Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Parlamentarai nori paslėpti rinkimų duomenis ir nedeklaruoti susitikimų: „Esam skundikų tauta“

Petras Gražulis Seimo posėdžio metuKetvirtadienį Seime turėjo būti sprendžiama, ar priimti įstatymus, pagal kuriuos praėjus dešimčiai metų po rinkimų nuo visuomenės būtų paslėpti duomenys apie rinkimuose dalyvavusius politikus. Po vešos kritikos Seimo nariai teigė, kad projektas iš ketvirtadienio Seimo darbotvarkės bus išbrauktas. Be to, buvo nuspręsta, kad politikai susitikimus su lobistais ir interesų grupėmis skelbs tik savo darboviečių interneto svetainėse, bet atsisakyta prievolės juos deklaruoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

„Valstietės“ Guodos Burokienės vadovaujamas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo, kad didelė dalis rinkimuose dalyvavusių kandidatų duomenų visuomenei taptų nebeprieinama praėjus dešimčiai metų po rinkimų.

 Nuo visuomenės norima paslėpti kandidatų į Seimą, prezidentus, Europarlamentą, savivaldybių tarybas bei merus duomenis apie turtą, pajamas, privačius interesus. Šiam įstatymui tiek pateikimo, tiek svarstymo stadijose Seimas jau pritarė bendru sutarimu, be jokių diskusijų, visų partijų balsais. Liko tik vienas, paskutinis balsavimas.

Ketvirtadienį Seimas turėtų apsispręsti ir dėl lobistinės veiklos įstatymo, tačiau tai gali būti tik formalumas. Politikai galutiniu sprendimu praėjusią savaitę jau išbraukė iš įstatymo nuostatas, kurios juos įpareigotų deklaruoti savo susitikimus su lobistais ir interesų grupėmis Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Tai buvo padaryta daugiausia opozicijos balsais. Kaip balsavo Seimo nariai galite pamatyti čia.

Parlamentarai labiausiai priešinosi ir nepritarė vadinamam kryžminiam deklaravimui, kai išsamias deklaracijas apie susitikimus lobistinę veiklą prižiūrinčiai institucijai turi teikti tiek lobistai, tiek ir patys politikai. Vis dėlto, jei Seimas pritars, įstatyme atsiras nuostata, kad prezidentas, Seimo ir Vyriausybės nariai, viceministrai, Seimo, Vyriausybės ir ministerijų kancleriai, politinių partijų vadovai, merai, savivaldybių tarybų nariai, savivaldybių administracijų direktoriai ir jų pavaduotojai turėtų viešai nurodyti savo susitikimus su lobistais savo darboviečių interneto svetainėse.

Vienas aktyviausių kryžminio deklaravimo priešininkų buvo Seimo Mišrios frakcijos narys Povilas Urbšys. Jis teigė, kad viešumas yra svarbus, tačiau priėmus privalomą kryžminį deklaravimą būtų sudaryta tik skaidrumo regimybė ir iš anksto būtų susitariama, ką deklaruoti, o ko ne.

 „Jeigu norima paslėpti neskaidrumą, geriausiai naudoti kažkokį skaidrų pretekstą. Dar daugiau, atsiranda galimybė diskredituoti politikus. <...> Jūs žiniasklaidoje turėsite aiškinti, kad nesate kupranugariai“, – kalbėjo P.Urbšys.

Nuotr. Ž. Gedvilos

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

2019-ųjų Metų panevėžiečiai

Bendruomenių rūmuose iškilmingai apdovanoti 2019-ųjų Metų panevėžiečiai. Penkiems šiais metais nusipelniusiems miestui žmonėms įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės. Miesto bendruomenė šiai garbingai nominacijai šįmet pasiūlė net 36 kandidatus.

