Naujienos

2020 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Antradienis

R.Šimašiaus kerštas Seimui

Seimo fontanas: žemėlapis su „užgrobta“ Baltarusija ir gėlės ...Kažkada prie Seimo veikęs fontanas „Daugiasrovis“, panašu, gali likti tik gražiu prisiminimu. Valstybės saugomas objektas buvo skubiai paslėptas 2013 m., vengiant gėdos prieš ES viršūnėles. Dabar jo vietoje - neprižiūrima išblyškusi piramidė ir informaciniai stendai su iš po jų styrančiomis piktžolėmis. Bet nei aikštės savininkui - savivaldybei, - nei Kultūros departamentui tai netrukdo.

Kasdien per aikštę einantys Seimo nariai neapsikentė netvarkos ir į Seimą išsikvietė savivaldybės bei Kultūros paveldo departamento atstovus dėl sklypo perdavimo. Šie dar birželio pabaigoje patikino, kad fontanas bus sutvarkytas artimiausiu metu. Vienas iš pasitarimo iniciatorių, Seimo narys Povilas Urbšys, sako, kad aikštė tapo tam tikru „atpirkimo ožiu“: „Problema ta, kad aikštės sklypas nepriklauso Seimui. Panašu, sklypas tapo Seimo ir savivaldybės santykių įkaitu. Savivaldybė su aikšte elgiasi taip, lyg norėtų paniekinti Seimą. Taip niekindama valstybę. Iš užsienio atvykę turistai ar delegacijos nežino, kad aikštė priklauso ne Seimui. Jie mano, kad tai yra Seimui priklausanti teritorija. Matant, kaip ji atrodo, žmonės galvoja, kad Seimas jos neprižiūri.“

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Sekmadienis

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga: Naisių dešimtukas

Rinkimų sąrašo pirmasis dešimtukas – tai kiekvienos partijos vizitinė kortelė, prabos ženklas, deklaracija apie prioritetus ir vertybes. Kokią žinią apie save partijos siunčia rinkėjui, spalio 11-ąją rinksiančiam naują Seimą?

"Valstiečių" "sostinėje" Naisiuose sureitinguoto šios partijos rinkimų sąrašo pirmos dešimt pavardžių, o dar labiau tos, kurių čia nėra, dar kartą parodė, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) svarbiausia – lojalumas partijos pirmininkui.

Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Šeštadienis

LVŽS sąrašas per ketverius metus pasikeitė dramatiškai – didžiausi šuoliai ir praradimai

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pristatytas sąrašas Seimo rinkimams leidžia akivaizdžiai pamatyti ne tik dramatiškai pasikeitusias kai kurių politikų pozicijas, bet ir suskaičiuoti politikus, su kuriais ryšiai per ketverių metų Seimo kadenciją buvo nutraukti arba nutrūko. Delfi kviečia apžvelgti 2016 ir 2020 metų LVŽS pristatytus sąrašus parlamento rinkimams.

Nuotr. DELFI/Karolina Pansevič
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Liepa mėn. 31 d., Penktadienis

„Poezijos pavasaris“ po Ministro ąžuolu

Šiais metais „Poezijos pavasaris“ neįprastas, nes persikėlęs į vasarą įgavo ir naujų formų. Saviti ir renginiai, vyksiantys Panevėžyje ir netoli jo.

Liepos 31 d. Muzikos ir poezijos tandemas, dviejų iškilių menininkų – poeto Vlado Braziūno ir saksofonininko Petro Vyšniausko duetas koncerte „Žydi akmenys ir medžiai“ pakerėjo klausytojus savo turiniu ir forma.

Kiekvienas susitikimas su vienu žymiausių šiandienos Lietuvos poetu, vertėju, fotografu pasvaliečiu Vladu Braziūnu yra šventė literatūros gerbėjams, o kiekviena jo nauja knyga – reiškinys poezijos pasaulyje. O Petras Vyšniauskas – daug solidžių apdovanojimų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, tituluojamas vienu iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, 2005 m. pripažintas Nacionaline vertybe.

