Naujienos

2018 m. Vasaris mėn. 03 d., Šeštadienis

Aukštaičių - Žemaičių bendruomenė šventė savo antrąjį gimtadienį

Untitled.pngVasario 2 d. Aukštaičių - Žemaičių bendruomenė šventė savo antrąjį gimtadienį.

Pirmininkė Lina Budreikaitė pristatydama praėjusių metų bendruomenės veikos ataskaitą, džiaugėsi didėjančių žmonių aktyvumu, savivaldybės pagalba ir įgyvendintais prasmingais projektais. Supažindinti su bendruomenės teritorijos kriminogenine padėtimi buvo pakviestos policijos atstovės. Susirinkusiuosius sveikino svečiai.

Povilo Urbšio padėjėja palinkėjo bendruomenei ir toliau išlikti aktyvia, dirbti prasmingus darbus, įtraukti kuo daugiau gyventojų į savo veiklą, nes tik bendraudami žmonės geriau pažįsta vienas kitą, gali duoti daugiau meilės vienas kitam, o kartu ir miestui.

Pasibaigus sveikinimams, visi vaišinosi gimtadienio tortu ir kitokiais bendruomenės narių suneštais skanumynais.

Atskubėjęs Seimo narys Povilas Urbšys prisijungė prie besilinksminančiųjų: bendravo ir linksminosi su bendruomenė nariais, kalbėjosi apie įgyvendintus ir ateities planus.

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Renginys, skirtas Pasaulinei rinkimų dienai

Pasaulinė rinkimų diena

Sausio 31 d. Povilas Urbšys dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje tema „Mažas rinkėjų aktyvumas rinkimuose: ar galime tai pakeisti?", skirtoje Pasaulinei rinkimų dienai paminėti. Pranešimus skaitė dr. prof. Ainė Ramonaitė, dr. prof. Mindaugas Jurkynas, dr. prof. Gintautas Valickas, dr. doc. Mažvydas Jastramskis, doc. dr. Vincentas Vobolevičius ir lektoriai Tomas Maceina bei Rima Urbonaitė. 

Konferencijoje aptartos rinkėjų dalyvavimo rinkimuose priežastys bei veiksniai, skatinantys balsuoti. Taip pat diskutuota apie aktyvaus ir politiškai sąmoningo jaunimo dalyvavimą rinkimuose, racionalių rinkėjų aktyvumo veiksnius. 

Vaizdo įrašas (Povilas Urbšys pasisako nuo 2:22:30): 

https://www.youtube.com/

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Susitikimas su gyventojais

Povilas Urbšys nuotrauka.

Sausio 30 d. Seimo narys Povilas Urbšys kvietė gyventojus į susitikimą Panevėžio "Minties" gimnazijoje.

"Esu išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas vienmandatėje apygardoje. Aš visada pasilieku teisę išsakyti savo nuomonę viešai. Stengiuosi išbandyti visas galimybes išsakyti mintis frakcijoje ir tik tada kalbėti viešai. Mano funkcija frakcijoje - būti druska.  

Jūs esate mano darbdaviai. Mano ir R.Karbauskio santykiai pašlijo po skandalo su G.Kildišiene, tačiau nepaisant to, esu ištikimas savo rinkėjams ir rinkimų programai, prie kurios kūrimo prisidėjau."- pasakojimą apie darbą Seime ir apygardoje, buvimą LVŽS frakcijoje pradėjo P.Urbšys.

Seimo narys išsakė savo poziciją dėl LRT komisijos ir kilusio trąšų skandalo, pristatė vykdomus pokyčius farmacijos srityje; atsakė į klausimus dėl "Rail Baltica" europinės vėžės, biurokratinio aparato mažinimo, apie tai, kas trukdo vykdyti rinkimines nuostatas. Seimo narys pripažino, kad vykdant rinkimines nuostatas, kartais pritrūksta vieningos ir aiškios strategijos, tačiau džiaugėsi, kad dabartinė valdžia pripažįsta nesanti neklystanti ir nebijo keisti savo sprendimų žmonių labui. P.Urbšys išklausė gyventojų pastabas dėl atliekų išvežimo kainų, "Verdenės" mokyklos likimo ir kt, sutarė dėl asmeninių gyventojų priėmimų.

 

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Merijos nori daugiau laisvės ir pinigų

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgŠalies savivaldybės Europos Tarybos (ET) Europos vietos ir regionų valdžių kongreso atstovams skundėsi dėl centrinės Lietuvos valdžios, ribojančios jų finansinį savarankiškumą, veiksmų.

Vietos valdžios atstovai ypač nepatenkinti apribotomis galimybėmis skolintis, esą dėl to merijoms sudėtinga dalyvauti Europos Sąjungos remiamuose projektuose. (...)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, beje, pats dalyvavęs merų susitikime su ET Europos vietos ir regionų valdžių kongreso atstovais, „Lietuvos žinioms“ sakė buvęs nustebintas merų pozicijos. 

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/ 

2018 m. Sausio mėn. 27 d., Šeštadienis

Šokių vakaras „Sidabrinė naktis“

VS-foto.lt nuotrauka.