2019-ųjų Metų panevėžiečiais tapo Panevėžio vyskupas J.E. Linas Vodopjanovas OFM - už ganytojišką veiklą, „Harju elekter“ įmonės vadovas Tomas Prūsas – už Panevėžyje atidarytą gamyklą ir sukurtas naujas darbo vietas, plaukikas Danas Rapšys – už miestui ir Lietuvai dovanotą medalių lietų, fotomenininkė Irena Giedraitienė – už ilgametį Panevėžio miesto vardo garsinimą, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą ir Panevėžio ligoninės gydytojas radiologas Andrius Pranculis – už sąžiningą, garbingą, pasiaukojančią veiklą, dalykinę kompetenciją, užtarnautą kolegų, pacientų pagarbą ir pasitikėjimą.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė metų panevėžiečiams Seimo nario linkėjimus ir įteikė po suvenyrą.

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

Pilietiškumo pamoka „Vilties arkoje“

Vilties arka nuotrauka.

Gruodžio 18 d. Povilas Urbšys svečiavosi Panevėžio vaikų užimtumo centre „Vilties arka“, kur vedė pilietiškumo pamoką. Vaikams politikas pasakojo apie Valstybę, jos kūrimą bei atkūrimą, valstybės institucijas ir darbą Lietuvos labui, atsakinėjo į vaikų klausimus. Seimo narys išdalino vaikams knygeles apie įstatymų kūrimą.

Labdaros ir paramos fondas “Vilties arka” yra įkurtas, kad padėtų spręsti Panevėžio mieste esančią vaikų užimtumo problemą. Dienos centras siekia sudaryti galimybę mažiesiems leisti laiką saugioje ir ugdančioje aplinkoje. Centro įkūrimo iniciatorius ir vadovas Ramūnas Jukna.

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

Kalėdinė pasaka „Tegul Kalėdos sušildo širdį“

Gruodžio 18 d. jau 11 kartą A.Lipniūno progimnazija kvietė mokyklos bendruomenę ir bičiulius į adventinį vakarą, pabūti kartu ir pasižiūrėti progimnazijos teatriuko „Elfai“ spektaklį „Tegul Kalėdos sušildo širdį“.

Kiekvienais metais istorija ta pati, bet kartu ir kitokia. Spektaklio režisierė mokytoja Danguolė Kviliūnienė, vaidina mokytojai ir moksleiviai.

"Brangiausioms Kalėdų dovanoms nereikia daug pinigų. Gyvename pasaulyje, kuris per daug skuba, todėl geriausia dovana yra laikas, skirtas brangiems žmonėms,"- sakė šventės organizatoriai. Spektaklis „Tegul kalėdos sušildo širdį“ suteikia visai progimnazijos bendruomenei ir bičiuliams netikėtų spalvų bei atradimų ir tapo maloniu stabtelėjimu kasdienių darbų sūkury ir susimąstymo akimirka įsileidžiant vidun Angelą....

Seimo narys Povilas Urbšys dėkojo už galimybę stabtelti ir praleisti laiką kartu su mokyklos bendruomene. Jis visiems linkėjo rasti ramybę ir ja dalintis.

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

LRT Metų apdovanojimai: ant raudono kilimo suspindo eterio žvaigždės

pu.jpg

Antradienio vakarą stilingi ir puošnūs svečiai rinkosi į LRT „Metų apdovanojimų“ teikimo ceremoniją. Apdovanojimų laureatai visuomenei bus atskleisti tik Naujųjų metų naktį.
Gruodžio 17-osios vakarą įvyko iškilminga LRT „Metų apdovanojimų“ teikimų ceremonija. Antrą kartą organizuojamuose apdovanojimuose paskelbti dešimties nominacijų laureatai.
Raudonuoju kilimu taip pat žengė Rytis Zemkauskas, Gabriele Martirosian, Edita Mildažytė, Nerijus Cesiulis, Beata Nicholson, Gediminas Kirkilas, Algirdas Sysas, Remigijus Šimašius, Martynas Tyla ir Neringa Zeleniūtė, Julius Sabatauskas, Žygintas Pečiulis, Remigijus Žemaitaitis, Faina Kukliansky, Povilas Urbšys, Algis Ramanauskas-Greitai ir Lavija Šurnaitė, Gerūta Griniūtė ir Darius Užkuraitis, Eglė Daugėlaitė, Viktoras Diawara, Asta Stašaitytė, Dovilė Šakalienė ir kiti.
Renginyje paskelbti nominacijų „Metų nuomonė“, „Metų dialogas“, „Metų lygybė“, „Metų vizija“, „Metų pokytis“, „Metų aidas“, „Metų asmenybė“, „Metų populiariausias“, „Metų draugas“ ir „Metų pokštas“ nugalėtojai. Kas tapo LRT „Metų apdovanojimų“ laureatais, LRT televizijos žiūrovai sužinos šventinę Naujųjų metų naktį.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 17 d., Antradienis

