Naujienos

2019 m. Gegužė mėn. 03 d., Penktadienis

„Saulėtekio“ progimnazijoje XVII „Saulės“ statulėlių teikimo šventė

saul.pngGegužės 3 d. vyko „Saulės“ statulėlių teikimo šventė. „Saulėtekio“ progimnazijoje jos teikiamos jau 17-ąjį kartą. Statulėlėmis apdovanojami mokytojai, personalo darbuotojai, tarybos nariai, mokiniai, prisidėję prie mokyklos gerovės ir vardo garsinimo. Moksleiviai apdovanojami už gerą mokymąsi, dalyvavimą olimpiadose, lyderystę. Teikiamos 3 didžiosios, 7 mažosios ir skolos „Saulės“ statulėlės.

Povilas Urbšys tradiciškai kviečiamas įteikti Didžiąja „Saulės“ statulėlę mokytojai. Šiemet laureate tapo pradinių klasių mokytoja Živilė Raščiuvienė. Ji apdovanota už mokinių pasiekimus ir aktyvų dalyvavimą mokyklos gyvenime bei vadovavimą mokyklos dramos studijai „Saulutė“. „Jus puošia ne tik mokyklos pavadinimas, bet Jūs visi ir dvasioje esate „Saulėtekio“ žmonės, kurie nešate viltį ir šviesą. Būtent tokia yra mokytoja Živilė. Ačiū Jums“, - kalbėjo Seimo narys.

2019 m. Gegužė mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Neįgaliųjų draugijos ataskaitinis susirinkimas

neįg.pngGegužės 2 d. Muzikiniame teatre vyko Panevėžio neįgaliųjų draugijos ataskaitinis susirinkimas ir Motinos dienos minėjimas „Motule miela“.

Draugijos pirmininkė Stanislava Arbutavičienė pasveikino visas mamas su artėjančia Motinos diena, apžvelgė draugijos veiklos rezultatus.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė, kad graži tradicija švęsti Motinos dieną Panevėžio neįgaliuosius kasmet sukviečia į gražią šventę. Perduodama saldų suvenyrą ir gėlių draugijos vadovei, ji visiems palinkėjo sveikatos ir neprarasti gebėjimo džiaugtis gyvenimu.

2019 m. Gegužė mėn. 01 d., Trečiadienis

Pasaulinės džiazo dienos minėjimas

Balandžio 30 d. Lietuvos džiazo bendruomenė kartu su viso pasaulio džiazo gerbėjais minėjo Tarptautinę džiazo dieną. Lietuvos džiazo muzikos mylėtojai viliasi, kad Tarptautinė džiazo diena būtų visuotinai minima kiekvienų metų balandžio 30 d. ir taip didintų džiazo muzikos vaidmenį skleidžiant ir puoselėjant visuotines vertybes bei jungtųsi prie UNESCO siekio pripažinti džiazą universalia laisvės kalba.

Panevėžio muzikos mokykloje nuo 2018 metų atsidaręs džiazo ir populiariosios muzikos skyrius kartu su Panevėžio teatru "Menas", sukvietė į teatro salę visus Panevėžio miesto džiazo mėgėjus. Koncertavo gabiausias džiazuojantis jaunimas bei pripažinti džiazo meistrai, teatro "Menas" aktoriai, kurie pristatė programą "Karavanas". Dailininkas Arvydas Gudas koncerto metu, skambant džiazo muzikai tapė paveikslą, kurį žiūrovai išvydo renginio pabaigoje.

Povilas Urbšys dalyvavo koncerte. Idėjos sumanytojui ir koncerto vedėjui Panevėžio Muzikos mokyklos mokytojui Sauliui Astrauskui Seimo narys įteikė suvenyrą.

2019 m. Balandis mėn. 30 d., Antradienis

Panevėžio krašto pramonininkai atsiskaitė už praėjusius metus

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio pramonininkų konferencija“2019 m. balandžio 30 d. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos Ataskaitiniame susirinkime, kuris vyko Panevėžio kolegijoje. Susirinkime buvo pristatyta asociacijos 2018-ųjų metų veikla. Taip pat dalyvavo UAB „Energijos Tiekimo“ atstovas D. Petruškevičius, kuris pristatė elektros kainų tendencijas, elektromibilių plėtrą bei saulės jėgainių perspektyvas ir UAB „IN RE“ Plėtros direktorius (COO) A. Jarmolajevas pristatė kas yra PLM ir kodėl tai tampa Industry 4.0 būtinybe ir kaip tai realizuoti savo įmonėje.