Sausio 26-ąją apie 250 Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleivių rodė savo sugebėjimus ant parketo renginyje "Sidabrinė naktis". Šokių vakaras tapęs tradicija, kuri į CIDO arena suburia ne tik gimnazijos bendruomenę, bet ir bičiulius. 

Vakaro metu išrinkta šokių karalienė ir karalius, jais šiemet tapo - Dovydas Švėgžda ir Marta Mikalauskaitė, išdalinta daugiau nei dešimt kitų nominacijų. Reniginyje dalyvavęs Povilas Urbšys specialiu prizu apdovanojo vienus geriausių šokėjų Akvilę Mažuikaitę ir Igną Sakalauską.
Daugiau apie renginį: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Lietuvos Valstybės šimtmetį sutinkant

LIETUVAI PAGRAŽINTI DRAUGIJOS Panevėžio skyrius nuotrauka.

Sausio 26 d. Trečiojo amžiaus universiteto studentai ir Lietuvai pagražinti draugijos nariai susitiko popietėje "Paimkim Lietuvą visi ant rankų'". Renginio metu skambėjo dainos ir eilėraščiai skirti Lietuvos 100-mečiui. Susirinkusieji stebėjo fotomenininko V.Benašo meninį filmą, kurį palydėjo ilgai trunkančiais plojimais. 

Renginyje lankėsi ir Lietuvai pagražinti draugijos narys Povilas Urbšys, kuris pasakojo apie žymius žmones susijusius su Vasario 16- osios įvykiais, priminė, kuo gyveno Panevėžys prieš šimtą metų.

Maloni staigmena - A. Lipniūno progimnazijos mokinių - savanorių, ir jų mokytojos D. Sinkevičienės sveikinimas ir dovanėlės. 
Susirinkusieji šventę tęsė šokdami, dainuodami, gerdami arbatą, bendraudami.

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Kariai išlydėti į Jungtinių Tautų operaciją

Šiandien Panevėžyje vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto antrosios pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.
Povilas Urbšys dalyvavo šv.Mišiose Šv. Trejybės bažnyčioje už išvykstančius karius bei iškilimingoje rikiuotėje Nepriklausomybės aikštėje.

Antrąją Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 34 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės. Jie operacijos rajone pakeis keturių mėnesių tarnybą baigiančius KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karius ir tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje. Lietuvos kariai operacijoje atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Šimtą buhalterių pakeis vienas

Skaičiuojama, kad konsolidavus buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas kasmet bus sutaupoma apie 40 mln. eurų.

Jau nuo vasario 15 dienos ketinama pradėti steigti Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą, kuriame būtų sutelkta Vyriausybės, ministerijų ir kitų biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita bei personalo administravimas. Sostinės Gedimino prospekte, Vyriausybės rūmuose, įsikūręs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) nuo kovo 1 dienos pradės centralizuotai teikti Vyriausybės kanceliarijos ir Vyriausybės atstovų tarnybų techninio pobūdžio buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas, o nuo liepos prie jo prisijungs dar 130 įstaigų. Vėliau bus perimtas ir jų personalo administravimas. Tikinama, kad centralizavus minėtas funkcijas per metus galima sutaupyti apie 40 mln. eurų.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Pagrindiniai vietos demokratijos stabdžiai Lietuvoje – gyventojų migracija, per menkas įsitraukimas, regionų netolygus išsivystymas ir korupcija

lrseimas.pngAntradienį, sausio 23 d., Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (toliau – Komitetas) pirmininkas Povilas Urbšys ir Komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas susitiko su Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongreso (toliau – Kongresas) Monitoringo komiteto nariais Artur Torres Pereira (Portugalija) ir Sigurdur Bjorn Blondal (Islandija). Susitikime išsamiai aptarta vietos savivaldos situacija,  regioninės politikos įgyvendinimas Lietuvoje ir didžiausi iššūkiai.

Pripažinta, kad gyventojų migracija į užsienio valstybes, per mažas gyventojų įtraukimas į vietos reikalų tvarkymą, regionų netolygus išsivystymas ir korupcijos apraiškos vietos lygiu yra didžiausi šiandienos iššūkiai Lietuvoje.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Sausio mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Laidoje „60 minučių“ - apie valstybės nekilnojamąjį turtą

Nuotrauka_Povilas_2.jpgValstybės nekilnojamasis turtas valdomas neefektyviai. Tai atskleidė Valstybės kontrolės auditas.

“Sutinku su tuo, ką siūlo valstybės kontrolės rekomendacijos, kad mums reikia numatyti aiškius principus, kiek ir kokio turto reikia, taip pat kiek ir kokio turto galima perduoti centralizuotai valdyti panaudos tikslais ar išnuomoti, kiek objektų turi būti, kad jie neštų didžiausią naudą valstybei, ir kas yra nereikalinga, turi būti parduodama.”

Apie tai, kodėl nėra įvertinta, kiek turto valstybė turi, kaip šią problemą spręsti, ar reikėtų dalį turto perduoti savivaldybių nuosavybėn, LRT laidoje „60 minučių“ dalijosi Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys.

Klausykitės P. Urbšio pasisakymo nuo 15:13 iki 21:27 min.: 

http://www.lrt.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 225