Naujienos

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Ilgai brinkęs Ramūnas Karbauskis užputojo

Buvęs valstiečių frakcijos narys P.Urbšys (dešinėje) mano, kad R.Karbauskis jam keršija dėl G.Kildišienės istorijos.Kartais mėgstantis pamanevruoti valstiečių vedlys šaškininkas Ramūnas Karbauskis staiga tapo aršiu šachmatininku – buvusiam politiniam bendrakeleiviui paskelbė matą. Kodėl?
Buvusiam bendražygiui Povilui Urbšiui, tapusiam atskalūnu, – apkalta. Buvusiam dėstytojui Viktorui Pranckiečiui, savo rankomis pasodintam į Seimo pirmininko kėdę, – galbūt atstatydinimas, o galbūt dar kartą priklijuota aplinkoje nesiorientuojančio veikėjo etiketė. R.Karbauskis tokių grasinimų pažėrė kažkodėl itin skausmingai sureagavęs į delfi.lt primintas senas rietenas Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK), kurias maždaug prieš metus buvo atskleidęs „Lietuvos rytas“.
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Premjeras Ramūno Karbauskio pasiūlymo dėl apkaltos Povilui Urbšiui nepalaiko


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Premjeras Ramūno Karbauskio pasiūlymo dėl apkaltos Povilui Urbšiui nepalaiko“

Premjeras Saulius Skvernelis sako nematantis pagrindo buvusio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovo Povilo Urbšio apkaltai dėl vaidmens atleidžiant Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) darbuotoją, o šioje istorijoje minimo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio padorumu neabejoja.

„Svarstymo frakcijoj nebuvo, bet aš skeptiškai vertinčiau, ar tai yra tas momentas ir ta situacija, kai reikėtų kalbėti apie apkaltą“, – klausiamas, kaip vertina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio apkaltos P. Urbšiui iniciatyvą, Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis ketvirtadienį paviešino slapta įrašytą pokalbį tarp VTEK narių ir vieno darbuotojo, juo argumentuodamas apkaltą buvusiam bendražygiui P. Urbšiui, kartu reikalauja Seimo pirmininko V. Pranckiečio paaiškinimų. „Bent kiek tos informacijos turiu, net nematau, apie ką kalbėti dėl Seimo pirmininko, bet jis grįš į Lietuvą, pas mus tokia praktika susiklosčiusi, kai nėra žmogaus Lietuvoj, visokios problemos, kai grįš, pasikalbėsim. Bet žinant Seimo pirmininką, jo charakterį, padorumą, aš čia neįžvelgčiau (abejonių dėl jo veiksmų – BNS)“, – sakė S. Skvernelis.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt
K.Kavolėlio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

P.Urbšys apie išteisinamąjį nuosprendį M.Balčiūnui: „Tai daro žalą pasitikėjimui valstybe“

Mindaugas Balčiūnas ir Povilas UrbšysPirmadienį Vilniaus apygardos teisme buvęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas byloje, kur su dar 8 kaltinamaisiais ir pačia LKF buvo kaltinamas piktnaudžiavimu, sukčiavimu ir kitais nusikaltimais, išgirdo išteisinamąjį nuosprendį. Šis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tyrimas pradėtas, kai jai vadovavo dabartinis Seimo narys Povilas Urbšys. Jis 15min sakė nustebintas teismo sprendimo, tačiau savo kaltės neįžvelgia.
Prokurorai kaltino išteisintuosius, kad klastojant dokumentus buvo neteisėtai panaudotos Panevėžio miesto savivaldybės lėšos viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai.
„Jeigu būčiau vadovavęs, kai buvo viešinami duomenys, renkami įrodymai ir į teismą būtų nuėjusi byla, kai buvau vadovas, taip, aš prisiimčiau atsakomybę“, – sakė buvęs ilgametis STT Panevėžio padalinio vadovas.
Skaitykite:
https://www.15min.lt

2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

Kokios intrigos vyksta aplink VTEK?


ziniu_radijas.jpg

Kodėl R. Karbauskis ragina atsistatydinti VTEK narius? Pokalbis su LVŽS pirmininku Ramūnu Karbauskiu ir Seimo nariu Povilu Urbšiu. Apie šiuos klausimus buvo diskutuoja Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“.

