Naujienos

2018 m. Liepa mėn. 20 d., Penktadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę. III dalis Dievo lyderystės išbandymai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „povilas urbšys“

Tęsiame Povilo Urbšio interviu radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“ ciklą ir kviečiame klausytis įžvalgų apie Dievo lyderystės pamokas.

 

Aurimas Radkevičius: „Kokiomis mintimis apie Dievo lyderystę galite dar pasidalinti?“

Povilas Urbšys: „Kai manai, kad sieki kilnaus tikslo, atrodo, kad visi turi eiti koja kojon su tavim. Imi iš žmonių reikalauti daugiau nei jie gali. Nors pačiam atrodo, kad reikalauji tiek, kiek reikalauji pats iš savęs.  Tokioje situacijoje pamiršti svarbų dalyką, kad kiekvienas turi savo galimybių ribas. Ne visi gali eiti tuo pačiu greičiu. Kai per prievartą imi juos tempti paskui save – nusikaltėlius išaiškini ir uždedi antrankius – tikslą pasieki. Tačiau tada pamatai, kad kolegos nepatiria džiaugsmo, kuris įprastai aplanko pasiekus tikslą. Apsvarstęs supratau, kad priežastis yra manyje. Versdamas juos būti atsakingus, daryti viską be klaidų, atimu galutinio rezultato džiaugsmą. Tai buvo didžiulė pamoka. Suvokti, kad ir koks kilnus tavo tikslas yra, bet jis nesuteikia tau jokių pateisinimų įtarti kitą žmogų, kad jis dirba blogai. Pamiršti pagirti žmogų, o akcentuoji ką jis daro blogai. Tai ką jis daro gerai priimi kaip savaime suprantamą dalyką. Manau, tai bendra vadovų problema. Mažai kreipiama dėmesio į tai, ką žmogus pasiekė, pamirštama akcentuoti kiek jis, kaip darbuotojas, yra vertinamas.

Mano ankstesnis darbas tarsi suskirstė mus į dvi grupes: vienus – esančius gėrio, kitus – blogio pusėje. Būdamas su žmogumi, kuris daro nusikaltimus, turi su juo elgtis taip, kad jo nepažemintum. Juk tu turi visas valdžios galias. Turi aiškų motyvą. Būdamas vadovu aš drausdavau taip elgtis su nusikalstamu asmeniu. Jei pamatydavau savo pavaldinių akyse nors ir mažiausią norą pademonstruoti savo viršenybę – drausdavau taip elgtis. Panevėžys mažas miestas ir net mūsų pačių sulaikyti asmenys po kurio laiko vaikščiodavo mieste. Sutikęs juos niekada nenusisukdavau. Priešingai, aš pasisveikindavau su juo. Tokiu būdu parodydavau, kad nors aš ir pripažįstu tavo klaidą, bet aš pripažįstu ir tavo galimybę būti kitokiu. Juk kriminaliniam nusikaltėliui iškeliamos baudžiamosios bylos yra jų gyvenimas, jie nepraranda savo prestižo kaip nusikaltėliai, atvirkščiai – įgauna didesnį svorį, o tuo tarpu politikai ar pareigūnai reputaciją prarandą. Kai kurie praranda ir visas socialines garantijas. Man būdavo didžiausias įvertinimas kai tas žmogus, teismo pabaigoje analizuodamas savo veiklą, pripažindavo, kad taip neturi būti. Arba kai sutikdavau po teismų ir pamatydavau kaip jis tiesia man ranką. Tokiu gestu buvo įvertinama, kad proceso metu jis liko nesutryptas, buvo suteikta galimybė išlaikyti  žmogišką orumą. Nors ir buvo taikomos represinės priemonės, bet tai buvo daroma sąžiningai, jo neapgaunant. Esant lyderiu yra svarbu išsaugoti šalia esančių žmonių orumą.“

Visą pokalbio įrašą klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Liepa mėn. 16 d., Pirmadienis

XVI tarptautinis tapytojų pleneras skirtas Kazio Naruševičiaus atminimui

naru.pngLiepos 16 d. galerijoje „Galerija XX“ vyko tarptautinio tapytojų plenero parodos atidarymas.