Seimas priėmė kitų metų biudžetą: svarbiausi pokyčiai, kurie laukia

pokyciai.jpg

Po aršios diskusijos Seimo nariams galiausiai pavyko susitarti – kitų metų biudžetui po kelias valandas trukusių kivirčų ir pasitarimų pritarta. Tai reiškia, kad kitąmet laukia ne tik didesnės išmokos, bet ir nauji mokesčiai.

Už galutinį biudžeto projektą balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 48, susilaikė 3 parlamentarai.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas ragino palaikyti biudžeto projektą, atkreipdamas dėmesį, kad viskam, kam buvo prašoma, lėšų buvo rasta.

„Gerbiami kolegos, kiek buvo išsakyta baimių, nuogąstavimų, kad nebus rasti spendimai, finansai, (...) bet tie visi sprendimai rasti. Žinoma, visada norėtųsi daugiau, bet per trejus metus visoms sritims buvo didinama. (...) Taip ir su šiuo biudžetu bus didinama“, – kalbėjo V. Ąžuolas.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis siūlė Skirti Kultūros ministerijai 100 tūkst. eurų iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ palaikymui ir vystymui. Vyriausybė pasiūlymą pakoregavo ir siūlė skirti mažesnę sumą – 80 tūkst. eurų.

Povilas Urbšys kritikavo, kad toks pasiūlymas rodo, kad sisteminės kultūros sektoriaus problemos nėra sprendžiamos.

„Ir ko verta tauta, jeigu jai reikia skirti 80 tūkst. už savo tautinės giesmės giedojimą?“ – savo pasisakymą apibendrino P. Urbšys.

Už šį pasiūlymą pasisakė 84 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 9 parlamentarai.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 17 d., Antradienis

Priimtas kitų metų biudžetas

photo_1452783.jpgSeimas antradienį galutinai pritarė kitų metų valstybės biudžetui.

Po priėmimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 85 parlamentarai, prieš – 48, susilaikė – 3. Seimo nariai prieš priimant biudžetą buvo pateikę 76 pasiūlymus.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Valius Ąžuolas teigė, kad jautrios socialinės grupės pajus kitų metų biudžeto naudas.

„Kiek buvo išsakyta baimių, nuogąstavimų, kad nebus rasti sprendimai, nebus rasti finansai švietimui, kultūros darbuotojams, kitiems, bet visi sprendimai rasti. Žinoma, visada norėtųsi daugiau, bet per tris metus visoms sritims buvo didinami tiek atlyginimai, tiek įvairios socialinės išmokos, taip ir su šiuo biudžetu, socialinės grupės tikrai pajus didėjimą“, – Seimo posėdyje sakė V. Ąžuolas.

Seimo nario Povilo Urbšio teigimu, biudžetas yra skirtas tenkinti kasdienius poreikius.

„Ar šis biudžetas strateginis, ar tik kasdienių poreikių tenkinimas? Man atrodo, tai daugiau kasdienių poreikių tenkinimo biudžetas. Bet vis dėlto – geriau tai negu nieko“, – sakė P. Urbšys.

Seimas pritarė Prezidentūros siūlymui didinti senjorų pensijas nuo ateinančių metų sausio 1 d. Bazinės pensijos indeksavimui papildomai skiriama 31,8 mln. eurų. Bendrai vidutinė senatvės pensija kitais metais didės 30 eurų (nuo 345 iki 375 eurų), o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 euro (nuo 364,5 iki 397 eurų).