Aurimas Perednis: „Povilai Urbšį, Jūs esate kaltinamas daręs neteisėtą įtaką siekiantis atleisti VTEK darbuotoją, ar jūs pripažįstate šiuos kaltinimus?“

Povilas Urbšys: „Jokių neteisėtų veiksmų neatlikau. Reikėtų patikslinti, kad „Lietuvos Ryto“ straipsnis, pasirodęs 2017 m. rugsėjo 14 d., vadinosi „Etikos sargų tvirtovė — tarsi tamsi tarpuvartė“ ir jame jau buvo atskleista informacija apie slaptai darytą įrašą. Ta pati informacija yra vertinama skirtingai. Tuomet kai aš buvau frakcijos narys R. Karbauskiui ši informacija tiko. Dabar, pasinaudodamas ta pačia informacija, R. Karbauskis bando suvesti politines sąskaitas. R. Karbauskis pamini, kad yra Tarybos narių kaltinimai dėl mano neteisėto spaudimo. Tokios kalbos leidžia suprasti, kad jis dabar stojo į nušalinto mero Ryčio Mykolo Račkausko pusę.

Aurimas Perednis: „Prispaus Jums uodegą šie įrašai?“

Povilas Urbšys: „Aš noriu paskubinti Ramūną Karbauskį kuo greičiau sudaryti komisiją ir pradėti apkaltos procesą, nes bijau, kad dėl jo sudarytos reklamos mane gali išrinkti Panevėžio miesto meru.“

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

Karbauskiui prabilus apie Pranckiečio atsakomybę ir apkaltą Urbšiui, šis turi vieną atsakymą: viskas dėl Kildišienės

Povilas UrbÅ¡ys„Valstiečių“ frakcija artimiausiuose posėdžiuose trečiadienį ir ketvirtadienį spręs apkaltos organizavimo Povilui Urbšiui, taip pat dėl galimo poveikio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) laukia atsakymų iš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, teigė partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. P. Urbšys sako, kad tokios iniciatyvos rodo, kad R. Karbauskis yra kerštingas žmogus.
P. Urbšys išgirdęs apie R. Karbauskio idėją apie apkaltą jam pradėjo juoktis. „Aš nelabai rimtai tai vertinu. Man atrodo, kad R. Karbauskį užvaldė emocijos, ir jis niekaip nuo jų negali išsivaduoti. Bet kokiu atveju, jokių apkaltų aš nebijau. Bet tai parodo, kad jis yra kerštingas žmogus“, – sakė P. Urbšys. Parlamentaras įtaria, kad R. Karbauskis negali atleisti V. Pranckiečiui už tai, kad „per mitingą prie Seimo pasakė, kad jam gėda dėl Gretos Kildišienės problemų, kurios buvo iškeltos iki valstybinio lygmens“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 16 d., Antradienis

„Alfa taškas“: kodėl nutilo maištininkas P. Urbšys?

Be_pavadinimo.png„Ne jėga yra tiesa, o tiesa yra jėga“, tokiomis ir panašiomis skambiomis sentencijomis viešąją erdvę dar visai neseniai kone kasdien pildė valstiečių maištininkas Povilas Urbšys. Tuomet, dar neprasidėjus vasarai, paliko didžiausią frakciją, nes Seime nebuvo sukurta Ramūno Karbauskio žemių tyrimo komisija. Būtų delsęs, būtų buvęs pašalintas. Išėjo ir nutilo.

Kaip naujausius valdančiųjų skandalus komentuoja vienas Karbauskio-Skvernelio jungtuvių architektų?

Žiūrėkite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Spalis mėn. 16 d., Antradienis

Krepšinio byloje išteisinti panevėžiečiai atgavo pasitikėjimą teisine valstybe


Vilniaus apygardos teismas šiandien dėl visų inkriminuotų nusikaltimų visiškai išteisino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir kartu su juo susijusius 9 asmenis. Tačiau nuosprendis ne galutinis – jis gali būti per 20 dienų skundžiamas.

Ši byla susijusi su pasirengimu Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui 2011 metais. M. Balčiūnui kaltinimai buvo pareikšti dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir kitų nusikaltimų.

Panevėžietis Seimo narys Povilas Urbšys, iki 2012 metų vadovavęs STT Panevėžio vadybai, naujienų portalui JP teigė, kad pradinis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas dar jam vadovaujant valdybai.

„Tyrimas prasidėjo dar man vadovaujant STT Panevėžio valdybai. Ikiteisminis tyrimas išryškina, kas yra užfiksuota, o įrodymai pateikiami teismui. Jeigu tyrimo metu išryškinama byla, bet padaromas brokas, tai man nedera kalbėti apie tyrimo legalizavimą, kai viskas buvo pateikta. Todėl man sunku spręsti. Už visą tyrimą negaliu atsakyti. Daug kas priklauso nuo baigiamojo etapo. Juolab kad teismas sprendžia ne pagal vienarūšius įrodymus. Yra parodymai, yra dokumentai. Kitas dalykas, pati byla labai ilgai užsitęsė. Kuo ilgiau užtrunka bylos tyrimas, tuo blogiau. Čia kaip su vynu – kuo ilgiau jį laikysi užraugtą, jis gali pavirsti actu“, – apibendrino Seimo narys.