Jau šešioliktus metus Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius sukviečia Panevėžio miesto, Lietuvos ir užsienio tapytojus kurti, bendrauti ir dalytis profesine patirtimi Tarptautiniuose tapytojų pleneruose. Plenerai dedikuoti tapytojo Kazimiero Naruševičiaus (1920-1999) atminimui. Šiais metais renginyje drauge su menininkais iš Lietuvos dalyvavo svečiai iš Izraelio, Baltarusijos, Bosnijos-Hercegovinos, Liuksemburgo.

Panevėžio menininkų vadinamas „mokytoju“, tapytojas Kazimieras Naruševičius visą gyvenimą buvo susijęs su Panevėžiu – ne tik kūryba, bet ir organizacine veikla. Jo iniciatyva įkurta Panevėžio vaikų dailės mokykla, Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius, jam K. Naruševičius daugelį metų vadovavo. Pedagoginė veikla, kuriai dailininkas buvo atsidavęs, paliko ryškią žymę miesto kultūros gyvenime.

Atvykęs pasveikinti dailininkų Povilas Urbšys kalbėjo: „Šis pleneras, tradiciškai vykstantis tuo pačiu metu, mums primena, kad jau vidurvasaris. Bet mene nereikia ieškoti pusiausvyros. Yra pasakymas: „Tik chaose gimsta žvaigždės“. Kiek žmogus savyje randa to chaoso, tiek jis turi galimybę pagimdyti žvaigždę. Jūs pagimdėte savo kūrybines žvaigždes mūsų miestui Panevėžiui. Ačiū jums“.

2018 m. Liepa mėn. 15 d., Sekmadienis

Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventė Partizanų parke

Algimantas Stalilionis nuotrauka.Liepos 14 d. Povilas Urbšys dalyvavo Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke (Ukmergės rajone, Vidiškių seniūnijoje, Kadrėnų kaime) Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventėje.

Partizanų ir visų laisvės kovų dalyvių atminimo šventę visuomet rengdavo parko įkūrėjas monsinjoras Alfonsas Svarinskas ir svajojo, kad ji šiame parke vyktų kasmet. Šiemet ji sutampa su monsinjoro 4-siomis mirties metinėmis.

Šventės metu buvo atidengtas atminimo koplytstulpis, skirtas vyskupui Pranciškui Ramanauskui, o atminimo kryžius Kadrėnų partizanams pašventinimas Partizanų parke.

2018 m. Liepa mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę, II dalis. Dievo lyderystės pamokos


P_Urbsys44.jpgTęsiame Povilo Urbšio interviu radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“ ciklą ir kviečiame klausytis įžvalgų apie Dievo lyderystės pamokas.

Aurimas Radkevičius: „Kokiomis Dievo lyderystės pamokomis galėtumėte pasidalinti?“

Povilas Urbšys: „Taip lėmė likimas, kad didesnę savo gyvenimo dalį aš dirbau valstybės tarnyboje. Pareigos, kurias aš užimdavau buvo vadovaujančios. Reikėjo imtis atsakomybės bei kurti atsikūrusios valstybės institucijas Panevėžyje: Valstybinę kultūros paveldo inspekciją, Valstybės saugumo departamentą, Valstybinės dokumentų apsaugos tarnybą, Specialiųjų tyrimų tarnybą. Visuomet man tekdavo pradėti tarsi nuo nulio. Tokia situacija versdavo tapti tos srities lyderiu, o tikinčiam žmogui tai yra didžiausias išbandymas. Kai sieki išlikti lyderiu, nebėgi nuo atsakomybės ir tiki tuo ką darai, tuomet stengiesi išlaisvinti žmones nuo blogio gniaužtų. Tokioje situacijoje susiduri su dilema ir pamiršti, kad lyderis esi ne tu. Lyderis tu esi tik tiek, kiek leidi Dievui juo būti. Tu esi Dievo įrankis. Kad ir kokia būtų kilni idėja, bet tai nėra tikslas. Tai yra priemonė tau tapti kitokiu. Suprasti, kad tu gali padaryti tiek, kiek leidi sau būti su Dievu, neįsijausti į savo teisumą ir nevirsti teisėju – išbandymas. Aš gyvenime esu ne kartą patyręs priminimą: neteisk, ir nebūsi teisiamas.

