Naujienos

2020 m. Birželis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Dauguma Seime nepalaikė Prezidento siūlymo

bendra_foto.jpg

Seimas – vienkartinių dozių fabrikėlis? Žiūrėkite čia.

Siūlymas gyventojų pajamų mokestį mažinti mažiausiai uždirbantiems. Žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia

Prieš nepritarimą Prezidento siūlymui. Žiūrėkite čia

Replika po balsavimo – žmogus liko politikų ambicijų įkaitu. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

Panevėžio dailės mokyklos mokinių tapybos darbų paroda Seimo rūmuose

104296551_10223370088986844_5121074210360004540_o.jpgBirželio 17 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje ir Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje atverta Panevėžio dailės mokyklos mokinių tapybos darbų paroda. Paroda Seime bus eksponuojama birželio 17–30 dienomis Seimo narių Guodos Burokienės ir Povilo Urbšio iniciatyva.

Panevėžio dailės mokykla įkurta 1967 metais. Dailės paslapčių sužinoti ateina apie 400 vaikų iš įvairių mokyklų. Mokinių amžius – nuo 7 iki 19 metų. Mokykloje dirba 15 pedagogų, iš jų 7 mokytojai metodininkai, 7 turi vyr. mokytojo kategoriją. Dauguma jų yra aktyvūs kūrėjai, 4 iš jų – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, 6 yra buvę šios mokyklos mokiniai. Šiai parodai darbus moksleiviams padėjo atlikti Panevėžio dailės mokyklos mokytojai Panevėžio dailės mokyklos mokytojai Ramūnas Grikevičius, Irina Nosova, Darius Misiūnas.

Parodoje eksponuojami Panevėžio dailės mokyklos pagrindinio ugdymo kurso tapybos baigiamieji darbai, atlikti 2017–2019 m. m. Temas ir išraiškos priemones mokiniai renkasi savarankiškai. Spalviniai sprendimai, vaizduojami objektai, gyvūnai ar žmonės, darbų pavadinimai – visa tai mokinių sugalvota, mokytojo paskirtis – padėti įgyvendinti svajonę. Tapybos darbai atlikti aliejiniais ir akriliniais dažais drobėje.  Antrą parodos dalį sudaro pagrindinio ugdymo kurso trečios klasės tapybos kompozicijos užduotys. „Portretas kitaip“ – mokinio autoportreto nuotrauka pertvarkoma photoshop programa, kaip mokinys pats save įsivaizduoja, o vėliau nutapoma popieriaus lape. 

Parodos atidarymas vyko nuotoliniu būdu, tiesioginę transliaciją buvo galima stebėti Povilo Urbšio Facebook paskyroje. Sveikinimo žodžius parodos atidaryme tarė Seimo Pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo nariai Guoda Burokienė ir Povilas Urbšys. Mokyklos direktorius Vytautas Tallat-Kelpša pasidžiaugė, kad mokinių darbų paroda Seime vyksta jau ketvirtą kartą ir virsta tradicine.  Mokyklos bendruomenei Seimo nariai įteikė padėką už  naujų talentų ugdymą, direktoriui ir mokytojams atminimo suvenyrus.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

„Metų fotografija 2019“

Saulius Saladunas nuotrauka.Birželio 17 dieną Panevėžio fotografų draugija, švenčianti veikos dešimtmetį pakvietė į metinės parodos atidarymą! Parodoje dalyvauja net 26 autoriai.

Panevėžio fotografų draugija - 72 žmones jungianti bendruomenė. Draugiją sudaro fotografijos mėgėjai, fotomenininkai, profesionalūs fotografai, analogai, pinholo gerbėjai, gamtos ir gatvės fotografai.

Draugijos tikslas - vienyti fotografiją mylinčias asmenybes, organizuoti parodas, mokymus, populiarinti fotografiją.

Fotografų draugija kasmet rengia savo darbų parodą, kurioje autoriai pristato darbus, per kuriuos pateikia savo požiūrį į pasaulį. Kiekvienas fotografas turi nepamiršti, kodėl jis fotografuoja ir vertinti kiekvieną kadrą, kiekvieną sustabdytą akimirką. Būtent tokios sustabdytos akimirkos mus parneša atgal ir visi jų norime pačių gražiausių ir šilčiausių. Pagrindinė fotografo vertybė yra jo mintys ir sugebėjimas jas išreikšti vaizdu.

Povilas Urbšys apsilankė parodos atidaryme, pasveikino fotografus su draugijos įkūrimo jubiliejumi ir palinkėjo daug gražių akimirkų bei puikių kardų.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

