Naujienos

2017 m. Spalis mėn. 28 d., Šeštadienis

Po kilnia priedanga – savi interesai

Gyvendamas rajone, bendraudamas su žmonėmis, nuolatos girdžiu žmonių apmaudų pasipiktinimą aukščiausiąja valdžios institucija Seimu, iš kurio nuolat ateina nepadorūs, asocialūs, kenkiantys visuomenės interesams veiksmai, nustumiantys į pakraštį visos tautos gerovės siekius, smukdantys valstybės prestižą.

Skaitykite: http://www.aidas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Kodėl šeimos stiprinimo įstatymas kelia aistras?

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sulaukė gausybės organizacijų raginimų ir pasirašyti, ir vetuoti praėjusią savaitę Seimo priimtą Šeimos stiprinimo įstatymą.

Vieni mano, kad jis stiprins šeimos institutą, sukurs jam geresnius pagalbos instrumentus, kiti teigia, kad įstatymas priimtas ne šeimoms stiprinti, bet įteisinti jų rūšiavimą ir net diskriminaciją.

Šis projektas parengtas ir registruotas dar praėjusioje Seimo kadencijoje, jį iniciatoriai parengė reaguodami į prastėjančią šalies demografinę situaciją.

Laidoje dalyvauja socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė, VšĮ Šeimos instituto direktorė Jolanta Ramonienė, Vilniaus universiteto teisės profesorius Vytautas Mizaras ir Seimo narys Povilas Urbšys. 

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

Ar mažesnis savivaldybių skaičius reiškia geresnę jų kokybę?

demce.png

LRT laidoje „Dėmesio centre“ dalyvavo Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas. Laidą vedė žurnalistė Milda Vilikanskytė.

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

P. Urbšys įsitikinęs, jog Panevėžys žengia tinkama linkme

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skelbia 2017 metų savivaldybių indeksus. LLRI atstovai sako, jog prastai besitvarkantys miestai ir rajonai galėtų kopijuoti geriau dirbančias ir taip gerinti žmonių gyvenimą.
Panevėžio miesto indeksas – penktas. Pernai metais Aukštaitijos sostinę lenkė Alytus.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas panevėžietis Povilas Urbšys sako, kad rodikliai rodo, jog Panevėžys žengia tinkamą linkmę, bet reikia sulaukti 2018 metų.
Skaitykite: 
https://jp.lt/

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

VRM planai: didmiesčiai – be rajonų

Vidaus reikalų ministerija (VRM) puoselėja sumanymą panaikinti vadinamąsias žiedines savivaldybes, kurių centrai yra kitų savivaldybių (t. y. miestų) teritorijose. Lietuvoje yra šešios žiedinės savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus rajonų.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

Valdžios planai dėl regionų gąsdina vietos gyventojus. Ką nušluos nuo žemės paviršiaus?

regionai.png

Neseniai „Sekundės“ laikraštyje pasirodė publikacija, kurioje nuogąstaujama dėl Ūkio ministerijos rengiamų investavimo į šalies regionus planų. Pagal siūlomą planą vietoje esamų šalies dešimties apskričių Lietuva būtų suskirstyta tik į keturis regionus: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. 

Šia tema "Žinių radijo" laidoje "Atviras pokalbis" diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, ūkio viceministrė Lina Sabaitienė ir Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas. Laidą vedė žurnalistas Raigardas Musnickas.

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 24 d., Antradienis

Ramutės Skučaitės kompaktinio albumo vaikams pristatymas

DSCF8589.pngSpalio 24 d.  G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje vyko susitikimas su bibliotekos globėjais poete Ramute Skučaite, aktoriumi Gintaru Mikalausku bei dailininke poetės dukra Jūrate Račinskaite ypatinga proga – kompaktinės plokštelės „Gaudom Vėjus, ar gerai“  pristatymas. Plokštelė skirta turintiems regėjimo sutrikimų vaikams. Popietę moderavęs Gintaras Mikalauskas pasidalino plokštelės atsiradimo istorija, kalbino poetę ir dailininkę, džiaugėsi įgyvendintu kilniu sumanymu dovanojo plokštelių Panevėžio regos centro „Linelis“ vaikams, aklųjų bibliotekai, projekto rėmėjams Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams.