Dirbdamas atsikūrusiame Lietuvos saugume prisidėjau prie KGB agentų išaiškinimo. Po kiek laiko man pačiam buvo priklijuota KGB agento etiketė. Kaltinimai neturėjo jokio pagrindo. Tai buvo susiję su Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento žmonių priešprieša, kuri atsirado po to kai aš su kitu kolega išėjau iš šios institucijos, išreikšdamas nepasitenkinimą 1994 metais į valdžią grįžusiais buvusiais komunistai. Aš ir Romas Kaunietis nusprendėme jiems netarnauti ir tapome taikiniu. Kai Anykščių rajone buvo organizuojamas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių suvažiavimas, buvome apkaltinti KGB agentais. Įdomu tai, kad man pačiam neteko matyti KGB agentūrinių bylų. Daugelyje atvejų mes iššifruodavome agentus iš ataskaitinių bylų. Pavyzdžiui, sekamas asmuo paslepia rašomą mašinėlę pas agentą „panevėžietis“. Kai mes rasdavome tokį teiginį ataskaitinėse bylose, susitikdavome su tuo sekamu asmeniu, jeigu jis būdavo gyvas, ir jis pasakydavo, kokiam savo draugui nunešė tą spausdinimo mašinėlę. Atsakymas būdavo mūsų siūlo galas. Jis leisdavo sužinoti koks yra agento vardas ir pavardė. Tą patį buvo galima padaryti ir mūsų atveju. Buvo galima parodyti mūsų nuotraukas ir paklausti: ar jie dalyvavo suvažiavime? Šito niekas nepadarė. Kai 1997 metais mane pakvietė dirbti Specialiųjų tyrimų tarnyboje, informacija, kad aš neva esu KGB agentas, buvo vėl išplatina. Atlikus tyrimą buvo įrodyta, kad tai netiesa. Paklausus, kodėl šis veiksmas nebuvo atliktas anksčiau, pareigūnai atsakė: „niekam tos tiesos nereikėjo“. Viską apgalvojęs supratau, kad čia Dievas sukūrė tokią aplinkybę ir davė man ženklą, kad turiu būti labai atsakingas. Klijuodamas KGB agento etiketes kitiems turi suprasti, kad tokią etiketę galima priklijuoti ir tau.“

Klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Liepa mėn. 11 d., Trečiadienis

Panevėžys šventė Valstybės dieną

36863988_1789681094451018_6594749384804532224_n.jpgLiepos 6 d. Povilas Urbšys dalyvavo Valstybės dienos minėjime Panevėžyje, kuris prasidėjo iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija. Šventės proga susirinkusiuosius sveikino miesto valdžios atstovai, karių tradiciškai iššauta salvė – už lietuvius, už valstybę, už Lietuvą.

Sveikindamas visus susirinkusius su Valstybės karūnos diena, Povilas Urbšys pabrėžė, kad karaliaus Mindaugo karūna karūnavo mus visus. Seimo narys miestiečius ir svečius pakvietė istoriją ne tik atsiminti, bet ir didžiuotis mūsų šalies istorija.

Vakare Skaistakalnio parke vyko piknikas „Mes esame Lietuva“, Tautiškos giesmės giedojimas. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vainikavo šokio ir dramos spektaklis Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“.

 

2018 m. Liepa mėn. 06 d., Penktadienis

...

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „karaliaus mindaugo kar8navimo diena“Karaliaus Mindaugo karūna karūnavo mus visus.

