Naujienos

2018 m. Liepa mėn. 25 d., Trečiadienis

Vyriausybė: teikti paramą galės tik pelningos savivaldybių įmonės

Vyriausybė: teikti paramą galės tik pelningos savivaldybių įmonės

Ministrų kabinetas pritarė Seimo narių siūlymui diferencijuoti paramai skiriamą šių įmonių grynojo pelno dalį – kuo daugiau pelno uždirbtų įmonė, tuo mažesnę jo procentinę dalį galėtų skirti paramai, o vienam gavėjui bendrovė per metus galėtų skirti ne daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

Tokias Labdaros ir paramos įstatymo pataisas siūlo Seimo nariai Povilas Urbšys, Zenonas Streikus ir Guoda Burokienė. Joms pritarusi Vyriausybė rekomenduos Seimui atsisakyti praėjusį gruodį apsvarstytų pataisų, kuriomis siūloma iš viso uždrausti savivaldybių įmonėms teikti paramą bei labdarą. Pataisos numato, kad savivaldybių įmonės galėtų ir toliau teikti paramą bei labdarą, bet skiriant ją turėtų atsižvelgti į visuomeninę naudą, efektyvumą ir racionalumą, o paramos dydis būtų siejamas su grynuoju pelnu.
Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Liepa mėn. 25 d., Trečiadienis

Lobistai – ir darbščiųjų rankų būrelyje

Susijęs vaizdasTeisingumo ministerijoje gaivinama Seime pernai numarinta idėja prie lobistų priskirti nevyriausybines organizacijas ir suteikti teisę lobistais tapti juridiniams asmenims.
Lobistinės veiklos įstatymo pataisų iniciatoriai tikina, kad jas priėmus ši veikla Lietuvoje taptų skaidresnė. Tačiau netrūksta ir abejojančiųjų tokiu sumanymu – pažymima, kad tuomet net ir gėlių augintojų, mezgėjų būrelis ar draugija būtų laikoma lobistine organizacija, o tikrieji lobistai galėtų slėptis po juridinių asmenų šydu.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) nario Povilo Urbšio nuomone, pastarųjų mėnesių skandalai galbūt verčia griežtinti Lobistinės veiklos įstatymo nuostatas. Tačiau gali nutikti taip, kad keičiant šį įstatymą „bus peržengtos visos ribos“. „Nevyriausybinis sektorius ir taip nėra lygiavertis socialinis partneris sprendžiant įvairias problemas, kilusias tiek valstybės, tiek ir savivaldybių institucijose. Tai netvarka, taip neturėtų būti“, – pabrėžė parlamentaras.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Liepa mėn. 24 d., Antradienis

P. Urbšys skundžiasi: per jo vardu pavadintą sąrašą į tarybą patekę politikai kai ką slėpė

Povilas Urbšys apklaustas STT

Dešimtmečius naujos autobusų stoties laukusiam ir prie jos atnaujinimo gerokai priartėjusiam Panevėžiui vėl gresia likti murdytis toje pačioje pelkėje. Savivaldybei rengiant paraišką dėl finansavimo esamo stoties pastato rekonstrukcijai, Seimo narys Povilas Urbšys spaudžia Vidaus reikalų ministeriją (VRM) kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Tokios iniciatyvos ėmęsis parlamentaras teigė turintis informacijos, kad STT agentai domisi autobusų stoties reikalais ir netgi apklausė kai kuriuos asmenis. P. Urbšys teigė ir pats abejojantis dėl šio projekto. Jis tikino ilgai nesupratęs, kad esamą stoties pastatą ketinama rekonstruoti ir dar pastatyti naują.

„Kad STT domisi stotimi, informaciją ministerijai suteikiau aš. Man teko bendrauti su asmeniu, kuris tuo klausimu buvo apklaustas. Logiška, kad dabar ministerija turi pateikti paklausimą STT, kokiais aspektais domimasi autobusų stoties projektu“, – įsitikinęs P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Liepa mėn. 23 d., Pirmadienis

Rimvydas Valatka. Gyvenimas prie Karbauskio iki 2024 metų?

