Naujienos

2018 m. Lapkritis mėn. 26 d., Pirmadienis

Kaip rasti bendrą sprendimą dėl vaiko teisių?

zr.jpgIr toliau nerimsta aistros dėl vaiko teisių apsaugos Lietuvoje. Vakar Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, didelė minia susirinko į mitingą pareikšti protestą dėl galiojančios vaikų teisių apsaugos tvarkos. Susirinkusieji reikalavo atšaukti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, nes jis „veikia ne šeimos naudai“. Tarp susirinkusiųjų buvo ir kitokios nuomonės šalininkų - antiprotestu „Vaikystė be smurto“ pasivadinusi grupė ragino išsaugoti šį įstatymą ir nesiimti naujų, smurtą įteisinančių priemonių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis yra pripažinęs, kad įgyvendinant vaiko teisių apsaugos reformą klaidų neišvengta. Ministerija jau rengia įstatymų pakeitimus dėl vaiko teisių apsaugos. Savo projektą parengė ir grupė parlamentarų. Įvairias frakcijas atstovaujantys parlamentarai užregistravo bendrą įstatymo projektą, jame pažymima, kad vaiko paėmimas iš tėvų yra tik kraštutinė (ultima ratio) vaiko teisių apsaugos priemonė. Intervencija į šeimos privatų gyvenimą yra galima tik būtinojo reikalingumo atvejais, kai egzistuoja reali grėsmė, jog vaikui būnant šeimoje jis patirs didelę žalą. 58 Seimo nariai projekte siūlo atsisakyti grėsmės vaikui lygio nustatymo koncepcijos ir ragina pereiti prie pagalbos vaikui ir šeimai poreikio vertinimo. Tokiu būdu siekiama realiai įgyvendinti įstatyme numatytą principą, kad pagalba vaikui pirmiausia teikiama šeimoje.

Pataisų teikėjai apibrėžimą siūlo koreguoti, kad fiziniu smurtu būtų laikoma, jei „buvo sukeltas žymus skausmas ar realus bei tiesioginis pavojus vaiko gyvybei, sveikatai ar normaliai raidai arba šiurkščiai pažeminta vaiko garbė ir (ar) orumas“.

Laidoje dalyvauja: Seimo narys Povilas Urbšys, Seimo narys Mykolas Majauskas, Lietuvos tėvų forumo Tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė, Nacionalino aktyvių mamų sambūriu atstovė Rasa Žemaitė.

"Jeigu mes suvokiame šeimą ir vaiką kaip neatskiriamą darinį ir suvokiame, kad šeima yra būtent saugiausia vieta vaikui, tai mes dabar matome, kad vaikų teisių apsaugos tarnybos, institucijos daugiau veikia kaip baudžiamieji būriai, skrajojantys po Lietuvą ir, norėdami apsidrausti, atiminėja vaikus, praktiškai net nenustačius tų šiurkščių pažeidimų ir kai nėra aiškūs kriterijai, mes matome kaip prasideda piktnaudžiavimas valstybinių institucijų ir tai daroma būtent vaiko saugumo sąskaita. Tai jeigu mes anksčiau turėjome nusikalstamą institucinį abejingumą, tai dabar mes turime institucinį nusikalstamą smurtą, kuris yra daromas vaikų atžvilgiu,"- laidoje kalbėjo vienas iš projekto, siūlančio koreguoti dabar galiojančio vaikų teisių įstatymą, iniciatorių P.Urbšys.

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 24 d., Šeštadienis

„Senoliai“ švenčia veiklos 60-metį.

sen.pngLapkričio 24 d. Bendruomenių rūmuose vyko Respublikinė chorų šventė „Amžina daina“, skirta choro-klubo „Senoliai“ 60-osioms veiklos metinėms. Į sceną vienas po kito kilo pagyvenusių žmonių chorai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ir dovanojo savo muzikinius sveikinimus jubiliatams.

Panevėžio miesto muzikos patriarchas Mykolas Karka 1958 m. subūrė pagyvenusius žmones, dainos mylėtojus į pirmąjį tokio profilio chorą respublikoje. Per 60 jo gyvavimo metų pasikeitė ne vienas vadovas. Nuo 2007 m. chorui vadovauja Violeta Žadeikienė.

Choras „Senoliai“ daug koncertuoja kartu su solistais, kanklininkėmis, liaudiškos muzikos kapela. Daugiau negu pusė dainininkų jau peržengę 80 metų. Dauguma choristų stipria sveikata nesigiria, bet noriai lanko repeticijas, nes čia atsigauna dainuodami ir bendraudami.