Su Lietuvos Valstybės karūnos diena!

Povilas Urbšys

2018 m. Liepa mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Iškilmės Karaliaus Mindaugo husarų batalione ir Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje

Liepos 5 d. ryte Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijoje. Iškilmingos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijos, vykusios plk. Jono Variakojo rikiuotės aikštėje, metu į atsargą išleista 312 privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

kar.pngŠiek tiek vėliau Seimo narys dalyvavo Nepriklausomybės aikštėje vykusioje Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, dalyvavusių Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje (MINUSMA) ir Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje, sutikimo ceremonijoje. Renginio metu kariams įteikti medaliai už dalyvavimą tarptautinėje misijoje. 34 kariai – antroji Pajėgų apsaugos vieneto pamaina Malyje tarnybą sėkmingai vykdė 4 mėnesius. Būrys buvo sudarytas iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Kariai tarnavo Vokietijos parašiutininkų kuopos pagrindu sudarytoje Pajėgų apsaugos kuopoje, kur vykdė tarptautinių pajėgų apsaugos ir kitas karines funkcijas. Šių metų birželio 27 dieną savo pareigas kariai perdavė trečiajam Pajėgų apsaugos vienetui, sudarytam ir iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių.

2018 m. Birželis mėn. 30 d., Šeštadienis

A. Skardžiaus kėdė nesudrebėjo: Seimas palaimino jam palankias komisijos išvadas

E. Genio/LRT nuotr.

Parlamentaro Artūro Skardžiaus kedė nesudrebėjo. Šeštadienį Seimas pritarė laikinosios A. Skardžiaus apkaltos komisijos išvadoms, kuriose buvo nustatyta, kad parlamentaras nepažeidė Seimo nario priesaikos ir nesulaužė Konstitucijos. 

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys stebėjosi, kodėl komisijos darbas buvo „paslėptas po paslapties skraiste“, o informacija nepateikta visuomenei.

„Man iki šiol neaišku, kam reikėjo taip ilgai tęsti šią komisiją ir vis atidėti. Kaip su danties traukimu – reikia ištraukti ir viskas“, – piktinosi P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2018 m. Birželis mėn. 30 d., Šeštadienis

P.Urbšys pajuto politinės inkvizicijos laužų kvapą

Per patį vasaros karštymetį Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje apsilankę STT agentai išsivedė merą Rytį Mykolą Račkauską, patupdė dviem paroms į areštinę, o teismas jį trims mėnesiams nušalino nuo pareigų. Meras įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Paaiškėjo, kas Panevėžio miesto tarybos posėdžių salę „papuošė“ gedulingu krepšeliu

Nepaisant, kad dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas praėjusią savaitę sulaukė teisėsaugos įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu bei trims mėnesiams buvo nušalintas nuo mero pareigų ir jam uždrausta lankytis savivaldybės administracijoje bei bendrauti su kai kuriais administracijos darbuotojais, jis dalyvavo Tarybos posėdyje.

Jo dalyvavimas nepraėjo ramiai ir sukėlė šiokį tokį šurmulį. Išskirtinai ketvirtadienio politikų sambūryje pasielgė Tarybos narys socialdemokratas Donatas Degenis.

„Tas pajuokavimas atitinka D. Degenio politinės kultūros lygį. Nustebčiau, jei jis elgtųsi kitaip. Man jis daugiau primena gatvės politiką. Jis krepšelį turėtų pastatyti savo partijos skyriuje. Be to, didesnę problemą matau paties Degenio. Juk jo neišrinko skyriaus pirmininku. Jam turėtų labiau rūpėti jo paties santykis su savo frakcija Taryboje, nei rūpintis pilietinio judėjimo „Kartu“ santykiais su tuo pačiu pavadinimu Taryboje esančiais frakcijos nariais“, – sakė P. Urbšys ir tarstelėjo, kad D. Degenis ir sugeba tik krepšelius statyti.

Skaitykite: https://jp.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 263