Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 05 d., Antradienis

Vyriausybės atstovams graso reforma

Valdantieji užsimojo reformuoti Vyriausybės atstovo apskrityse tarnybas: vietoj esamų 10 įsteigti vieną tarnybą, o vietoj 10 Vyriausybės atstovų palikti tik penkis.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 04 d., Pirmadienis

Knygos „Juozo Keliuočio drama“ pristatymas

IMG_20171204_160646.jpgmetais minime Juozo Keliuočio 115-ąsias gimimo metines. Šiai sukakčiai skirtame renginyje "Sugrįžimai", kuris vyko gruodžio 4 d.  Juozo Miltinio palikimo studijų centre istorikas Juozas Brazauskas pristatė savo naujausią knygą "Juozo Keliuočio drama". Renginyje taip pat dalyvavo "Naujosios Romuvos" redaktorius Andrius Konickis ir Rokiškio raj. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė knygos autoriui šiltus Seimo nario linkėjimus, pasidžiaugė, kad išsamūs tyrinėjimai nugulė dar vienoje knygoje, kuri suteikia galimybę mums geriau pažinti savo krašto iškilias asmenybes ir palinkėjo tęsti prasmingus savo darbus.  

2017 m. Gruodis mėn. 04 d., Pirmadienis

Iškėlė versiją, kur nukeliavo referentės Milenos Seime gauti pinigai

Seime prasidėjusias diskusijas, už ką iš valstybės kišenės buvo mokami pinigai Gretos Kildišienės draugei ir asmeninei fotografei Milenai Marcinkevičiūtei, Ramūnas Karbauskis pamėgino užčiaupti neįgalumo korta. Jis pareiškė, kad jo samdyta jauna moteris neįgali ir apie ją verčiau net nekalbėti, nes tai jau patyčios.

Tačiau, užuot visiems pritilus, kilo dar didesnis šurmulys, mat įtarta, kad svetimo žmogaus liga dangstosi pats Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis. Ne tik politiniai oponentai, bet ir R.Karbauskio bendražygiai įtarinėja, kad menininkė iš Panevėžio galėjo būti įdarbinta fiktyviai, o pinigai neva galėjo atitekti visuomenės veikėjai G.Kildišienei, kuri jau seniai išsikraustė iš Panevėžio, verslą perkėlė į Vilnių, arčiau buvusio globėjo.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 03 d., Sekmadienis

Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimas

DSCF8916.pngGruodžio 3 d. J. Miltinio teatre vyko Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimas, kurį organizavo Panevėžio miesto neįgaliųjų draugija.

Priešais teatrą vyko akcija „Aš ir Tu – tai Mes“, kurios metu dalyviai sudarė neįgaliojo žmogaus figūrą, matomą iš paukščio skrydžio. Po to salėje susirinkusiuosius džiugino neįgaliųjų choras „Jovaras“. Renginyje dalyvavo bene visų Panevėžio miesto neįgaliųjų organizacijų atstovai.

„Kai žmogų ištinka negandos, kurių nelaukia, jam iškyla klausimas „Kodėl?“. Į šį klausimą nėra atsakymo, bet ateina supratimas, kad paprasčiausiai turi gyventi. Jūs mokate gyventi su savo skaudžia patirtimi neatsisakydami meilės. Žiūrint į jus supranti, kad tai ir yra ta tikroji gyvenimo prasmė. Kiekvienam yra lemta pažinti ją savaip. Jums teko labai sunki našta, kurios, ko gero, kiti neatlaikytų“, - susirinkusius sveikino Povilas Urbšys. Jis renginio organizatorei Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkei Stanislavai Arbutavičienei įteikė gėlių puokštę ir padėkas Panevėžio neįgaliųjų draugijos savanorėms Algytei Adakauskienei ir Mildai Čerkesienei bei  ilgamečiui draugijos pirmininkės pavaduotojui Gediminui Jasaičiui.

2017 m. Gruodis mėn. 01 d., Penktadienis

„Galerijoje XX“ paroda „Iš maišelio“

IMG_20171201_170536.pngPanevėžio „Galerija XX“ jau tradiciškai prieš šv. Kalėdas rengia profesionalių menininkų parodą, kurią apžiūrėję meno gerbėjai turi galimybę įsigyti jų darbų. Šiemet paroda pavadinta „Iš maišelio“. Įdomu tai, kad ne visi darbai buvo eksponuojami įprasta tvarka. Kai kurie jų buvo paslėpti popieriniuose maišeliuose. Lankytojai drąsiai gali smalsauti kas tuose maišeliuose paslėpta, taip atrasdami ir liesdami menininkų kūrinius ir, galimai, juos panorę įsigyti, kaip kalėdinę dovaną.

Povilas Urbšys aplankė parodą, pasveikino menininkus su išradingu sumanymu ir palinkėjo gražaus  švenčių laukimo.

2017 m. Gruodis mėn. 01 d., Penktadienis

VI Lietuvos jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis – konkursas „Mano senas drauge...“

DSCF8859.pngGruodžio 1 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko VI Lietuvos jaunimo dainuojamosios poezijos festivalio – konkurso „Mano senas drauge...“, skirto poetei Elenai Mezginaitei atminti laureatų koncertas.

Festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“ pradėtas rengti prieš 6 metus, švenčiant Elenos Mezginaitės 70-ąjį gimtadienį. Čia atliekama tik autorinė muzika. Vienas kūrinių būtinai turi būti sukurtas Elenos Mezginaitės tekstu.  Dalyviai iki 23 metų amžiaus. Elenos Mezginaitės tekstus savo dainoms rinkosi ansamblis „Hiperbolė“, kompozitoriai Laimis Vilkončius, Alvydas Jegelevičius, dainininkas Kastytis Kerbedis.
Projekto vadovas, PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas Arnas Simėnas džiaugėsi, kad šiemet sulaukė net dviejų dalyvių iš Panevėžio, ko nebuvo jau keletą metų. Tai Emilija Fijalkauskaitė ir J. Balčikonio gimnazijai atstovaujanti Asta Krasauskaitė.

„Džiugu šiame festivalyje matyti tiek daug jaunų veidų, ir kad Elena tebežadina jumyse kūrybinę mūzą. Jai tai būtų didžiausia dovana“, - kalbėjo festivalio dalyviams Povilas Urbšys. Perskaitęs poetės Elenos Mezginaitės eilėraštį „Sūpuoklėse“, jis palygino gyvenimą su tomis sūpuoklėmis, kurias nuolat supa Elenos eilės. Baigdamas Seimo narys įteikė gėlių puokštę poetės dukrai ir festivalio komisijos narei Mėtai Kvietkienei.

2017 m. Gruodis mėn. 01 d., Penktadienis

Kiek ir kokios biurokratijos reikia Lietuvai?

m.jpg

Vidaus reikalų ministerija planuoja valstybės tarnybos reformą, kuri gali paliesti iki 200 000 tarnautojų. Finansų ministerijoje 173 iš 429 darbuotojų gavo atleidimo lapelius.

„Po beveik metų galiu patvirtinti, kad valstybėje biurokratinis monolitas yra labai tvirtas. Betonas sutvirtintas aukštos kokybės armatūra, tą pajautė 14 ministrų. Atotrūkis tarp politinio kabineto ir administracijos ministerijose iš tikrųjų pakankamai didelis. To nepavyko pramušti. Tai yra faktas“, –neseniai sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

P. Urbšys savo nuomonę išsako nuo 25 min.: https://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 01 d., Penktadienis

Vilniaus valdžia tobulina otkatų sistemą

Sostinės savivaldybė ieško rangovo, kuris trejus metus teiktų mokyklų ir vaikų darželių pastatų bei inžinerinių tinklų techninės priežiūros ir remonto paslaugas. Tačiau konkurse nustatyta keistų sąlygų, kurios miestiečiams nenaudingos, bet kai kuriems politikams ir valdininkams, matyt, labai svarbios, nes susijusios su didelių pinigų valdymu. Panašu, kad Vilniaus valdžia surado būdą patobulinti „otkatų“ sistemą.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 01 d., Penktadienis

Šaltiniečių bendruomenės „Rudens sambariai“

Untitled_2.pngLapkričio 30 d. vyko „Šaltiniečių“ bendruomenės suėjimas „Rudens sambariai“. Tai šaunus ir linksmas pasibuvimas kartu. Bendruomenės įkūrimo iniciatorė ir pirmininkė -  "Šaltinio" progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė džiaugiasi, kad bendruomenė aktyviai dalyvauja šventėse, sporto varžybose, draugiškai naudojasi mokyklos sporto aikštynu. Žmonės pilietiški ir atsakingi - saugo inventorių, dalyvauja puošiant ir tvarkant aplinką.

„Šaltinio“ progimnazijos aktų salėje suėjime dalyvavo svečiai: Panevėžio r. Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio folkloro ansamblis „Gegužraibė“, Radviliškio r. Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija „Dainoriai“, Joniškio r. Kirnaičių kultūros namų folkloro ansamblis „Klėčia“, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos ansamblis „Šaltinėlis“.

Povilas Urbšys atskubėjo į suėjimą nešinas saldžiu suvenyru. Seimo narys pasidžiaugė bendruomenės gebėjimu taip smagiai ir turiningai leisti laiką, bendravo su pirmininke, bendruomenės nariais.

2017 m. Gruodis mėn. 01 d., Penktadienis

Paminėtas Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos 95-metis

Bitei_95-1.pngLapkričio 30 d. Panevėžio J. Miltinio dramos teatre Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka įspūdingu renginiu paminėjo savo 95-ąjį jubiliejų.

„Mūsų biblioteka nežiūri į mus kaip į vartotojus, o mato mumyse asmenybes ir labai nuosekliai, jautriai mus veda teisinga kryptimi. Atėję atsiversti knygos, laikraščio, sudalyvauti renginyje, mes iš čia išeiname kitokie, išeiname turtingesni. Bitė – mūsų bibliotekos simbolis. Jis reiškia nemirtingumą, išmintingumą, darbštumą, viltį, tvarkingumą, uolumą ir švarą, o dėl gebėjimo skraidyti, simbolizuoja į dangų kylančią sielą. Ačiū bibliotekai, kad padeda ir mums tobulėti, kad padeda mūsų sieloms kilti.“,- sveikindamas kalbėjo Povilas Urbšys. Baigdanas jis perskaitė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio sveikinimą, nuo savęs bibliotekos direktorei įteikė Tautiškos giesmės žodžius bei padėkas darbuotojoms Tomai Apynytei-Kirslienei ir Oksanai Štodai.  

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka pirmąjį skaitytoją priėmė 1922 m. rugsėjo 1 d. Nuo tada biblioteka tapo svarbiu Panevėžio ir jo krašto kultūros židiniu, telkiančiu ne tik skaitytojus, bet buriančiu visą iškiliąją Panevėžio miesto inteligentiją.

Skaitykite daugiau: https://jp.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 216