P. Urbšys: Valstiečiams nepavyko patvirtinti neskaidrų įstatymą

miškai.jpg

Repliką po balsavimo žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

P. Urbšys: Kokį klausimą mums paliko Lietuvos okupacijos diena

okupacija.jpg

Pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 16 d., Antradienis

Seimas linkęs mažinti mokesčius: kaip keistųsi jūsų atlyginimas

Seimas antradienį svarstė gyventojų pajamų mokesčio pakeitimus, dėl kurių, priklausomai nuo gaunamo darbo užmokesčio, asmens „į rankas“ gaunamos pajamos didėtų nuo 1 cento iki 207,15 euro. Po diskusijos pritarta NPD didinimui, bet ne GPM tarifo mažinimui.
Gegužę prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė pusei metų iki 15 proc. sumažinti GPM tarifą, jį taikant darbo pajamoms, kurios nesiekia 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) per mėnesį (4143 eurų „popieriuje“). Taip pat jis pasiūlė paankstinti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimą iki 400 eurų. Kaip žinia, dabar gyventojui taikytinas NPD apskaičiuojamas pagal formulę: 350 – 0,17 x (darbo užmokestis – minimali mėnesinė alga). Prezidento pateiktame įstatymo projekte formulė atrodo taip: NPD = 400 – 0,19 x (DU – MMA).
Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys sakė, kad prezidento pasiūlymas yra galimybė parlamentui apsispręsti, kas jis yra. „Ar jis yra tik vienkartinių piniginių koroninių dozių fabrikėlis, kuris į žmones žiūri, kaip į išlaikytinių visuomenę, kuriame socialinio jautrumo priepuoliai paprastai ištinka prieš rinkimus. Ar vis dėlto žiūrime į save, kaip į laisvos tautos atstovus, kurių tikslas yra padėti žmonėms patiems kurti ateitį ir susigrąžinti orumą“, – kalbėjo jis. Pasak P. Urbšio, G. Nausėdos siūlymas leistų eiti nauju keliu, kuriame žmogus turėtų galimybę pats uždirbti pinigus.
A.Ufarto nuotr.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Birželis mėn. 15 d., Pirmadienis

P. Urbšys: Kodėl reikia mažinti šauktinių amžiaus cenzą

karo_prievole.jpg

Karo prievolės įstatymo projekto pristatymas. Žiūrėkite čia

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia

Asmeninis prašymas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 15 d., Pirmadienis

P. Urbšys: Regioninės plėtros įstatymas – galimybė tvariam regionų vystymuisi

regioninis.jpg

Pasisakymą žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 12 d., Penktadienis

P. Urbšys: Valstiečių lyderių siūlomi lobistinės veiklos įstatymo pakeitimai - dekoracijos neskaidriems sandoriams paslėpti

dekoracijos.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 12 d., Penktadienis

KT verdiktas: Širinskienės komisija sudaryta neteisėtai, jos išvados prieštarauja Konstitucijai

Agnė Širinskienė

„Valstietės“ Agnės Širinskienės vadovauta laikinoji tyrimo komisija, tyrusi galimą poveikį sprendimų priėmėjams ir politiniams procesams, sudaryta pažeidžiant Konstituciją ir jos išvados yra neteisėtos, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Anot jo, Seimo laikinajai tyrimo komisijai negalima pavesti neaprėpiamos apimties užduočių.

KT pabrėžė, kad Seimo laikinosios tyrimo komisijos sudaromos ne bet kokiems, o tik ypatingiems, valstybinės svarbos, klausimams ištirti, ir tik Seimas gali nustatyti jai uždavinius.

„(...) sudarant tyrimo komisiją negalima taip jai suformuluoti užduočių, kad komisija savo nuožiūra galėtų pasirinkti, kuriuos tyrimo uždavinius ir kokia apimtimi ji įgyvendins, taip nustatant savo atliekamo tyrimo ribas“, – teigiama nutarime.

Pasak teismo, tokiu būdu laikinoji komisija perimtų Seimo konstitucinius įgaliojimus.

Todėl KT paskelbė, kad konstituciniams atsakingo valdymo ir teisinės valstybės principams prieštarauja Seimo 2018 metų rugsėjo 25 dienos nutarimas, kuriuo sudaryta laikinoji tyrimo komisija, ir 2020 metų gegužės 14 dienos nutarimas, kuriuo patvirtintos jo išvados.

„(...) komisijai buvo nustatyti taip plačiai suformuluoti parlamentinio tyrimo klausimai, kad pagal juos komisijai pavesta ištirti iš esmės visus 2008–2016 metais šalyje vykusius politinius procesus, teisėkūros procesus, visų valstybės institucijų vadovų, valstybės tarnautojų rinkimą ir skyrimą ar jų veiklą tuo laikotarpiu, visų valstybės valdomų įmonių ar jų dukterinių bendrovių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimą ar skyrimą, jų veiklą tuo laikotarpiu, visų kompetentingų institucijų veiklą, susijusią su informacijos iš teisėsaugos ir žvalgybos institucijų gavimu ir šios informacijos pagrindu priimtais sprendimais tuo laikotarpiu“, – penktadienį aiškindamas teismą nutarimą sakė KT pirmininkas Dainius Žalimas.

Komisija tyrimą vykdė trimis kryptis: aiškinosi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) tarnautojo Mindaugo Siaurio atleidimo ir laikinojo VTEK vadovo Virginijaus Kanapinsko skyrimo aplinkybes bei Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir tuometinio Seimo komiteto vadovo Povilo Urbšio vaidmenį, galimą politikų poveikį prokurorų darbui bei galimą privačių pensijų fondų įtaką Seimo nariams kreipiantis į Konstitucinį Teismą dėl Pensijų kaupimo įstatymo.

Nuotr. D. Umbraso

Skaitykite:https://www.lrt.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 347