Naujienos

2017 m. Liepa mėn. 19 d., Trečiadienis

Urbšys – apie Udrį: jis nemano, kad problema vienu metu sėdėti ant trijų kėdžių

Jono Udrio Seimo etikos ir procedūrų komisijai apskųstas politikas Povilas Urbšys įsitikinęs – buvęs Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) narys nesuvokia, kad jis bando „apsėsti tris kėdes vienu metu“, ir tai kelia abejonių dėl jo gebėjimo derinti privačius ir viešuosius interesus.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 19 d., Trečiadienis

Valstiečiai: reikia tikėtis, kad R. Karbauskis išdrįs pasakyti tiesą

Prezidentė Seimui teikia S. Skvernelio kandidatūrą  (nuotr. Fotodiena.lt)Praėjusį ketvirtadienį įvykęs slaptas valstiečių lyderio R.Karbauskio, G.Kildišienės susitikimas su viešųjų ryšių kompanija, užminė ne vieną klausimą. Valstiečių frakcijos nariai tikina, kad šeštadienį vyksiančiame partijos suvažiavime, R.Karbauskis bus verčiamas atsakyti į kilusius klausimus. Taip pat paaiškinti ir savo asmeninį interesą susidariusioje situacijoje.

Skaitykite: http://www.tv3.lt/

2017 m. Liepa mėn. 18 d., Antradienis

P. Urbšys: jei G. Kildišienė būtų sugrąžinta į politiką – palikčiau frakciją

Povilas UrbšysKaip suprasti pastarojo meto Ramūno Karbauskio nuotykius ir viešus pasisakymus? Kaip įtakingiausi „valstiečių“ frakcijos nariai vertina savo vado žygius? Apie tai – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūno pavaduotoju Virginijumi Sinkevičiumi ir frakcijos nariu Povilu Urbšiu.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 18 d., Antradienis

Kaip kariaus kunigai?

Konstitucinis Teismas išaiškino, kad tradicinių religinių bendruomenių dvasininkai yra nepagrįstai atleidžiami nuo karo arba alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos ir tai prieštarauja Konstitucijai. Tokį sprendimą kritiškai sutiko ne tik dvasininkija, bet ir dalis pasaulietinės visuomenės. (...)

Parlamentaras Povilas Urbšys dėl dvasininkų priimtą nutarimą vadina istoriniu po Nepriklausomybės atkūrimo. Jame įžvelgia KT ateistinį požiūrį į tikėjimą, religiją ir dvasinį žmogaus gyvenimą.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Liepa mėn. 16 d., Sekmadienis

Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventė

metines.jpg

Liepos 15 dieną monsinjoro Alfonso Svarinsko įkurtame Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke (Ukmergės r., Vidiškių sen., Kadrėnų k.) vyko tradicinė Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventė, kurioje paminėtos ir monsinjoro Alfonso Svarinsko trečiosios mirties metinės.

11 val. buvo sustota maldai ir padėtos gėlės prie mons. A. Svarinsko kapo ir partizanų kapų Dukstynos kapinėse. Vėliau Partizanų parke pašventintas atminimo koplytstulpis (skulpt. R. Zinkevičius), skirtas Dievo tarnui kun. Alfonsui Lipniūnui. Šis koplytstulpis sukurtas ir pastatytas už panevėžiečių ir vilniečių aukas. Vienas iš aukotojų yra ir Seimo narys Povilas Urbšys, kuris dalyvavo šioje šventėje. Atvykstantieji plentu į Partizanų parką ant kalnelio matys šį koplytstulpį drauge su kitais kryžiais ir koplytstulpiais, skirtais Lietuvos garsiesiems vyrams, gyvenimą atidavusiems Tėvynei.  

Šv. Mišių aukai vadovavo Panevėžio vysk. emer. Jonas Kauneckas, koncelebravo Kauno vysk. Sigitas Tamkevičius. Ukmergės kultūros centro Šventupės skyriaus saviveiklininkai atliko literatūrinę kompoziciją „Neparašyti laiškai“ tremties tema. Šventines sveikinimo kalbas pasakė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, partizanai Albinas Kentra ir Jonas Kadžionis. Renginį vedė panevėžietė Albina Saladūnaitė.

Buvo pristatyta nauja knyga „Atsiminimai apie mons. A. Svarinską (II dalis).

Renginio metu šauliai dalyvius vaišino kareiviška koše ir arbata.