Rimvydas Valatka

Kas galėtų patikėti, kad Rusija nesikiš į mūsų rinkimus, muša būgnais kolega R. Sadauskas-Kvietkevičius, net girelė dunda. Tiesą sakant, o koks skirtumas – kišis Rusija ar ne? Rinkimų rezultatai ir taip aiškūs. Ne tik Prezidento, kurie kitąmet, bet ir Seimo rinkimų, kurie po dvejų metų su uodega.
Jei niekas nepasikeis, ir tuos, ir kitus rinkimus – su kišimusi ar be – laimės nešvari rusiška salietra, „Rostselmaš“ ir kiti maišyti Rytų prieskoniai. Socialdemokratinių-konservatoriškų žemės (ne)pardavimo saugiklių dėka užgrobtoje ariamoje žemėje barstoma nešvari salietra = gerai sudygusi nešvari politika.
Tai rodo ne tik laukuose anksčiau pribrendę kviečiai, bet ir sociologinės apklausos. Galima jomis tikėti, galima netikėti, o tie, kurie netiki, savo netikėjimo nelaužia iš piršto, nes tikrų sociologinių apklausų Lietuvoje niekas niekada nedarė.
Tikrą politinę padėtį sociologinės apklausos parodytų tik tuomet, jei žmonių būtų klausiama ne tik už kurią partiją jie balsuotų, jei rinkimai sekmadienį, bet ir už kurios partijos kandidatą jie balsuotų savo vienmandatėje apygardoje. Mūsų rinkimų sistema mišri, bet apklausų rengėjai vaizduoja, kad ji – tik proporcinė.

Niekas iš mūsų nežino, o ir negali žinoti, kaip bus. Bet aišku, kad nei opozicija, nei pilietinė visuomenė, nei žurnalistiniai tyrimai nuo to neišgelbės. Šviečiasi tik realūs du dalykai, kurie gali išgelbėti Lietuvą nuo visiško sukolchozinimo. Ir abu nelabai realūs: 1) valstiečių partija suskyla; 2) Karbauskis padaro kriminalinį nusikaltimą.
Kaip žinoma, dauguma politiką išmanančių žmonių tikėjosi, kad iš visų pašalių sugraibyta, rankomis futbolą žaidžianti Karbauskio rinktinė, greit subyrės. Taip neatsitiko. Taip, atskilo Šakalienė, Matelis ir Urbšys, bet prisijungė Puteikis ir dar keli, neskaitant Gražulio.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Liepa mėn. 20 d., Penktadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę. III dalis Dievo lyderystės išbandymai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „povilas urbšys“

Tęsiame Povilo Urbšio interviu radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“ ciklą ir kviečiame klausytis įžvalgų apie Dievo lyderystės pamokas.

 

Aurimas Radkevičius: „Kokiomis mintimis apie Dievo lyderystę galite dar pasidalinti?“

Povilas Urbšys: „Kai manai, kad sieki kilnaus tikslo, atrodo, kad visi turi eiti koja kojon su tavim. Imi iš žmonių reikalauti daugiau nei jie gali. Nors pačiam atrodo, kad reikalauji tiek, kiek reikalauji pats iš savęs.  Tokioje situacijoje pamiršti svarbų dalyką, kad kiekvienas turi savo galimybių ribas. Ne visi gali eiti tuo pačiu greičiu. Kai per prievartą imi juos tempti paskui save – nusikaltėlius išaiškini ir uždedi antrankius – tikslą pasieki. Tačiau tada pamatai, kad kolegos nepatiria džiaugsmo, kuris įprastai aplanko pasiekus tikslą. Apsvarstęs supratau, kad priežastis yra manyje. Versdamas juos būti atsakingus, daryti viską be klaidų, atimu galutinio rezultato džiaugsmą. Tai buvo didžiulė pamoka. Suvokti, kad ir koks kilnus tavo tikslas yra, bet jis nesuteikia tau jokių pateisinimų įtarti kitą žmogų, kad jis dirba blogai. Pamiršti pagirti žmogų, o akcentuoji ką jis daro blogai. Tai ką jis daro gerai priimi kaip savaime suprantamą dalyką. Manau, tai bendra vadovų problema. Mažai kreipiama dėmesio į tai, ką žmogus pasiekė, pamirštama akcentuoti kiek jis, kaip darbuotojas, yra vertinamas.