Povilas Urbšys pasveikino „Senolius“ sulaukus solidaus jubiliejaus, pasidžiaugė jų energija ir gyvybingumu, palinkėjo neprarasti meilės dainai tęsiant Mykolo Karkos pradėtus darbus. Baigdamas Seimo narys įteikė gėlių ir suvenyrą choro vadovei Violetai Žadeikienei bei padėkas ilgametėms choro dalyvėms Eleonorai Vesčiūnienei, Aldonai Juškauskienei ir Onai Dirsienei.

2018 m. Lapkritis mėn. 24 d., Šeštadienis

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Panevėžio skyrius švenčia 30-metį

Indiana Grigiene nuotrauka.

Lapkričio 24 d.  LPKTS Panevėžio skyrius minėjo savo 30-metį. Po šv. mišių Kristaus Karaliaus katedroje visi susirinko į iškilmingą popietę parapijos namuose: dalinosi prisiminimais, šiltai šnekučiavosi su bendro likimo draugais bei apsilankiusiais svečiais.

Povilas Urbšys pasveikino susirinkusius su jubiliejumi pastebėdamas, kad  šių žmonių pasiaukojimas ir išgyventos kančios mums davė mums galimybę dabar gyventi laisvoje Lietuvoje ir padėkojo politiniams kaliniams ir tremtiniams  už jų auką tėvynei. 

2018 m. Lapkritis mėn. 23 d., Penktadienis

Minimas Lietuvos kariuomenės šimtmetis

Mindaugo batalionas nuotrauka.Minint atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmetį šalyje vyksta šventiniai renginiai. Pagrindinis – lapkričio 24 d. Vilniuje iškilminga karių rikiuotė ir karinės technikos paradas – vidurdienį įvyks Konstitucijos prospekte Vilniuje. Renginyje dalyvaus aukščiausi šalies vadovai, karinė vadovybė, užsienio šalių delegatai, svečiai – atstovai iš 27 valstybių.

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės dienos 100 – mečio šventė iškilmingai paminėta Panevėžio Muzikiniame teatre. Po Šv. Mišių Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje vyko apdovanojimų ceremonija bei šventinis koncertas.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino kariūnus su jų švente ir įteikė P. Sasnausko knygą „Savanoriai. Lietuvos nepriklausomybės kovos“.

Mindaugo bataliono nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 23 d., Penktadienis

R. Karbauskio kelionė į Gruziją apaugo spėlionėmis

Valstiečių vedlys R.Karbauskis apie savo iÅ¡vyką į Tbilisį nedaugžodžiavo.Į pirmąją savo užsienio kelionę susiruošęs Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis pasielgė kaip viso parlamento šeimininkas – valstiečių lyderio išvyką Seimo valdyba palaimino jam jau viešint Gruzijoje. Praėjusį savaitgalį R.Karbauskis sėdo į lėktuvą ir išskrido į Tbilisį. Tuo metu Seimo valdybos nariai valstiečių frakcijos seniūno prašymą pritarti kelionei svarstė tik pirmadienį – buvo apklausiami telefonu. Kaip ir Kultūros komiteto nariai. Kai kurie jų tikino nežinoję, kad R.Karbauskis jau išvykęs. „Tikiuosi, vyno ragavo“, – paklaustas, ko R.Karbauskis taip strimgalviais išlėkė į Gruziją, juokėsi šiam komitetui priklausantis konservatorius.

Seime pasklidus kalboms apie skubią R.Karbauskio kelionę į Gruziją, politikai aptarinėjo įvairias jos versijas. Viena jų labai suerzino valstiečių lyderį, pastaruoju metu sulaukusį priekaištų, kad jam priklausantis Agrokoncernas prekiauja trąšomis, kurias jam tiekė į Vakarų juoduosius sąrašus įtraukto Arkadijaus Rotenbergo gamykla Rusijoje. Kilus skandalui, Agrokoncernas pažadėjo nepirkti Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugo trąšų. Todėl buvęs valstiečių frakcijos narys Povilas Urbšys neatmetė, kad R.Karbauskis į Gruziją galėjo išlėkti ieškoti kitų trąšų tiekimo kanalų. Tokie svarstymai R.Karbauskį suerzino: „Nejuokaukite. Žmonės, kurie kuria tokias versijas, tuo užsiima kryptingai, bet tam nėra pagrindo. Aš Gruzijoje apie verslą su niekuo nešnekėjau.“
Skaitykite: https://www.lrytas.lt

J. Stacevičiaus nuotr. 

 

2018 m. Lapkritis mėn. 23 d., Penktadienis

...

josh-roden-103379-unsplash.jpg

 

Mieli kariai,

 

Lietuvos garbės vėliava – Jūsų tvirtose rankose.