Tradiciškai po Ministro ąžuolu Juozo Urbšio tėviškės sodyboje vykusiame renginyje dalyvavo Povilas Urbšys. „Seime yra rudens ir pavasario sesijos. Rudeninė baigiasi prieš šv. Kalėdas, o pavasarinė – liepos mėnesį. Ir tai atrodo tarsi anomalija įstrigusi laike. Kada išgirsti apie „Poezijos pavasarį“, vykstantį liepos 31 d., visa tai nuskamba kaip poetinė alegorija, primenanti mums, kad poezija yra nepavaldi laikui“, - kalbėjo Seimo narys svečiams Vladui Braziūnui ir Petrui Vyšniauskui dėkodamas, kad nors akimirkai padėjo pamiršti laiką.

2020 m. Liepa mėn. 28 d., Antradienis

Įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“

Alkas.lt nuotr.

Birželio 30 d. įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“. Iki šiol buvo ir oficialiai veikia dar du panašiais pavadinimais fondai. Tačiau, kaip parodė gyvenimas, šie fondai jau atliko savo vaidmenį. Be to, jie pagal įstatus nesiekė, kad kartu būtų įsteigtas ir memorialas laisvės kovotojams. Tad naujojo fondo veikla ir pobūdis žymiai svaresnis ir reikšmingesnis.  Ypač svaresnę prasmę šis siekis įgijo po to, kai Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuris įtvirtino, kad  Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu ir jį pasirašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Seimo priimtas Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymas  įtvirtina, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Pagal priimtą įstatymą, memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 metų sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą. Pažymėtina, kad siūlymas dėl Vyčio kaip pagrindinio Lukiškių aikštės memorialo akcento buvo priimtas pasiūlius seimo nariui Povilui Urbšiui.

P. Urbšys apie šio siūlymo svarbą sakė:  „Siūlymas dėl Vyčio užkirstų kelią reprezentacinėje valstybės aikštėje atsirasti A. Labašausko dariniui, kaip pagrindiniam memorialiniam akcentui. Šis siūlymas leistų organizuoti naują konkursą dėl pagrindinio memorialinio akcento aikštėje“.

Nuotr. Alkas.lt

Skaitykite: http://alkas.lt/

2020 m. Liepa mėn. 22 d., Trečiadienis

Ką reiškia lietuvių meilė tvirtos rankos politikai?

atviras_pokalbis.jpg

Apklausos rodo, kad lietuviai skeptiškai vertina demokratijos veikimą šalyje, dalis vis dar ilgisi tvirtos rankos ir savo valdžią vertina skeptiškiau, nei, pavyzdžiui, ES. Nepatenkintų ir visiškai nepatenkintų demokratija gyventojų dalis smuko 9 procentiniais punktais iki 31 proc. Demokratijos veikimu Lietuvoje dažniau patenkinti aukščiausio išsimokslinimo grupės atstovai.

Be to, pasak tyrimo autorių, demokratijos, kaip tinkamiausio valdymo būdo, kvestionavimas, siejamas ir su tam tikru tvirtos rankos ilgesiu. Šis rodiklis kinta nežymiai – „stipraus lyderio, kuris, siekdamas tikslų, apeitų taisykles“ poreikis, palyginti su 2018 m., išliko nepakitęs (31–32 proc.), o nepritariančių stipriam lyderiui respondentų skaičius taip pat keitėsi nežymiai (nuo 36 iki 41 proc.).

Tiesa, palaikančiųjų stipraus lyderio idėją tyrimo metu yra mažiau, nei, pavyzdžiui, 2005 m. Tuo metu atliktas panašus tyrimas rodė, kad stipraus lyderio, nevaržomo parlamento ar rinkimų, egzistavimui pritartų apie 46 proc. respondentų.

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja MRU politologė Rima Urbonaitė, Seimo narys Povilas Urbšys ir Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.

MRU politologė R. Urbonaitė teigė, kad savivaldoje yra užkoduotas tam tikras DNR, kuris atsiskleidžia per savivaldybes, kurios yra vadinamos kunigaikštystėmis“. „Iš ten ateina suvokimas, kad turime merą, kuris suklojo trinkeles, asfaltinę demokratiją padarė ir labai gražiai tai norima perkelti į nacionalinę politiką nesuprantant, kad ji nėra trinkelių klojimas“, - teigė politologė.

