Naujienos

2019 m. Lapkritis mėn. 20 d., Trečiadienis

Panevėžio miesto viešosios bibliotekos 30-metis

Lapkričio 20 d. Panevėžio Muzikiniame teatre vyko Panevėžio miesto viešosios bibliotekos veiklos 30-mečio minėjimas.

Panevėžio miesto centrinė biblioteka su 16 filialų įsteigta 1989 m. sausio 16 d. Nuo jos įkūrimo 27 metus bibliotekos direktore buvo Aurelija Matulevičienė. Nuo 2017 m. bibliotekai vadovauja Loreta Breskienė. Per visus gyvavimo metus biblioteka nuolat kraustėsi į kitas patalpas, gynė vaikų bibliotekų veiklą, dviejuose nugyventuose knygynuose įrengė du naujus padalinius: Smėlynės ir „Židinio“ bibliotekas.

Šiandien miesto bibliotekos filialuose apsilanko 186 tūkst. lankytojų per metus arba vidutiniškai 650 lankytojų per dieną. Projektai „Bibliotekos pažangai“ bei „Prisijungusi Lietuva“ išplėtė interneto prieigą, atnaujino kompiuterinę ir programinę įrangą, leido diegti naujas pažangias paslaugas, išmokė bibliotekininkus įvaldyti naujausias technologija, leido mokyti gyventojus kompiuterinio raštingumo.

Bibliotekoje nuolat vyksta įvairiausi renginiai: vaikų vasaros stovyklos, vaikų ir suaugusiųjų lankytojų klubai, įvairūs gyventojų mokymai, užsiėmimai tėvams su kūdikiais – įprasta šalia tradicinių miesto bibliotekų veiklų. Šiandieninė biblioteka – tai ne tik informacijos, kultūros, švietimo įstaiga, bet ir socialinė institucija. 

„Jūs esate žmonės, darantys tą tylų darbą, be kurio nebūtų tokios kultūros dvasios mūsų mieste. Ačiū jums už kuriamą jaukumą,“ – kalbėjo Povilas Urbšys. Seimo narys įteikė gėlių puokštę bibliotekos direktorei Loretai Breskienei, o bibliotekai – du tomus "Naujosios Romuvos" istorinių fotografijų bei simbolinį Laisvės paveikslą.

2019 m. Lapkritis mėn. 19 d., Antradienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis, kuriame svarstytas Seimo rinkimų įstatymo pakeitimo projektas

Screenshot_2.jpg

Lapkričio 13 d.  vyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis, kuriame svarstytas Seimo rinkimų įstatymo pakeitimo projektas Nr. XIIIP-3847.

Seimo narys Jurgis Razma pateikė pasiūlymą sutrumpinti balsavimo iš anksto laiką nuo 5 dienų iki 2 dienų. Povilas Urbšys nepritaria šiam pasiūlymui, nes rinkimai organizuojami tam, kad rinkėjai galėtų pilnai išreikšti savo valią.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Lapkritis mėn. 18 d., Pirmadienis

Konferencija „Diabetas šeimoje“

po.pngLapkričio mėn. 18 d.  Panevėžio miesto savivaldybės salėje vyko konferencija „Diabetas šeimoje“ Pasaulinei diabeto dienai paminėti. Ją organizavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Panevėžio diabeto draugija „Viltis“. Konferencijoje paliesta daug svarbių temų, kurios aktualios ne tik sergantiems diabetu. Įdomius statistikos duomenis pateikė Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Indrė Čaikinienė, apie cukrinio diabeto problemas kalbėjo gydytoja endokrinologė, diabeto mokyklos atstovė Raimonda Dūdaitė, vyko linksmoji mankšta, viktorina.

„Kai ištinka liga, tai labiausiai netikėta būna pačiam žmogui. Bet kartu tai tampa išbandymu ir šeimai“, - kalbėjo Povilas Urbšys prisimindamas ką teko patirti, kai sunki liga apsilankė jo šeimoje ir kaip ji suartino. Baigdamas Seimo narys įteikė gėlių puokštę Panevėžio diabeto draugija „Viltis“ pirmininkei Danguolei Kuodienei.

