Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Premjeras apie prezidentės užuominas R. Karbauskiui: tarp verslo ir politikos negali būti nieko bendro

Prezidentė konkrečių pavardžių neminėjo, bet jei kalbame apie verslą ir politiką, tuomet tarp jų tikrai negali būti nieko bendro. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ kalba premjeras Saulius Skvernelis. „Kiekvienas verslininkas, eidamas į politiką, turi pasirinkti. Jeigu pasirinkimas yra politika, tuomet jis turi padaryti visus teisinius ir kitokius sprendimus, kad būtų nesusijęs su verslu“, – teigia jis.

– Seime atsisakyta kurti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies žemės ūkyje. Protestuodamas prieš tai jūsų frakciją paliko Povilas Urbšys. Laikote jį savo bendražygiu?

– Laikau jį savo bendražygiu. Žinau jo poziciją, žinau, kad kartais jo nuomonė būna kitokia negu apsvarstyta frakcijoje arba dar net neapsvarstyta. Nepaisant ir to pasitraukimo, aš vis tiek laikau jį savo bendražygiu, nes teko kartu dirbti, seniai bendraujame.

Man gaila, kad jis išėjo iš frakcijos, kaip ir bet kurio kito frakciją palikusio žmogaus. Nemanau, kad dėl šio klausimo Povilui Urbšiui reikėjo priimti tokį sprendimą, kokį jis priėmė. Povilas puikiai žino, kad nemažai su žemės ūkiu susijusių klausimų vyriausybė jau sprendžia ir yra ruošiami reikalingi teisės aktai. Galiausiai laukiame informacijos iš generalinės prokuratūros. Taigi visa tai, ko siekė Povilas Urbšys, vyriausybė tikrai padarys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Iš archyvo pareinanti rašytoja Bronė Buivydaitė

Vaizdo rezultatas

Gegužės 16 d. Panevėžio Kniaudiškių Viešojoje bibliotekoje įvyko literatūrinis vakaras „Iš archyvo pareinanti rašytoja Bronė Buivydaitė: eilėraščių rinkinio „Paukščiai vėtroje“ (1940–1956 m.) ir Panevėžyje sukurto, 1934 m. pirmąkart išleisto romano „Atversti lapai“ sutiktuvės“. Renginys skirtas pagerbti rašytojai Bronei Buivydaitei, palikusiai savą pėdsaką ikikarinėje Panevėžio kultūros ir švietimo istorijoje. 

Seimo nario padėjėja sveikino susirinkusius ir dėkojo knygų sudarytojai Lionei Lapinskienei už didelį įdirbį literatūros srityje, už darbą išlaikant gyvą Bronės Buivydaitės kūrybą ir jos puoselėtas vertybes- dorovę ir meilę lietuvių kalbai, taip pat dėkojo aktorei Gražinai Urbonavičiūtei už puoselėjamą gimtąjį žodį.

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Urbšio pasitraukimą Pranckietis laiko neišvengiamu

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Povilas Urbšys jau ilgą laiką planavo pasitraukti iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. Tai rodė jo nuolatiniai vieši pasisakymai. „Jis tokį pareiškimą ruošė ilgą laiką, nes jo pasisakymai suponavo į tokią ateitį“, - trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Seimo Pirmininkas.

Seimo vadovas P. Urbšį laiko svarbiu žmogumi parlamente ir pabrėžia, kad P. Urbšys palieka tik valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją, bet ne patį Seimą.
Skaitykite
https://www.delfi.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 15 d., Antradienis

Seimas netirs situacijos žemės ūkyje

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“Daugumos Seimo narių sprendimu, šiandien nuspręsta pritarti Ekonomikos komiteto išvadai nepradėti parlamentinio tyrimo dėl situacijos žemės ūkyje. Seimui atsisakius tirti žemės valdymo klausimus, opoziciniai konservatoriai palieka valdančiųjų „valstiečių“ iniciatyva sudarytą Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansų tyrimo komisiją, o Povilas Urbšys pareiškė, kad palieka valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime.

Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai, paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.
Pokalbis su Ekonomikos komiteto pirmininku Rimantu Sinkevičiumi, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu ir Seimo nariu Povilu Urbšiu.

"Atstovavau ir atstovausiu rinkėjus bei vertybes, kurias jie pasirinko. Mano apsisprendimas išeiti iš LVŽS frakcijos susijęs su tuo, kad buvo atsisakyta sudaryti komisiją, kuri galėtų atsakyti į iškilusius klausimus su "Agrokoncerno" verslu, tuo pačiu su Ramūno Karbauskio verslu. Aš nuosaikiai laikausi nuostatos, jeigu mes rinkimų metu kalbėjome, kad negali būti dvigubų standartų ir mes skaidrumą vertiname kaip vieną iš pagrindinių ir išskirtinių politinių jėgų  požymių, turime suprasti, kad dvigubų standartų mes neturime taikyti ir patys sau. Aš viską padariau, kad LVŽS frakciją apsaugočiau nuo tos klaidos, kad mes nesudarytume galimybės oponentams sakyti, kad frakcija paslysta tada, kai priartėjame prie "Agrokoncerno" interesų. Man atrodo, kad šiuo metu, kai keliami klausimai, kiek verslas įtakoja politiką, toks valstiečių užsiblokavimas yra nenaudingas paties valstiečiams ir, kas svarbiausia, nuvilia žmones. Aš su tuo susitapatinti negalėjau."- kalbėjo P.Urbšys.