„Džiaugiuosi, kad šiandien turiu galimybę išreikšti pagarbą žmonėms, padariusiems dovaną silpnai matantiems vaikams. Svarbiausia yra mokėti regėti širdimi. Vos tik jums įėjus į salę, skaisčiai sušvito saulė, tarsi nusišypsojo pamačiusi jus. Ačiū už tą šviesą, kurią jūs dovanojate ir toje šviesoje raginate gyventi ir mus“, - sveikindamas svečius kalbėjo Povilas Urbšys. Baigdamas Seimo narys poetei Ramutei Skučaitei ir plokštelės dailininkei Jūratei Račinskaite įteikė gėlių, o Gintarui Mikalauskui – panevėžiečio dailininko S. Kavaliausko meno albumą.

2017 m. Spalis mėn. 24 d., Antradienis

Povilas Urbšys perspėjo bendražygius: „Grėsmingai artėjame prie ribos“

Saviapgaulė. Taip į „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio svarstymus apie triuškinamas pergales būsimuose rinkimuose reagavo jo politinis bendražygis parlamentaras Povilas Urbšys.

Partija turės savo kandidatą į prezidentus ir jis laimės, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pergales taip pat skins kituose būsimuose rinkimuose. Tokiomis optimistinėmis įžvalgomis neseniai pasidalijo R.Karbauskis. Jis pridūrė, kad gali būti vadinamas naivuoliu, bet esą visos jo ligšiolinės prognozės pasitvirtino.

„Iš tiesų R.Karbauskis vienintelis pranašavo pergalę prieš praėjusius Seimo rinkimus, kai mažai kas tuo tikėjo“, – pripažino kelią į valdžią „valstiečiams“ padėjęs skintis nepartinis P.Urbšys.

Bet parlamentaras mano, kad praėjus metams po Seimo rinkimų situacija gerokai pasikeitė – tada žmonės „valstiečių“ esą dar nepažinojo kaip politinės jėgos ir pasitikėjimą suteikė avansu.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 21 d., Šeštadienis

Šokių festivalis „Dar ratą, ratelį“

Panevėžio bendruomenių rūmuose šeštadienį, spalio 21 dieną, vyko XXVI respublikinis suaugusiųjų šokių festivalis „Dar ratą, ratelį“. Festivalio organizatorė ir sumanytoja choreografė Zita Rimkuvienė jį pradėjo rengti 1991- aisiais.

Festivalis subūrė per 200 šokėjų iš visų Lietuvos etnografinių regionų, kurie džiugino žiūrovus šokiais ir dainomis. Šiųmetis festivalis skirtas Tautinio kostiumo metams ir 2018 metų Dainų šventei. 

Seimo nario vardu padėjėja pasveikino svečius ir festivalio sumanytoją Z.Rimkuvienę, dėkojo už pavyzdį jaunam žmogui kaip puoselėjamos tradicijos, už perduodamą meilę tautiniam šokiui.

Lietuvos kultūros žymūnė, daugiau nei 40 metų veiklai skirusi baletmeisterė, Zita Rimkuvienė pelnytai gali didžiuotis Lietuvos liaudies kultūros centro nominacija „Aukso paukštė“, dviem Nusipelniusios panevėžietės nominacijomis bei pasaulio lietuvių folkloro „Oskaro“ nominacija už lietuviško šokio sklaidą Europoje.

2017 m. Spalis mėn. 21 d., Šeštadienis

Rudeninė "Maisto banko" akcija

Povilas Urbšys nuotrauka.Penktadienį, spalio 20 d., prasidėjo rudeninė „Maisto banko“ akcija, kuri vyks spalio 20-21 dienomis 72 Lietuvos miestuose bei miesteliuose, maisto surinkimui prekybos centruose talkina 8100 savanorių. 

Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio „Maisto banko“ akcijos atidaryme ir savanoriavo renkant produktus „Maximos“ parduotuvėje.

Panašias akcijas organizacija vykdo daugelyje Europos šalių. Lietuvoje rudeninės „Maisto banko“ akcijos organizuojamos nuo 2003 metų. Nuo 2009 metų šios labdaringos akcijos vyksta ir pavasarį. Iki 2017 metų vykusių „Maisto banko“ akcijų metu Lietuvos gyventojai nepasiturintiems paaukojo maisto produktų už 9,9 mln.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 216