Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Atidaryta paroda „X: PaLikimas“

IMG_20171207_174705.jpgJ. Miltinio teatre šiandien atidaryta paroda „X: PaLikimas“. Šis projektas, pakvietė dailininkus, skulptorius, fotografus per meninę raiškos formą pažvelgti į Lietuvos 100-mečio nepriklausomybės istoriją, identifikuoti Lietuvos, kaip valstybės, istorinius įvykius, datas ir pasiekimus, kurie yra kaip palikimas mums ir savo reikšme šiandien nulemia ir mūsų pačių likimą – būti laisvais ir nepriklausomais. Tai tęstinis projektas, kur skirtingų sričių menininkai dirbo poromis prie vieno bendro kūrinio, tokiu būdu, ieškojo naujos meninės raiškos ir patirties kūryboje. Projekte dalyvavo aštuoniolika žymių menininkų duetų iš Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų.

„Aš tikiu, kad kiekvienam iš mūsų likimo yra skirti darbai, kuriuos mes privalome padaryti, bet viskas priklauso nuo to ar sutinkame savo gyvenimo kelyje žmogų, kuris mums sudarys galimybę visą tai atlikti. Menininkai, šiandien čia pristatantys savo darbus, mums įrodo, kad nestinga geros valios, o parodos kuratorius Albinas Vološkevičius yra tas žmogus, kuris padėjo jiems tai įgyvendinti. Ši paroda yra pavyzdys, kokiais galime tapti eidami teisingu keliu.  Kokiais tapsime eidami tuo keliu, tokia bus ir Panevėžio ateitis. Ačiū jums, kad kuriate mūsų miesto ateitį“, - parodos atidarymo metu kalbėjo Povilas Urbšys.

2017 m. Gruodis mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Seimas padidino atlyginimus tarnautojams, biudžetininkams, politikams

Seimas padidino atlyginimus tarnautojams, biudžetininkams, politikamsSeimas po devynerių metų padidino bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamas biudžetininkų, valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir politikų atlyginimas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimo komisija griežta: Lukiškių aikštėje privalo išdygti Vytis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Įstatymais numatyta, kad Lukiškių aikštėje turi išdygti Vytis“

Toliau nerimsta ginčai dėl paminklo, turinčio iškilti sostinės Lukiškių aikštėje. Nors visuomenė ir specialistai balsavo, kad aikštėje turėtų atsirasti apželdinta kalva su medžius imituojančia siena.

Jau anksčiau skelbta, kad konkursą laimėjęs memorialas aikštėje atsirasti negali, nes pažeistų anksčiau patvirtintas nacionalinę reikšmę turinčios aikštės vertingąsias savybes, t.y. kad aikštės reljefas turi būti lygus. Trečiadienį susirinkusi Seimo Valstybinės istorinės atminties komisija pabrėžė, kad tokio plano įgyvendinimas kategoriškai prieštarautų dar pavasarį parlamente priimtai rezoliucijai.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Pasveikinti fotokonkurso „Panevėžys – mano miestas“ laimėtojai

Panevėžio miesto savivaldybėje atidaryta 11-ojo moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ nugalėtojų darbų paroda, apdovanota 12 laimėtojų.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo konkurso rengėjams už jaunimo kūrybiškumo skatinimą, pasidžiaugė konkurso nuotraukomis ir palinkėjo dalyviams toliau tyrinėti savo miestą bei  atrasti jame daug gerų kadrų. Lyderiais tapusiems Simonui Baronui (5-oji gimnazija) ir Kostui Kraniauskui (K. Paltaroko gimnazija) padėjėja perdavė Seimo nario suvenyrus. 

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimo komitetas – už parlamentarų algų didinimą

Seime pradėta svarstyti 2016 metų biudžetasSeimo Biudžeto ir finansų komitetas pasisako už algų didinimą Seimo nariams ir pareigūnams. Komitetas pasipriešino kai kurių „valstiečių“ idėjai jų nedidinti.

Komitetas trečiadienį atmetė tokį „valstiečio“ Povilo Urbšio siūlymą – pagal jį atlyginimai didėtų tik kitos kadencijos parlamentarams. Už ir prieš balsavo po lygiai komiteto narių, bet nulėmė pirmininko balsas.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Negi mums gėda Vyties?

Foto_O._Posaškova_LRS.jpg

Kovotojų už Lietuvos Laisvę atminimo įamžinimas Lukiškių aikštėje netikėtai atskleidė ne tik skirtingus įsivaizdavimus, kaip turėtų atrodyti pats „įamžinimas“, bet ir kaip iškreiptai gali būti suprastas „šiuolaikiškumas“ ar kas yra valstybė ir jos sostinė.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seime – paroda, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti

IMG_20171206_131820.jpgGruodžio 6 d. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) pristatyta paroda „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirta Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Parodą atverė projekto globėjas ir parodos iniciatorius Seimo narys Povilas Urbšys, renginyje dalyvavo projekto meno vadovė dailininkė Emilija Taločkienė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Nastopka, menininkas Rimantas Dichavičius, koncertavo operos solistė Sofija Jonaitytė. Renginio vedėjas – aktorius Perlis Vaisieta.

„Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ – tai 2016 m. prasidėjęs, plačią geografinę aprėptį turintis edukacinis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvavo 184 moksleiviai ir 35 ikimokyklinio amžiaus vaikai, su kuriais dirbo 26 pedagogai, taip pat 14 profesionalių menininkų iš įvairių Lietuvos miestų.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 05 d., Antradienis

Dėmesio centre

demcent.png

Gruodžio 5 d. Povilas Urbšys dalyvavo LRT laidoje "Dėmesio centre". Laidos svečiai kalbėjo apie viešus įtarimus LVŽS frakcijai dėl galimai grobstomų valstybės lėšų, fiktyviai įdarbinant žmones Seime.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 05 d., Antradienis

Konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“

Untitled1.pngGruodžio 5 d. vyko konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“, kurią organizavo Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Panevėžio pedagogų švietimo centras.

Pranešimus skaitė Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas, istorikas Juozas Brazauskas, gydytoja Liudvika Knizikevičienė, prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas ir kiti. Klausytojai išgirdo pasisakymus apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, daktarę Oną Domaševičiūtę-Ronkienę, Onutę Pranckūnaitę, Salomėją Nėrį ir kitas moteris savo darbais papuošusias Panevėžio krašto istoriją.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja padėkojo gydytojai Liudvikai Knizikevičienei už gražią idėją ir organizatoriams už puikų jos įgyvendinimą, pasidžiaugė, kad Panevėžyje kadaise gyveno tiek nuostabių moterų,  pastebėjo, kad ir šiais laikais mūsų miestas gali pasidžiaugti tokiomis moterimis, apie kurias kalbės ateities kartos.

2017 m. Gruodis mėn. 05 d., Antradienis

Vyriausybės atstovams graso reforma

Valdantieji užsimojo reformuoti Vyriausybės atstovo apskrityse tarnybas: vietoj esamų 10 įsteigti vieną tarnybą, o vietoj 10 Vyriausybės atstovų palikti tik penkis.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 225