P.Urbšio poziciją girdėsite nuo 12 min: https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 15 d., Antradienis

VSD pažymos ir politikai: selektyvi atranka?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „indrė makarai“

Gegužės 15 d. Povilas Urbšys dalyvavo laidoje "Info komentarai" su žurnaliste Indre Makaraityte.

P.URBŠYS.  Valstybės saugumo departamentas turi daugiau negu reikia motyvų parodyti Tomą Dapkų kaip valstybės priešą numeris vienas. Tuo metu, kai vyko parlamentinis tyrimas, jeigu aš neklystu, 2006 metais, kuris, po V.Pociūno žūties, tyrė VSD vadovybės sąsajassu "Dujotekana", tai T.Dapkus buvo vienas iš pagrindinių žurnalistų, kurie kėlė tą temą. Bet aš matau, kad neoperatyvinėinformacija , kuri buvo surinkta tuo metu, dabar yra veriama ant to siūlelio.

Žiūrėkite: https://naujas.lnk.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 15 d., Antradienis

Prieš Ramūną Karbauskį maištaujantis Naglis Puteikis: „Aš nieko nebijau“

Povilas Urbšys. 

Seimo nariai antradienį dar kartą svarstė dėl siūlymo sudaryti komisiją, kuri tirtų nerimą keliančią padėtį Lietuvos žemės ūkio sektoriuje. Ekonomikos komitetas, vadovaujamas „socdemdarbiečio“ Rimanto Sinkevičiaus nusprendė, kad tokia komisija – nereikalinga. Galutiniu balsavimu nuspręsta, kad ji neturi būti sudaroma.

Visgi, didžiausią akibrokštą brėžė valstiečių frakcijos narys Povilas Urbšys. Po balsavimo jis perskaitė, panašu, iš anksto paruoštą pranešimą, kuriame dėstė, kad tuomet, kai LVŽS lyderį Ramūną Karbauskį prieš rinkimus suvedė su Sauliumi Skverneliu, tikėjo, kad valstiečių vedlys yra sąžiningas žmogus.

Skaitykite:
https://www.lrytas.lt

2018 m. Gegužė mėn. 15 d., Antradienis

Urbšys traukiasi iš valdančiosios „valstiečių“ frakcijos

Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Seimui atsisakius tirti žemės valdymo klausimus Povilas Urbšys pareiškė, kad palieka valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/2018 m. Gegužė mėn. 14 d., Pirmadienis

Popietė skirta Algiui Plitninkui atminti

Gegužės 14 d. Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio kraštotyros muziejaus organizuotame renginyje - popietėje, skirtoje Sąjūdžio Panevėžio miesto tarybos atsakingajam sekretoriui, Krašto apsaugos departamento Panevėžio skyriaus organizatoriui Algiui Plitnikui (1953–1996) atminti. Renginys vyko Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijos salėje.

2018 m. Gegužė mėn. 14 d., Pirmadienis

Seimo narys lankėsi Telšiuose

Varniai Lietuva žemėlapis

Gegužės 14 d. Povilas Urbšys kartu su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu dalyvavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos organizuotoje diskusijoje, kurios tema – Lietuvos seniūnų vieta vietos savivaldoje. Renginys vyko Telšių apskrities Varnių seniūnijoje. 

Susitikimo metu savivaldybių seniūnai ir savivaldybių atstovai diskutavo teikdami pasiūlymus dėl reikšmingų vietos savivaldos ir valstybės tarnybos įstatymų pakeitimų.

Skaitykite: http://tzinios.lt

 

2018 m. Gegužė mėn. 14 d., Pirmadienis

Ar reikia apkaltos G.Landsbergiui ir kitiems politikams, derinusiems sprendimus su verslininkais?

nuogatiesa.jpg

Šį savaitgalį Gabrielius Landsbergis partijos sambūryje pareiškė jaučiantis didelį nerimą, kokios vis dėl to pažeidžiamos yra tradicinės partijos: politikai parsiduoda, atsiduoda už pinigus. Liberalų sąjūdis jau vadinamas koncerno MB Baltic projektu. Tačiau pažiūrėkime į faktus - Tėvynės sąjunga buvo vienas iš didžiausių pinigų gavėjų iš to paties koncerno. Koncerno viceprezidentas siekė Seimo nario mandato po konservatorių sparneliu. Prezidentė, kas galėjo pagalvoti, su E.Masiliu, žinodama, kas jis toks, nes gaudavo informaciją, kaip pati sakė, kuri  buvo paviešinta. Ji tarėsi apie savo rinkimų finansavimą, pasakojo kaip valdo tų pačių Tėvynės sąjungos Seimo narių balsus, o VSD, kaip išeitų, 12 metų visą tą veiksmą stebėjo, kažką užsirašinėjo, o dabar paskelbė, kad taip mėginta užvaldyti valstybę. Prezidentė žinojo ir nieko nedarė. Ką dabar daryti? Vytautas Bakas pirmasis sureagavo ir pasakė, kad reikia atimti televizijos licenzijas, kurias turi MG Baltic. Vadinasi, uždarom LNK, uždarom Baltijos televiziją, uždarom Info TV. Kiti siūlo paleisti liberalus arba surengti apkaltą visiems, kurie vaikščiojo ir atsiskaitinėjo už savo politiką prie verslininkų pietų stalo.

Ar reikia apkaltos, tiems, kurie derino savo politiką su verslininkais?- klausė laidos "Nuoga tiesa" vedėja Rūta Janutienė. Laidoje dalyvavo Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis, Gediminas Kirkilas ir kiti.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 253