    

Sveikinu su Lietuvos kariuomenės diena!

 

 

 

Povilas Urbšys

2018 m. Lapkritis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Panevėžio muzikos mokyklai 70

701.pngLapkričio 22 d. Muzikiniame teatre Panevėžio muzikos mokykla minėjo savo įkūrimo 70-metį. Renginys prasidėjo koncertu „Muzika Lietuvai“, kuriame savo talentus demonstravo mokyklos auklėtiniai. Panevėžio septynmetė vaikų muzikos mokykla buvo įkurta 1948 m.  Iš karto mokykloje mokėsi 109 mokiniai. Kelis kartus persikeldama į erdvesnes patalpas. 1985 m. ji įsikūrė naujai pastatytame pastate Vilniaus gatvėje. Čia veikė 10 skyrių: fortepijono, akordeono, styginių, pučiamųjų, lietuvių liaudies instrumentų, teorijos, choreografijos, estradinio dainavimo, sakralinės muzikos, elektroninių – klavišinių instrumentų, mokėsi 720 mokinių. Šiais metai muzikos mokykloje mokosi apie 730 moksleivių.

Panevėžio muzikos mokyklos vardas jau gerai žinomas Lietuvos muzikiniame pasaulyje Čia dirbantys mokytojai ir auklėtiniai dalyvauja įvairiausiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose garsindami ne tik Panevėžį, bet ir Lietuvą.

Povilas Urbšys pasveikino mokyklos bendruomenę, džiaugdamasis, kad čia dirba tokie puikūs ir garsūs mokytojai, kad mokykla yra išugdžiusi tarptautinio lygio muzikantų, garsinančių mūsų šalį. Seimo narys padėkojo mokytojams už savo mokiniuose ugdomas dvasios vertybes ir perduodamą patirtį. Jis įteikė laikinai einančiai mokyklos direktorės pareigas Žydrūnei Pilkauskienei LR Seimo Švietimo ir mokslo reikalų komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos sveikinimą, o nuo savęs - gėlių puokštę, knygą mokyklos bibliotekai bei padėkas ilgamečiams ir savo darbui atsidavusiems mokytojams: Gražinai Beleckienei, Rimai Mureikienei, Jolantai ir Vidui Klišiams bei Ritai ir Ričardui Bakanauskams.

2018 m. Lapkritis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių


Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių

Daugiau nei penktadalis šalies gyventojų valdančiosios frakcijos lyderį Ramūną Karbauskį (21,6 proc.) laiko nepatikimu politiku.

Nors patys „valstiečiai“ sakosi nesureikšminą fakto, kad per dvejus valdžioje praleistus metus R. Karbauskis išbarstė turėtą visuomenės palaikymą ir tapo pačiu nemėgstamiausiu politiniu veikėju, ekspertų nuomone, prieš artėjančius rinkimus didžiausia frakcija Seime visgi turėtų sunerimti. Pasak jų, nepasitikėdama partijos lyderiu, visuomenė neigiamai vertins ir sprendimus, kuriuos inicijuoja „valstiečių“ frakcija Seime. Politologo nuomone, R. Karbauskiui pakeisti visuomenėje susiformavusią neigiamą nuomonę apie save bent jau artimiausioje ateityje praktiškai yra neįmanoma, todėl, jei R. Karbauskis ir toliau išliks pagrindiniu partijos veidu, valdžioje išsilaikyti siekiantiems „valstiečiams“ gali kilti rimtų sunkumų.

Antrame dešimtuke pagal neigiamų ir teigiamų vertinimų santykį rikiuojasi Eugenijus Gentvilas, Valentinas Mazuronis, Jurgita Petrauskienė, Valdemaras Tomaševskis, Agnė Širinskienė, Rolandas Paksas, Mykolas Majauskas, Vilius Šapoka, Povilas Urbšys ir Kęstutis Pūkas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Delfi nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Apie rinkimus prakalbusiam V. Pranckiečiui politologai mato du kelius

Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis

Džentelmeniškasis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis vasarą teigė apie prezidento rinkimus nesvarstantis – tam reikėtų partijos nominacijos ir šeimos pritarimo. Be to, puikus kandidatas, anot parlamento vadovo, būtų Saulius Skvernelis. Praėjusią savaitę užsiminęs, kad kitų metų rinkimuose – tiesa, neįvardydamas, kuriuose, – dalyvauti jis galėtų, V. Pranckietis paliko platų lauką spėlionėms.

