrios frakcijos narys Povilas Urbšys teigė manantis, kad ši skaidrumo problema yra dirbtinė.

 „Mes turime problemą, kad yra sudėtinga mums įtraukti į valstybės tarnybą kompetentingus žmones. Šita problema išlieka atvira, bet mes vis keliame karteles, susijusias su skaidrumu, su profesiniais reikalavimais, bet iš esmės jau dabar matome, kad kai kuriais atvejais neatsiranda žmonių į tas pareigas. <...> Kur buvo problemos skaidrumo atveju? Ar yra bylos STT, kur atskleidžia, kad štai žiūrėkite, kokia blogybė yra, kad žmonės nešąla ir pradeda eiti tas pareigas? Man atrodo, kad yra taip, kad mes dirbtinai patys iškeliam problemą ir po to įsijaučiam į jos sprendimą“, – kalbėjo P.Urbšys.

Nuotr. Ž. Gedvilos

Skaitykite: https://www.15min.lt

2020 m. Gegužė mėn. 11 d., Pirmadienis

...

sveikinimas_slaugytojų_dienos_progra.jpg

2020 m. Gegužė mėn. 10 d., Sekmadienis

Per perėją – nenulipus nuo dviračio, bet tektų praleisti automobilius: Seimas idėją palaiko

Seime juda pataisos, leisiančios dviratininkams per perėją važiuoti nenulipus nuo dviračio. Antradienį po pateikimo joms pritarta. Vairavimo mokytojas Tomas Rinkevičius iniciatyvą vertina skeptiškai – esą dabar galiojanti tvarka saugesnė, o ir nulipti nuo dviračio daug laiko neužima.
Siūlymą keisti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą registravo Seimo darbo grupė, atsižvelgusi į dviratininko Mariaus Kučinsko peticiją. Parlamentarai, atstovaujantys tiek pozicijai, tiek opozicijai, siūlo įprasto ir motorinio dviračio vairuotojui leisti gatvę kirsti pėsčiųjų perėja. Tokiu atveju vairuotojas privalėtų: sustoti, praleisti važiuojamąja kelio dalimi važiuojančias transporto priemones, pradėti važiuoti tik įsitikinęs, ar jo veiksmai neprivers kitų eismo dalyvių keisti judėjimo kryptį bei greitį, pradėti važiuoti pėsčiųjų perėja tik įsitikinęs, kad tai – saugu.
Parlamentaras Povilas Urbšys priminė, kad dviratis – transporto priemonė ir pasvarstė, ar iš tikrųjų transporto priemonei reikėtų leisti judėti pėsčiųjų zona, o Seimo nariai Edmundas Pupinis bei Robertas Šarknickas suabejojo, ar priėmus pateiktas pataisas neišaugs avaringumas.

Ž.Gedvilos nuotr.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Gegužė mėn. 08 d., Penktadienis

Vienkartinės 200 Eur išmokos - rinkiminis opiumas liaudžiai

Dozes_padidinimas.jpg

Seimas ketvirtadienį pritarė pasiūlymui pensininkams rugpjūtį skirti vienkartinę 200 eurų išmoką. Kviečiame žiūrėti Povilo Urbšio pasisakymus svarstymo ir priėmimo metu.

Dozės padidinimas labiau užtikrintų sėkmės rezultatą. Žiūrėkite čia.

Jei­gu kal­bė­tu­me rim­tai, iš tik­ro ydin­ga, kai mes tai­ko­me ly­gia­vos prin­ci­pą. Žiūrėkite čia.

Apie konservatorių siūlymą išskaidyti dozes. Žiūrėkite čia.

Tokiais sprendimais mes visi prisiimame atsakomybę už Lietuvos nuskurdinimą. Žiūrėkite čia.

Po R. Karbauskio nusilenkimo opozicijai už rinkiminių išmokų palaiminimą. Žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 08 d., Penktadienis

Siūloma mokėti priedus pavojingų ligų židiniuose dirbantiems pareigūnams

Siūloma mokėti priedus pavojingų ligų židiniuose dirbantiems pareigūnams

Įvairioms frakcijoms priklausančių Seimo narių grupė siekia, kad statutinių įstaigų pareigūnams ir darbuotojams, kurie karantino metu vykdo jiems priskirtas funkcijas arba dirba pavojingų ligų židiniuose, darbo užmokestis būtų padidintas.