Taip pat pritarta Seimo narių siūlymui išmokoms vaikams mokėti. Vaiko pinigai padidės 10 eurų (nuo 50 iki 60 eurų), o vaiko pinigai neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų – 20 eurų (nuo 20 iki 40 eurų). Tam papildomai skiriama 40 mln. eurų, pranešė Finansų ministerija.

Taip pat pritarta nemokamam aukštojo mokslo bakalauro studijų finansavimui. Tam 2020 m. skiriama 4 mln. eurų. Dar 1 mln. eurų skiriama kolektyvinės sutarties įsipareigojimų vykdymui užtikrinti ir finansinėms paskatoms, siekiant optimizuoti valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, skaičių, sukurti. 

ELTA nuotr.

Skaitykite: http://kmintys.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 16 d., Pirmadienis

Dokumentinis filmas apie Juozą Miltinį

Gruodžio 16 d. J. Miltinio palikimo studijų centre pristatytas televizijos dokumentinis filmas „Režisierius Juozas Miltinis“ (iš 5 TV apybraižų ciklo „Laisvės dvasia prie Nevėžio“). Renginyje dalyvavęs režisierius Justinas Lingys papasakojo apie filmo atsiradimo aplinkybes ir kūrimo, atsakinėjo į žiūrovų klausimus.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo režisieriui už naujas įžvalgas bei puikų edukacinį filmą jaunajai kartai ir Seimo nario vardu įteikė jam suvenyrą.

2019 m. Gruodis mėn. 16 d., Pirmadienis

P. Urbšys „Įrašymas į darbotvarkę neįpareigoja dalyvauti posėdyje“

Screenshot_1.jpg

Praėjusią savaitę Seime svarstant Lo­bis­ti­nės veik­los įsta­ty­mo pakeitimo projektą, pagal kurį siekiama užtikrinti Seimo narių darbotvarkių viešinimą bent jau Seimo interneto svetainėje. 

Povilas Urbšys pasisakė prieš ir svarstymo metu kalbėjo, kad de­kla­ra­vus dar­bo­tvarkę, ga­li­ma ją ir ig­no­ruo­ti. “Tie­siog su­da­rai įvaiz­dį, kad tu esi ten, kur tu­ri bū­ti, Sei­mo sa­lė­je, bet ly­gia­gre­čiai tu ga­li švęs­ti sa­vo gim­ta­die­nį, ne­bū­da­mas to­je sa­lė­je. Iš vienos pusės demonstruojamas pseudo skaidrumas, kai tuo pačiu yra prastuminėjama Statuto nuostata, kuri padarytų Etikos ir procedūrų komisijos posėdžius uždarus”, - kalbėjo jis.

Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Gruodis mėn. 16 d., Pirmadienis

Seime atidaryta paroda „Medžiai, bokštai, rankos ir delnai“

49227406928_667853a162_c.jpg

Gruodžio 16 d.  Seimo III  rūmų parodų erdvėje atidaryta tekstilininkės Eglės Jesulaitytės tekstilės darbų paroda „Medžiai, bokštai, rankos ir delnai“, kurios iniciatorius yra Povilas Urbšys. E. Jesulaitytė yra baigusi Vilniaus dailės akademiją. Panaudodama tradicines tekstilės technikas ir medžiagas (gobeleną, nėrinius, aplikacijas ir siuvinėjimą), ji kuria originalius, įtaigius, šilumą skleidžiančius darbus, ji  dalyvavo įvairiose parodose Kaune, Vilniuje, Marijampolėje, Šiauliuose, Hamburge ir kt. Stilizuotos figūros, originalūs meniniai sprendimai atskleidžia savitą autorės pasaulio suvokimą. Menininkė neria į sielos gelmes, kad atrastų Dangaus palaimą, todėl jos darbai daugiasluoksniai, kupini užburiančios paslapties. Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad parodos darbai dvelkia gilumu, Šv. Kalėdų laukimu, pasveikino autorę, įteikdamas jai gėlių.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 324