2019 m. Balandis mėn. 30 d., Antradienis

Speciali laida. Ramūnas Karbauskis: taip pat kaip Lietuva į pilietybę žiūrinčių šalių – tik 6 Europoje

Screenshot_1.jpg

Speciali laida dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo. 12 straipsnis teigia, kad: „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Jeigu referendumas pavyks, Lietuvos piliečiams bus leista išsaugoti pilietybę net ir tapus kitos valstybės piliečiais. Diskusijoje dalyvauja: referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo iniciatoriai Seimo nariai Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto prodekanas dr. Linas Tarasonis bei Lietuvos ir Kanados prekybos rūmų prezidentas Rimas Čiuplinskas. Jiems oponuoja Seimo narys Povilas Urbšys, Kaliningrado srities lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Sigitas Šambovskis, judėjimo „Lietuva yra čia“ narys Tomas Baranauskas ir Baltijos instituto referendumo oponentų grupės narys Pranas Valickas. Ved. Raigardas Musnickas.

P. Urbšys laidos pradžioje akcentavo, kad iš Baltijos valstybių dvigubos pilietybės netoleruoja Estija ir Lietuva. „Pagrindinė priežastis kodėl aš pasisakau prieš dvigubos pilietybės referendumą yra tai, kad pagrindinės problemos – emigracijos, ji nesprendžia. Aiškiai suvokime, kad tai yra mūsų XXI amžiaus rykštė ir iššūkis kiekvienai valdžiai. Ši valdžia prieš rinkimus teigusi, kad jie išspręs emigracijos problemą dabar tai daro lengviausiu būdu – dvigubos pilietybės referendumu“,- sakė P. Urbšys

Žiūrėkite: https://www.lrt.lt

2019 m. Balandis mėn. 28 d., Sekmadienis

Kauno evangelikų reformatų bažnyčios pastato atgavimo pamaldos

Balandžio 27 d. Povilas Urbšys dalyvavo Kauno evangelikų reformatų bažnyčios pastato atgavimo pamaldose. 

2018 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą Dėl pritarimo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios- Sinodo susitarimui „Dėl nekilnojamojo turto Kaune, E. Ožeškienės g. 41, grąžinimo Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčiai- Sinodui natūra“, projektas (Nr. XIIIP-2368(2). Projekto antrą variantą pateikė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys.

Nutarimo grąžinti Kauno reformatų bažnyčia tikintiesiems natūra pateikėjas Seimo narys Povilas Urbšys svarstymuose sakė, kad kai daugiau nei du dešimtmečius tradicinė religinė bendruomenė yra priversta nuolat prašyti, kad būtų grąžintas okupacijos metais nacionalizuotas turtas, yra netoleruotina. Susidaro labai keistas įspūdis – per sovietų okupaciją nukentėjusi tikinčiųjų bendruomenė toliau skriaudžiama, šįsyk – Lietuvos biurokratų. Tai yra tarsi evangelikų reformatų bendruomenės atžvilgiu padaryto nusikaltimo pateisinimas, – pažymėjo parlamentaras.

Kauno evangelikų reformatų bažnyčia yra įtraukta į kultūros paveldo objektų sąrašą.

Daugiau informacijos...

2019 m. Balandis mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Apdovanoti Metų mokytojai


metu.png

Balandžio 25 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje įteiktos Metų mokytojų premijos ir diplomai. Renginyje dalyvavo ir mokytojus sveikino Seimo narys Povilas Urbšys.

Šiemet komisija nusprendė skirti šešias, o ne penkias, kaip įprastai, premijas. Laureatais tapo šie mokytojai: Jurgita Kupšytė-Karbauskė, Klaipėdos Vitės progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė, Dainius Stasys, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas, Rūta Bakūnienė, Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, dr. Renata Burbaitė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja, Jolanta Žilionienė, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, ir Nijolė Trinkūnienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė, dailės mokytoja ekspertė.     