Pasaulyje cukriniu diabetu serga apie 100 mln. žmonių.  Lietuvoje serga per 115 tūkstančių žmonių. Pasak statistikos, Lietuvoje per pastarąjį 50-ies metų laikotarpį oficialus sergančiųjų diabetu skaičius padidėjo net 25 kartus. Manoma, kad dar tiek pat sergančiųjų neregistruota – žmonės šia liga serga patys to nežinodami, nes liga ilgai veikia „slapta“ ir dažnai diagnozuojama pavėluotai. Kasmet nuo diabeto ir jo komplikacijų mūsų šalyje miršta per 3200 žmonių, t. y. apie 10 per dieną. Prognozuojama, kad 2030 m. sergančiųjų cukriniu diabetu skaičius Pasaulyje gali išaugti iki 439 milijonų.

2019 m. Lapkritis mėn. 18 d., Pirmadienis

Kitokia karo prievolės pusė: nepaisant sveikatos problemų, vis tiek šaukiami tarnauti

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Kitokia karo prievolės pusė: nepaisant sveikatos problemų, vis tiek šaukiami tarnauti“"Plokščiapėdystė, iškrypęs stuburas, trumparegystė, nuolatiniai potrauminiai skausmai ir kelis kartus per metus pasireiškianti pūliuojanti angina – tokius savo kliento, pripažinto tinkamu tarnauti, sveikatos sutrikimus įvardija LRT RADIJO kalbintas advokatas Šarūnas Jazukevičius. Jo teigimu, tokių atvejų – ne vienas.

Šiemet dėl vengimo atlikti karinę tarnybą administracine tvarka gali būti nubausti apie septyni tūkstančiai karo prievolininkų. Dalis jų teigia nenorintys metams atsitraukti nuo mokslų, darbų, karjeros bei prisiimtų finansinių įsipareigojimų.

Seimo nario Povilo Urbšio teigimu, dabartinė tvarka yra ydinga ir supriešina valstybę su jos piliečiais.

Pasak jo, šiemet buvo paskelbti duomenys, kad yra pradėtos įvairios procedūros dėl 7,5 tūkst. asmenų, vengiančių karo tarnybos. „Iš jų 3,6 tūkst. karo prievolininkų įtraukti į ieškomų asmenų, neatpažintų lavonų ir nežinomų asmenų žinybinį registrą. [...]

Krašto apsaugos ministerija teigia, kad dėl likusiųjų 3,9 tūkst. atliekami administracinių nusižengimų tyrimai ir tikėtina, kad jie bus baudžiami administracine tvarka. [...] Matyti, kad įstatymas veikia didindamas vengiančiųjų atlikti tarnybą skaičių“, – komentuoja P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

V.Radžiūno nuotr.

2019 m. Lapkritis mėn. 18 d., Pirmadienis

Seimo slenkstis jiems gali būti per aukštas: sumanė ne aukščiau šokti, o įstatyme susikalti kopėčias

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Seimo slenkstis jiems gali būti per aukštas: sumanė ne aukščiau š“"

Lietuvoje gausu norinčių iki kitų metų Seimo rinkimų spėti sukurti naujas partijas, o ir esamos politinės jėgos toli gražu ne visos užtikrintai perkoptų dabartinę 5 proc. rinkėjų balsų ribą, būtiną gauti mandatų parlamente. Todėl likus mažiau nei metams iki balsavimo, Seime skubiai stumiamos pataisos, kaip šią ribą sumažinti. Jų autoriai – tų pačių, ant 5 proc. barjero laviruojančių, partijų atstovai.
Seimo rinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias patekti į Seimą ir atgauti rinkimų užstatą būtų lengviau, jau apsvarstė du komitetai. Vienas iš jų siekia dar labiau atverti kelią į parlamentą – ribą partijoms siūlo nuleisti iki 3 proc., o koalicijoms – iki 5. Šis siūlymas gimė parlamentarui Nagliui Puteikiui, kurio vedama koalicija per praėjusius rinkimus nesugebėjo gauti mandatų.
Nepartinis Povilas Urbšys teigė, kad dabar galiojantys barjerai – per aukšti, o mažesni esą paskatintų gyventojus į rinkimus sugužėti aktyviau. „Jeigu mes sumažinam kartelę, mes padidinam galimybę žmogui turėti savo atstovą, už kurį jis balsuotų. [...] Man atrodo, Naglio Puteikio siūlymas yra logiškas“, – teigė jis.
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

2019 m. Lapkritis mėn. 17 d., Sekmadienis

Svarstytas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo projektas

Screenshot_1.jpg

Lapkričio 13 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo projektas Nr. 3623 (2).