Skaitykite: https://jp.lt/

BNS nuotr. 

2018 m. Spalis mėn. 15 d., Pirmadienis

Opozicija bando gelbėti M. Majauską nuo apkaltos

 Vaizdo rezultatas pagal užklausą „majauskas elta“Pirmadienį opozicinė Seimo narių grupė kreipėsi į Seimo pirmininką ir Seimo teisės departamentą prašydami užtikrinti, kad Seime nebūtų pradėta apkaltos procedūra Mykolui Majauskui, kol departamentas nepateiks išvados, ar toks teikimas ir jame išdėstyti pagrindai atitinka konstitucinius teisinės valstybės principus. Opozicijos atstovai inicijuojamą apkaltą M. Majauskui laiko eiliniu mėginimu susidoroti su opozicija.
ELTA primena, kad 42 Seimo nariai siūlo sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų ir parengtų išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui M.i Majauskui. Siūloma, kad komisija, kurioje dirbtų 12 Seimo narių, tą darbą atliktų iki 2019 m. kovo 1 d. Parlamentarų nuomone, Seimo narys M. Majauskas savo veiksmais (kreipimusi į prokuratūrą dėl nukentėjusių merginų neva paskleistos tikrovės neatitinkančios informacijos, bandymu jas įbauginti, daryti spaudimą, galimu melavimu apie savo santykius su merginomis) piktnaudžiavo teise, jos suteiktomis procesinėmis priemonėmis ir savo, kaip Seimo nario, statusą visuomenėje panaudojo asmeniniais interesais. Apkaltos iniciatoriai mano, kad M. Majauskas diskreditavo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos misiją, tuo pačiu - ir visą Seimą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, įsipareigojančią „gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus“, „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“. Tarp apkaltos iniciatorių yra Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Agnė Širinskienė, Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Andrius Palionis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius, Andriejus Stančikas ir kiti.
Skaityti:
http://www.diena.lt/

ELTA nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 12 d., Penktadienis

Atidaryta Stanislovo Stasiūno paroda „Piešiniai“

Galerija XX Panevėžys nuotrauka.Rugsėjo 12 d. Panevėžio „Galerijoje XX“ atidaryta dailininko Stanislovo Stasiūno piešinių paroda. Ekspozicijoje devyni grafikos darbai, piešti pieštuku. Kiekvieną piešinį galima apibūdinti kaip atskirą pasakojimą, susidedantį iš begalybės smukių detalių, objektų ir veikėjų. Kai kuriuose darbuose galima pažinti Panevėžio vaizdus, tik veiksmas dažniausiai šiek tiek šaržuotas ir keliamtis nuotaiką. Dailininkas pasakojo, kaip buvo kuriami darbai šiai ekspozicijai, kad kiekvienam jų yra sudrožęs apie 20 pieštukų, o užtrukdavęs apie mėnesį.

Povilas Urbšys pasveikino Stanislovą Stasiūną su puikia paroda pastebėdamas, kad, per tiek metų „Galerijoje XX“ parodą dailininkas rengia pirmą kartą. Kai tuo tarpu jo mokiniai čia savo darbus yra rodę jau ne po vieną kartą. „Tai tik įrodo, kad jūs, kaip mokytojas, padarėte viską, kad neužgoštumėte savo mokinių, pats tuo tarpu likdamas nuošaly. Jūsų darbuose atsispindi nepaprasta meilė Panevėžiui. Kiekviename iš jų – visa gyvenimiška filosofija. Ir kuo ilgiau į juos žiūri, tuo labiau norisi šypsotis. Ačiū jums už tą pozityvią nuotaiką“, - kalbėjo Seimo narys ir įteikė dailininkui suvenyrą.

2018 m. Spalis mėn. 12 d., Penktadienis

Apskritojo stalo diskusija dėl naujo lobistinės veiklos teisinio reguliavimo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lrs“Spalio 12 d., penktadienį,  Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos Tarybos salėje (Seimo I rūmai) Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, kurioje kalbėta apie naują lobistinės veiklos reguliavimą. Diskusijos tikslas – Seimo nariams ir suinteresuotiems asmenims pristatyti  rengiamą lobistinės veiklos teisinį reguliavimą ir išklausyti nuomones.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 272