Išgirdus V. Pranckiečio paatviravimą 15min.lt studijoje apie galimybę dalyvauti rinkimuose, politologui Vincentui Vobolevičiui susidarė priešingas įspūdis, kurie gi rinkimai turėti galvoje. Kaip ir K. Girnius, jis prisiminė šių metų mitingą prie Seimo, kuriame parlamento vadovas prasitarė, kad dėl kai kurių sprendimų jo vadovaujamoje institucijoje būna gėda ir jam. Praėjusią savaitę V. Pranckietis leido suprasti, kad šio jausmo vis dar neatsikratė.

„Man ir buvo, ir yra gėda už kiekvieną neteisėtą veiksmą, už kiekvieną apkaltą. Taip, man yra gėda“, – LRT radijui sakė Seimo pirmininkas.

Tai vertindamas ISM universiteto docentas V. Vobolevičius mano, kad V. Pranckiečio pavardė galėtų atsidurti ne kandidatų į prezidentus, o į EP sąraše.

„Man jis yra EP tipas – truputėlį profesoriškas, šiek tiek lėtapėdiškas, žmogus, su kuriuo arbatėlės malonu išgerti. Įsivaizduojate jį kaip Ingridą Šimonytę, retoriniais kumščiais besišvaistantį? Aš niekaip neįsivaizduoju. Jeigu jau keli žmogų iš establišmento, tai turi kelti supercharizmatišką, kuris kompensuotų tuos trūkumus, kuriuos establišmentas sukuria. S. Skvernelis yra establišmento žmogus, ir tai jam didžiulis minusas, nes bėdos ir klaidos, kurios buvo padarytos, kabės jam ant kaklo, kaip I. Šimonytei kabės krizės reformos. V. Pranckietis nė iš tolo neturi tokios asmenybės, o į EP puikiausiai įsipaišytų, galėtų konstruktyviai kokius nors kvazibiurokratinius dalykus atlikti“, – kalbėjo V. Vobolevičius.

Su tuo, kad vieną iš trijų įtakingiausių pozicijų Lietuvoje mainyti į vieną iš daugelio mandatų EP nebūtų garbinga, V. Vobolevičius nebuvo linkęs sutikti.

Gandų apie tai, kad gausiausios Seimo frakcijos vadovui R. Karbauskiui patikimesnis ir parankesnis žmogus Seimo pirmininko pozicijoje būtų ne V. Pranckietis, o Agnė Širinskienė, būta šios vasaros pradžioje. Tuomet apie tai su Alfa.lt kalbėjo iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos pasitraukęs Povilas Urbšys. Pats R. Karbauskis spekuliacijas paneigė.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Fotobankas nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 21 d., Trečiadienis

Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Po repeticijų“

st.pngLapkričio 21 d. J. Miltinio palikimo studijų centre vyko fotomenininko Stasio Povilaičio darbų paroda  „Po repeticijų“. Fotografijose autorius įamžino Panevėžio dramos teatro aktorius ir patį Maestro J. Miltinį. Parodos lankytojas kviečiamas žvilgtelėti į garsiųjų meno žmonių kūrybinius užkulisius. S. Povilaitis užfiksavo ir meniškai perteikė aktorių kasdienybę, kurioje svarbu atskleisti tiek teatrališkąją, tiek gyvenimiškąją jų pusę. Fotografo žvilgsniu pagautos akimirkos įamžina teatralų veidus, gestus, charakterio ypatumus ir kartu pasakoja teatro istoriją. Ši fotografo Stasio Povilaičio paroda tarsi sugrąžina aštuntajame dešimtmetyje įamžintus aktorius į mokytojo namus. Tai dar vienas mokinių ir mokytojo susitikimas iš praėjusio laiko, kuriame atsiskleidžia neišmatuojama žmogaus ir menininko pasaulio gelmė.

Fotomenininkui Stasiui Povilaičiui spalio 31 sukako 70 metų. Jis - Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Šiemet parodos autorius tapo vienu iš dvylikos „Lietuvos spaudos fotografijos 2018“ laureatų. Svarbiausi fotografijų ciklai: „Iš arklių gyvenimo“, „Niujorko veidai“, „Juozas Miltinis“,  „Stasys Eidrigevičius“.

Povilas Urbšys pasveikino fotomenininką su dar viena puikia paroda ir neseniai praėjusiu gimtadieniu linkėdamas pagauti dar daug auksinių kadrų ir įteikė suvenyrą.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 279