Siekiant sustiprinti nevyriausybinių organizacijų dalyvavimą savivaldybių nevyriausybinių organizacijų tarybų veikloje diskutuota apie nevyriausybininkų skaičių tarybose. Povilas Urbšys pasisakė už tai, kad būtų didinamas  nevyriausybininkų skaičius Nevyriausybinių organizacijų tarybose.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Lapkritis mėn. 16 d., Šeštadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo projektas

Screenshot_3.jpg

Lapkričio 13 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo projektas  Nr. 3051 (1). Įstatymo projekte yra siūloma nevyriausybinių organizacijų veiklą priskirti veikloms, kurios nelaikomos lobistine veikla. Seimo narys V. Simulik  pasiūlė tokią pat išimtį taikyti ir asociacijoms. Povilas Urbšys nepritaria, kad verslo asociacijoms būtų taikoma išimtis.

Povilo Urbšio pasisakymą komiteto posėdyje žiūrėkite čia.

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

„Sueisim, sustosim, dainuosim“

75210742_3445343272142540_2638207915248320512_o.jpgPraėjusiais metais Folkloro ansamblis „Raskila“ atšventė 30-metį, o šiemet lapkričio 15 d. jos vadovė Lina Vilienė paminėjo savo asmeninio 50-ies ir kūrybinio 20-ies metų jubiliejus. Etninės kultūros specialistė, ilgametė dainininkė nuo 1999 m. yra Panevėžio folkloro ansamblio „Raskila“ vadovė. Kolektyvas vienija apie keturias dešimtis dainininkų, atliekančių savojo krašto dainas ir unikalus tuo, kad jo veikloje dalyvauja  net keliolika šeimų. Dainuoja tėvai, vaikai, seneliai. Tokiose dainininkų šeimose augantys vaikai nuo mažens girdi liaudies dainas, natūraliai perima prosenelių tradicijas. Dalyvių amžius - nuo dviejų iki aštuoniasdešimties metų. Per visus ansamblio gyvavimo metus keitėsi kolektyvo sudėtis, bet tikslas jungtis šeimomis išliko – taip išaugta į didelę ir gražią „Raskilos“ šeimą.

Lina Vilienė „Raskiloje“, taip pat dalyvauja su šeima – vyru ir dviem dukromis. „Raskila“ atstovauja Panevėžį bei pristato Aukštaičių tradicinę kultūrą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: 

Povilas Urbšys pasveikino Liną Vilienę asmeninio ir kūrybinio jubiliejaus proga įteikdamas jai gėlių puokštę ir suvenyrą.

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

20-oji Menų diena „ Stiprus, kai tu šalia“

Ing.png

Lapkričio 15 d. Rokiškio kultūros namuose vyko jau 20-oji menų diena „ Stiprus, kai tu šalia“. Pirmą kartą „Stiprus, kai tu šalia“ įvyko Panevėžyje 2000-aisiais metais. Renginio idėjos sumanytoja Gema Jurgelevičienė. Jau devinti metai jiedu su dailininku Arvydu Bagdonu veda šventę ir yra renginio veidas.

 

Renginį skirtą tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti „Stiprus, kai tu šalia“ jau devintus metus iš eilės Rokiškio kultūros centre rengia Skemų socialinės globos namų bendruomenė. Šiam renginiui jau 20-ieji metai. Šventė, daugelį metų vykusi Panevėžyje, 2011 – metais persikėlė į Rokiškį ir iš regioninės tapo respublikine. Šis renginys jautriai prisideda prie neįgaliųjų ir sveikų žmonių suartėjimo, rodo visuomenei, kad negalia, tai nėra kliūtis kurti meną, realizuoti save visuomenėje.

 

Renginio „Stiprus, kai tu šalia“ programą ruošia visos Lietuvos socialinės globos namų gyventojai kartu su profesionaliais ir žinomais Lietuvos atlikėjais.