Mano ankstesnis darbas tarsi suskirstė mus į dvi grupes: vienus – esančius gėrio, kitus – blogio pusėje. Būdamas su žmogumi, kuris daro nusikaltimus, turi su juo elgtis taip, kad jo nepažemintum. Juk tu turi visas valdžios galias. Turi aiškų motyvą. Būdamas vadovu aš drausdavau taip elgtis su nusikalstamu asmeniu. Jei pamatydavau savo pavaldinių akyse nors ir mažiausią norą pademonstruoti savo viršenybę – drausdavau taip elgtis. Panevėžys mažas miestas ir net mūsų pačių sulaikyti asmenys po kurio laiko vaikščiodavo mieste. Sutikęs juos niekada nenusisukdavau. Priešingai, aš pasisveikindavau su juo. Tokiu būdu parodydavau, kad nors aš ir pripažįstu tavo klaidą, bet aš pripažįstu ir tavo galimybę būti kitokiu. Juk kriminaliniam nusikaltėliui iškeliamos baudžiamosios bylos yra jų gyvenimas, jie nepraranda savo prestižo kaip nusikaltėliai, atvirkščiai – įgauna didesnį svorį, o tuo tarpu politikai ar pareigūnai reputaciją prarandą. Kai kurie praranda ir visas socialines garantijas. Man būdavo didžiausias įvertinimas kai tas žmogus, teismo pabaigoje analizuodamas savo veiklą, pripažindavo, kad taip neturi būti. Arba kai sutikdavau po teismų ir pamatydavau kaip jis tiesia man ranką. Tokiu gestu buvo įvertinama, kad proceso metu jis liko nesutryptas, buvo suteikta galimybė išlaikyti  žmogišką orumą. Nors ir buvo taikomos represinės priemonės, bet tai buvo daroma sąžiningai, jo neapgaunant. Esant lyderiu yra svarbu išsaugoti šalia esančių žmonių orumą.“

Visą pokalbio įrašą klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Liepa mėn. 16 d., Pirmadienis

XVI tarptautinis tapytojų pleneras skirtas Kazio Naruševičiaus atminimui

naru.pngLiepos 16 d. galerijoje „Galerija XX“ vyko tarptautinio tapytojų plenero parodos atidarymas.

Jau šešioliktus metus Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius sukviečia Panevėžio miesto, Lietuvos ir užsienio tapytojus kurti, bendrauti ir dalytis profesine patirtimi Tarptautiniuose tapytojų pleneruose. Plenerai dedikuoti tapytojo Kazimiero Naruševičiaus (1920-1999) atminimui. Šiais metais renginyje drauge su menininkais iš Lietuvos dalyvavo svečiai iš Izraelio, Baltarusijos, Bosnijos-Hercegovinos, Liuksemburgo.

Panevėžio menininkų vadinamas „mokytoju“, tapytojas Kazimieras Naruševičius visą gyvenimą buvo susijęs su Panevėžiu – ne tik kūryba, bet ir organizacine veikla. Jo iniciatyva įkurta Panevėžio vaikų dailės mokykla, Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius, jam K. Naruševičius daugelį metų vadovavo. Pedagoginė veikla, kuriai dailininkas buvo atsidavęs, paliko ryškią žymę miesto kultūros gyvenime.

Atvykęs pasveikinti dailininkų Povilas Urbšys kalbėjo: „Šis pleneras, tradiciškai vykstantis tuo pačiu metu, mums primena, kad jau vidurvasaris. Bet mene nereikia ieškoti pusiausvyros. Yra pasakymas: „Tik chaose gimsta žvaigždės“. Kiek žmogus savyje randa to chaoso, tiek jis turi galimybę pagimdyti žvaigždę. Jūs pagimdėte savo kūrybines žvaigždes mūsų miestui Panevėžiui. Ačiū jums“.

2018 m. Liepa mėn. 15 d., Sekmadienis

Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventė Partizanų parke

Algimantas Stalilionis nuotrauka.Liepos 14 d. Povilas Urbšys dalyvavo Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke (Ukmergės rajone, Vidiškių seniūnijoje, Kadrėnų kaime) Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventėje.

Partizanų ir visų laisvės kovų dalyvių atminimo šventę visuomet rengdavo parko įkūrėjas monsinjoras Alfonsas Svarinskas ir svajojo, kad ji šiame parke vyktų kasmet. Šiemet ji sutampa su monsinjoro 4-siomis mirties metinėmis.

Šventės metu buvo atidengtas atminimo koplytstulpis, skirtas vyskupui Pranciškui Ramanauskui, o atminimo kryžius Kadrėnų partizanams pašventinimas Partizanų parke.

2018 m. Liepa mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę, II dalis. Dievo lyderystės pamokos


P_Urbsys44.jpgTęsiame Povilo Urbšio interviu radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“ ciklą ir kviečiame klausytis įžvalgų apie Dievo lyderystės pamokas.