2017 m. Liepa mėn. 15 d., Šeštadienis

Atidaryta XV tarptautinio tapytojų plenero „Panevėžys 2017“ paroda

pleneras.jpg

Panevėžyje dešimt dienų vykęs XV tarptautinis tapytojų pleneras „Panevėžys 2017“, skirtas Kazimiero Naruševičiaus atminimui, liepos 15 d. užbaigtas jo metu sukurtų darbų parodos pristatymu.

Plenerą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio  skyrius. Skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas pristatė plenere dalyvavusius 10 dailininkų iš Čekijos, Švedijos, Serbijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Šalia jų darbų parodoje eksponuojamas ir vienas mažosios Panevėžio dailininkės Rožės tapytas kūrinys.

Plenero dalyviams padėkos žodį tarė Seimo narys Povilas Urbšys:  „Menininkui yra dovana, kai jis nesustingsta vien tik savo darbuose ir jo kūryba duoda impulsą kitiems kurti. Ši paroda būtent tai ir liudija. Ačiū Jums visiems“. 

2017 m. Liepa mėn. 15 d., Šeštadienis

Karbauskis mėgina sklaidyti nepasitenkinimą frakcijoje: aš nežinau, ko iš manęs tikisi

Povilas UrbšysRamūnas Karbauskis atkakliai įtikinėja sava versija apie ketvirtadienio susitikimą su Greta Kildišiene viešųjų ryšių agentūroje ir apie savo santykius su iš Seimo pasitraukusia bendrapartiete. Visgi tai, atrodo, kelia abejonių ir dabartiniams bendražygiams – pasipiktinimą penktadienį išreiškė parlamentaras Povilas Urbšys, įspėjęs pasitrauksiąs iš partijos, jei G. Kildišienė taptų partijos kandidate į Europos parlamentą po dviejų metų. Pats R. Karbauskis tai vadina iš piršto laužtu scenarijum, kurį skleidžia buvęs „valstietis“ Bronislovas Matelis, dabar tapęs aršiu R. Karbauskio kritiku.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2017“

bienale.pngPanevėžio Dailės galerijoje duotas startas fotografijos bienalei „Žmogus ir miestas2017“.

Šiemet dalyvauja 16 fotomenininkų iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos, tarp kurių daug panevėžiečių.

Pirmoji Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas“ surengta 2005 metais. Po pertraukos, 2011 metais, surengta antroji bienalė ir nuo tada renginys tapo tradiciniu. Be pripažintų Lietuvos fotomenininkų, Panevėžio bienalėse jau lankėsi fotografijos meistrai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Rusijos bei Švedijos. Šioje bienalėje, kaip ir kiekvienoje praėjusioje, veiks kūrybinės dirbtuvės, bus skaitomos paskaitos, vys diskusijos, edukaciniai bei praktiniai užsiėmimai, rengiamos parodos, kuriose bus eksponuojami bienalės metu sukurti kūriniai.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino bienalės dalyvius sakydamas: „Noriu atkreipti dėmesį į bienalės pavadinimą: „Žmogus ir miestas“. Miestas negali atsirasti be žmogaus veiklos, be jo vilčių, svajonių. Bet ta sukurta aplinka pradeda gyventi individualiai ir veikti jį patį. Vienas iš pagrindinių bienalės tikslų yra atrakinti tą paslaptį. Tai, kas vyksta šiame mieste vyksta ir Niujorke, Paryžiuje, Londone. Kalbu apie santykį žmonių ir institucijų. Bet šiame mieste yra kažkas unikalaus, ko nerasi nė viename pasaulio mieste. Taigi linkiu įamžinti unikalias akimirkas, kurios atskleistų Panevėžio išskirtinumą“.

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Povilas Urbšys: R.Karbauskio veiksmai kenkia partijai

sujudimas.pngLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio veiksmai lankantis viešųjų ryšių agentūroje ir atsakant į su tuo susijusius klausimus kenkia šiai politinei jėgai, sako LVŽS frakcijos Seime narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

J. Dapšauskas. Kokia bus nomenklatūros ir valdžios krizės atomazga?

Juozas DapšauskasPasibaigė Seimo pavasario sesija su patvirtinta urėdijų reforma, o kai kam tai susiję su koalicijos „krize“.

Po Seimo rinkimų kiek buvo spėlionių ar net užtikrintų teiginių, kad nebus sudaryta koalicija, suformuota žadėta profesionalų Vyriausybė, susiskaldys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija ir panašiai. Po to kalbėta, kad neišsilaikys iki bulviasodžio, paskui, kad iki bulviakasio.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 204