Povilas Urbšys kalbėdamas apie galimus pokyčius sakė, kad juos galėtų daryti prezidentas, nes jis atėjo su gerovės valstybės vizija. „Jį žmonės rinko todėl, kad žmonėms jis atrodė labiausiai nepriklausomas kandidatas. Jei gerovės valstybę kurs per pilietinės visuomenės įgalinimą, tai jis yra laisvesnis bei turi žmonių pasitikėjimo kreditą. Bet jei kalbės apie milijardus ar milijonus iš ES, kiek jis sustiprino finansinį savivaldybių savarankiškumą, administracinių galių sustiprinimą, bet nekalbės kaip žmogui sugrąžinti pasitikėjimą savimi – jis taps įkaitu“, - teigė P. Urbšys

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt

2020 m. Liepa mėn. 17 d., Penktadienis

XVIII Tarptautinis tapytojų pleneras "Panevėžys 2020"

Liepos 7 d. Panevėžyje prasidėjo XVIII tarptautinis tapytojų pleneras „Panevėžys 2020 m. skirtas Kazimierui Naruševičiui atminti“. Šiandien, liepos 17 d., „Galerijoje XX“ jau atidaryta plenero darbų paroda.

Jau tradicija tapęs tapybos pleneras "Panevėžys 2020", skirtas tapytojui Kazimierui Naruševičiui atminti, liepos mėnesį vėl kvietė Lietuvos bei užsienio menininkus į Panevėžį. Šiais metais renginyje dalyvavo svečiai iš Latvijos.

Seimo narys Povilas Urbšys pastebėjo, kad dėka menininkų iš kaimyninės šalies, atvykusių nepaisant pasaulyje plintančio Corona viruso, su 100-osiomis K.Naruševičiaus gimimo metinėmis sutampantis šiųmetis pleneras galėjo vadintis tarptautiniu.

2020 m. Liepa mėn. 17 d., Penktadienis

Jaunimo erdvėje atidaryta tapybos darbų paroda „LEX 2.1“

Giedriaus Zauros parodos LEX 2.1 atidarymas - Panevėžio apskrities  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekaLiepos 17 d. Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės - Bitės viešojoje bibliotekje įsikūrusioje Atviroje jaunimo erdvėje atidaryta jaunimo darbuotojo Giedriaus Zauros darbų paroda „LEX 2.1“.

„Kadangi šiuo metu aktyviai nekuriu, tai ši parodėlė yra miniatiūrinė senų darbų retrospektyva.

Prieš pradėdamas darbą sugalvoju dėsnį, savotišką algoritmą. Nustatau struktūrą, eigą ir griežtai to laikausi procese. Dėsniai būna elementariai paprasti: nustatomos ribos, apsibrėžiama veiksmuose, daug ko atsisakoma. Kažkuria prasme tai – imitavimas gamtoje vykstančių procesų." - kūrybos procesą apibūdina G.Zaura.

Autorius mielai atsakė į susirinkusiųjų klausimus apie pomėgius, kūrybos procesą...

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja padėkojo autoriui už parodytus darbus miestiečiams ir palinkėjo nesustoti kurti bei viešai dalintis kūryba.

2020 m. Liepa mėn. 15 d., Trečiadienis

...

Prieš 610 metų mes laimėjome lemtingą Žalgirio mūšį. Tai mums pavyko, nes tuo metu buvo aiškiai suvokta, kas yra tauta, valstybė ir laisvė. Ar šiandiena mes pajėgtume pasiekti tokią pergalę? Manau, kad taip, jei neišduosime savo protėvių vertybių ir tradicijų, nes tai – mūsų tautos imunitetas nuo visų laikų koronių.

20100630_vytautas4psl_lg.jpg

 

2020 m. Liepa mėn. 10 d., Penktadienis

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl Lukiškių aikštės

alkas.pngLiepos 10 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtą Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą.

"Tai kad buvo pasirašytas įstatymas, kuris vis dėlto užkirs kelią niekinti mums svarbius dalykus - sveikinta." - sakė P.Urbšys.

P. Urbšio pasisakymą klausykite čia

Skaitykite: http://alkas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 352