Aurimas Radkevičius: „Kokiomis Dievo lyderystės pamokomis galėtumėte pasidalinti?“

Povilas Urbšys: „Taip lėmė likimas, kad didesnę savo gyvenimo dalį aš dirbau valstybės tarnyboje. Pareigos, kurias aš užimdavau buvo vadovaujančios. Reikėjo imtis atsakomybės bei kurti atsikūrusios valstybės institucijas Panevėžyje: Valstybinę kultūros paveldo inspekciją, Valstybės saugumo departamentą, Valstybinės dokumentų apsaugos tarnybą, Specialiųjų tyrimų tarnybą. Visuomet man tekdavo pradėti tarsi nuo nulio. Tokia situacija versdavo tapti tos srities lyderiu, o tikinčiam žmogui tai yra didžiausias išbandymas. Kai sieki išlikti lyderiu, nebėgi nuo atsakomybės ir tiki tuo ką darai, tuomet stengiesi išlaisvinti žmones nuo blogio gniaužtų. Tokioje situacijoje susiduri su dilema ir pamiršti, kad lyderis esi ne tu. Lyderis tu esi tik tiek, kiek leidi Dievui juo būti. Tu esi Dievo įrankis. Kad ir kokia būtų kilni idėja, bet tai nėra tikslas. Tai yra priemonė tau tapti kitokiu. Suprasti, kad tu gali padaryti tiek, kiek leidi sau būti su Dievu, neįsijausti į savo teisumą ir nevirsti teisėju – išbandymas. Aš gyvenime esu ne kartą patyręs priminimą: neteisk, ir nebūsi teisiamas.

Dirbdamas atsikūrusiame Lietuvos saugume prisidėjau prie KGB agentų išaiškinimo. Po kiek laiko man pačiam buvo priklijuota KGB agento etiketė. Kaltinimai neturėjo jokio pagrindo. Tai buvo susiję su Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento žmonių priešprieša, kuri atsirado po to kai aš su kitu kolega išėjau iš šios institucijos, išreikšdamas nepasitenkinimą 1994 metais į valdžią grįžusiais buvusiais komunistai. Aš ir Romas Kaunietis nusprendėme jiems netarnauti ir tapome taikiniu. Kai Anykščių rajone buvo organizuojamas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių suvažiavimas, buvome apkaltinti KGB agentais. Įdomu tai, kad man pačiam neteko matyti KGB agentūrinių bylų. Daugelyje atvejų mes iššifruodavome agentus iš ataskaitinių bylų. Pavyzdžiui, sekamas asmuo paslepia rašomą mašinėlę pas agentą „panevėžietis“. Kai mes rasdavome tokį teiginį ataskaitinėse bylose, susitikdavome su tuo sekamu asmeniu, jeigu jis būdavo gyvas, ir jis pasakydavo, kokiam savo draugui nunešė tą spausdinimo mašinėlę. Atsakymas būdavo mūsų siūlo galas. Jis leisdavo sužinoti koks yra agento vardas ir pavardė. Tą patį buvo galima padaryti ir mūsų atveju. Buvo galima parodyti mūsų nuotraukas ir paklausti: ar jie dalyvavo suvažiavime? Šito niekas nepadarė. Kai 1997 metais mane pakvietė dirbti Specialiųjų tyrimų tarnyboje, informacija, kad aš neva esu KGB agentas, buvo vėl išplatina. Atlikus tyrimą buvo įrodyta, kad tai netiesa. Paklausus, kodėl šis veiksmas nebuvo atliktas anksčiau, pareigūnai atsakė: „niekam tos tiesos nereikėjo“. Viską apgalvojęs supratau, kad čia Dievas sukūrė tokią aplinkybę ir davė man ženklą, kad turiu būti labai atsakingas. Klijuodamas KGB agento etiketes kitiems turi suprasti, kad tokią etiketę galima priklijuoti ir tau.“

Klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Liepa mėn. 11 d., Trečiadienis

Panevėžys šventė Valstybės dieną

36863988_1789681094451018_6594749384804532224_n.jpgLiepos 6 d. Povilas Urbšys dalyvavo Valstybės dienos minėjime Panevėžyje, kuris prasidėjo iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija. Šventės proga susirinkusiuosius sveikino miesto valdžios atstovai, karių tradiciškai iššauta salvė – už lietuvius, už valstybę, už Lietuvą.

Sveikindamas visus susirinkusius su Valstybės karūnos diena, Povilas Urbšys pabrėžė, kad karaliaus Mindaugo karūna karūnavo mus visus. Seimo narys miestiečius ir svečius pakvietė istoriją ne tik atsiminti, bet ir didžiuotis mūsų šalies istorija.

Vakare Skaistakalnio parke vyko piknikas „Mes esame Lietuva“, Tautiškos giesmės giedojimas. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vainikavo šokio ir dramos spektaklis Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“.

 

2018 m. Liepa mėn. 06 d., Penktadienis

...

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „karaliaus mindaugo kar8navimo diena“Karaliaus Mindaugo karūna karūnavo mus visus.

Su Lietuvos Valstybės karūnos diena!

Povilas Urbšys

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 255