 

Šių metų programoje dalyvavo kolektyvai iš Linkuvos, Jurdaičių, Visagino, Lavėnų, Jotainių, Kupiškio, Zarasų, Prūdiškių, Kėdainių, Strėvininkų ir Skemų socialinės globos namų ir kolektyvai iš Obelių vaikų globos namų ir Panevėžio A. Bandzos socialinių paslaugų namų.               

 

Socialinės globos namų gyventojams jau ne vienerius metus geranoriškai programai pasiruošti padeda atlikėjai: Inga Valinskienė, Ligitas Kernagis, Viktorija, Mauručaitė, Vaidas Dzežulskis, Kęstutis Valionis, Česlovas Gabalis, Romas Dambrauskas, Radži, Asta Pilipaitė, Irena Ulvydaitė, Vitalijus Pauliukas, Vladas Kovaliovas, Alvydas Jegelevičius, Aleksandras Ivanovas – Fara, Donalda Meiželytė, Henrikas Balčiūnas, Antanas Čapas, Liveta ir Petras Kazlauskai, Paulius Stalionis, Virgis Stakėnas. Programą globos namų gyventojai ruošė ir su grupėmis „16 Hz“, ,,Biplan“, ,,Čilinam“, ,,Sare Roma“, „Mexicano“, „Patruliai“, „Jonis“, „Vairas“, kaimo kapela ,,Sadūnai“ ir kt.

 

Šių metų programai numerius ruošia dar nedalyvavę mūsų koncerte Eva, „Baltas kiras“, Gintautas Gescevičius, Rolandas Janušas, Urtė Smalskytė, Mantas Jankavičius.

 

Socialinės globos įstaigų gyventojų ir žinomų Lietuvos atlikėjų bendromis jėgomis sukurtas renginys nepalieka abejingų – kiekvienais metais Rokiškio kultūros centro žiūrovų salė pilnutėlė. Lietuvos neįgaliųjų organizacijos, savivaldybių socialiniai darbuotojai, savivaldybių atstovai, dvasininkai, rajono visuomenė sunkiai telpa Rokiškio kultūros centro žiūrovų salėje.

 

„Nuo šiandien Rokiškį galime vadinti ne vien tik Lietuvos kultūros sostine, bet ir Lietuvos gerumo sostine. Ir tai, kas šiandien vyko scenoje, mums primena, kad prieš gėrį ir meilę mes visi esame lygūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys. Dėkodamas už geranoriškumą Seimo narys įteikė gėlių puokštę dainininkei, jau septintus metus talkinančiai neįgaliems dainininkams, Ingai Valinskienei ir suvenyrus vedėjams Gemai Jurgelevičienei ir Arvydui Bagdonui.

 

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

VIII festivalis – konkursas „Mano senas drauge...“

Lapkričio 15 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko VIII Lietuvos jaunimo dainuojamosios poezijos festivalio – konkurso „Mano senas drauge...“, skirto poetei Elenai Mezginaitei atminti, laureatų koncertas.

Festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“ pradėtas rengti prieš 8 metus, švenčiant Elenos Mezginaitės 70-ąjį gimtadienį. Čia jaunieji atlikėjai pristato po du kūrinius, atliekama tik autorinė muzika. Vienas kūrinių būtinai turi būti sukurtas Elenos Mezginaitės tekstu.

Penktadienį gyvai atliekama jaunųjų kūrėjų muzika nepaliko abejingų. Spindinčios atlikėjų akys, pagal muziką linguojantys žiūrovai, vieną kitą eilutę pritariantys draugai ir klasiokai... Susibūręs jaunimas džiaugėsi, kad yra scena, kurioje jie gali pasirodyti ir su savo kūryba supažindinti kitus.
Seimo nario padėjėja įteikė specialų Povilo Urbšio prizą Rugilei Garbaliauskaitei, vienintelei Panevėžio atstovei, laureatų koncerte atlikusiai savo kūrybos dainą apie miško brolius. 

Seimo nario padėjėja perdavė šilčiausius P.Urbšio linkėjimus ir gėlių puokštę poetės dukrai ir festivalio komisijos narei Mėtai Kvietkienei, kurios dėka, atrodo, jog festivalyje Elenos būna šiek tiek daugiau.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 318