Tai numatančią Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą užregistravo 38 įvairioms Seimo frakcijoms priklausantys Seimo nariai.

Siūloma ekstremalios situacijos metu dirbantiems pareigūnams mokėti nuo 60 iki 100 proc. jų atlyginimo siekiančius priedus. Priemokos dydį lemtų tokie kriterijai kaip atliekamų funkcijų pobūdis, sudėtingumas ir atsakomybės lygmuo.

„Statutiniai pareigūnai ir daugybė darbuotojų, kaip ir medikai, kasdien dirba pavojingų veiksnių veikiamose vietose, užtikrina karantino sąlygų laikymosi kontrolę, patiria tiesioginę riziką užsikrėsti pavojinga liga. Šiandien jiems nėra tinkamai atlyginama, todėl privalome šią situaciją taisyti“, – teigia projektą inicijavęs Seimo narys Vytautas Bakas.

Projektą parėmė atstovai iš visų Seimo frakcijų: vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis, Seimo pirmininko pavaduotojas, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Gediminas Kirkilas, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė, Mišrios Seimo narių grupės nariai Povilas Urbšys, Rimantas Jonas Dagys, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Stasys Tumėnas ir kiti.
Nuotr. J. Elinsko

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Gegužė mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Vadovybės apsaugos departamentui Seimas suteikė išskirtinį statusą, opozicija suabejojo, ar jis netaps savų „lesyklėle“

Valstybės vadovų ir valstybės pastatų saugumu besirūpinantis Vadovybės apsaugos departamentas netrukus gali persivadinti Vadovybės apsaugos tarnyba ir virsti atskira institucija. Tai reikštų, kad institucijos vadovą nuo šiol skirs Vyriausybė, ji turės atskirą biudžetą ir nebesilaikys Vidaus tarnybos statuto. Anksčiau tokiam planui nepritarė pats Saulius Skvernelis, tačiau dabar Seime abejota, kad įstatymas yra jo atsilyginimas už VAD pastangas prašant Upės gatvės asfaltavimo.
Vadovybės apsaugos įstatymas, dėl kuriuo ginčai Seimo koridoriuose virė pusmetį, ketvirtadienį buvo priimtas 78 parlamentarams balsavus už, vienam – prieš ir dviem susilaikius. Įstatymą priimant Seimo salėje vėl sėdėjo ir „už“ balsavo premjeras Saulius Skvernelis, nors jis ketvirtadienį jau buvo grįžęs dirbti į Vyriausybę.

“Didės viršininkų galimybės dirbti ilgiau, jų atlyginimai, atsiras papildomos išlaidos buhalterijos ir mažesnė kontrolė. (...) Nyksta valstybės tarnyba kaip tokia, ji traukiasi. Trečias dalykas, aš įsivaizduoju, kad čia kuriama galima lesyklėlė. Kadencijos pabaigoj bus galima įdarbinti visokius stončaičius ir panašius asmenis. (...) Na, ir o kas gali paneigti, kad čia neatsilyginama už tos tarnybos didžiules pastangas asfaltuojant vieną premjero keliuką?„ – klausė K.Masiulis. Tačiau ne visa opozicija laikėsi tokios nuomonės. Buvęs valstietis Povilas Urbšys juokėsi, kad galbūt jis pats mielai savanoriautų VAD, jei jam kada tektų saugoti pačią Agnę Širinskienę.
“Nebuvo normalu, kad šitas svarbus apsaugos departamentas buvo VRM pavaldume, kai spręsdavo klausimus ne vien tik ministro pirmininko, bet ir prezidento, ir Seimo pirmininko, ir užtikrindavo saugumą ne vien tik Vyriausybei pavaldžių įstaigų“, – aiškino P.Urbšys, bet pridūrė, kad algų dydžius dar bus galima peržiūrėti vėliau.

V.Balkūno nuotr.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Gegužė mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

komiteto_posėdis.jpg

2020 m. gegužės 6 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdžio metu buvo aptariami Regioninės plėtros, Teisėkūros pagrindų, Prezidento, Seimo, Europos Parlamento rinkimų įstatymų pakeitimo projektai.

Nuotoliniu būdų vykusį posėdį galite pažiūrėti čia.

2020 m. Gegužė mėn. 06 d., Trečiadienis

...

Sveikinimas.jpg

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 332