Fizikos mokslų daktarė, informatikos vyresnioji mokytoja Renata Burbaitė  moko Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos mokinius ir Kauno technologijos universiteto studentus. Jos mokiniai sėkmingai dalyvauja informatinio mąstymo, jaunųjų mokslininkų konkursuose, tarptautiniuose robotikos turnyruose Taline ir Rygoje. Praėjusiais mokslo metais jos mokinys pelnė specialųjį prizą už geriausią informatikos darbą ES jaunųjų mokslininkų konkurse. Pernai pavasarį mokytoja programavimo pradmenų kursą 10 klasės mokiniams papildė mikrodaviklių programavimo pradmenimis. Ji aktyvi akademinės ir pedagoginės bendruomenės narė, rengianti pranešimus, dalyvaujanti švietimo kaitos projektuose, IT ir programavimui skirtuose renginiuose, komisijose, keletą metų yra KTU organizuojamų programavimo pamokėlių kuratorė.

Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Iki šiol premijomis buvo apdovanota per 100 mokytojų. Jos dydis 4560 Eur.

2013 m. Premija  skirta ir panevėžietei „Vilties“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai Astai Sakalienei.

2019 m. Balandis mėn. 19 d., Penktadienis

...

sveikinimas.jpg

2019 m. Balandis mėn. 17 d., Trečiadienis

A. Širinskienė savo tyrimą tęs ir pogrindyje – apie būsimus taikinius kalba miglotai

Valstietės A.Širinskienės vadovaujama komisija darbuosis iki gruodžio vidurio.

Galimą neteisėtą poveikį šalies politikams narpliojanti valstietės Agnės Širinskienės vadovaujama Seimo laikinoji komisija jau dairosi į naujus medžioklės plotus, tačiau apie būsimus taikinius kalba miglotai. Valdančiųjų balsais praėjusią savaitę buvo nuspręsta iki gruodžio vidurio pratęsti A.Širinskienės komisijos veiklą. Be to, Seimas atskiru protokoliniu nutarimu tyrėjams leido rengti uždarus posėdžius.

Kodėl laiku užbaigti tyrimo nesugebėjusiai Seimo komisijai staiga prireikė posėdžiauti slapta? A.Širinskienė aiškino, jog tokios galimybės prašė komisijai liudijęs valstybės valdomos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas Darius Maikštėnas. Valstietės teigimu, bendrovė komisijai jau yra pateikusi ją dominančias sutartis, kitus dokumentus, bet ši informacija esą komerciškai jautri, todėl jai aptarti reikia uždarų posėdžių.

Tačiau tyrėjus ėmė dominti ne tik „BaltCap“ sutartys su A.Landsbergienės mokykla, bet ir ankstesni šio fondo sandoriai su „Lietuvos energija“.

Kol nebuvo dar vienos D.Maikštėno apklausos, negaliu sakyti, ką mes siekiame sužinoti. Tai būtų taktiškai negerai dėl pačios apklausos kokybės“, – paslaptingai kalbėjo valstietė.

Vis dėlto politikė tikino, kad uždaro posėdžio reikia tik šiai apklausai: „Kitus posėdžius planuojame rengti atvirus,neturime tikslo ką nors slėpti nuo visuomenės.“

 Įtarimų, kad opozicijos ignoruojama komisija bando pereiti į pogrindį, kilo joje dėl galimo neteisėto poveikio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai apklaustam Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seime svarstant A.Širinskienės prašymą leisti komisijai rengti uždarus posėdžius P.Urbšys svarstė, kad tik viešumas gali garantuoti, jog tyrimas vyksta nešališkai ir objektyviai, o prisidengus protokoliniu nutarimu gali būti bandoma dangstyti visą tyrimą.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. T. Bauro
2019 m. Balandis mėn. 16 d., Antradienis

Įteiktos Panevėžio kultūros ir meno premijos

k_ir_m.pngBalandžio 15 d. Panevėžio Muzikiniame teatre įteiktos Panevėžio kultūros ir meno premijos. Jos skiriamos kultūros ir meno kūrėjams už miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą. Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos sprendimu šiemet laureatais tapo dailininkas, keramikas Egidijus Radvenskas, fotomenininkas Evaldas Ivanauskas ir bibliotekininkė, J. Miltinio palikimo studijų centro vadovė Angelė Mikelinskaitė. Kultūros ir meno premijos Panevėžyje teikiamos jau ketvirtą kartą. Premijos vertė 1000 Eur.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu padėkojo laureatams už nuveiktus prasmingus darbus, įteikė jiems po suvenyrą ir gėlių.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 297