Naujienos

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Politinių kalinių ir tremtinių ataskaitinis susirinkimas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga“Vasario 24 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Politinių kalinių ir tremtinių Panevėžio skyriaus ataskaitiniame susirinkime.

1988 metais pakilusi tautinio Atgimimo banga sužadino viltis kovoti dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo. Buvę sovietinių lagerių politiniai kaliniai ir Sibiro tremtiniai pirmieji suskato jungtis į organizaciją. Susibūrė „Tremtinio“ klubas, kuris vėliau peraugo į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą. LPKTS puoselėja tautinę savimonę ir tautinę kultūrą, rūpinasi jaunosios kartos pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymu, rezistencijos ir tremties atminimo įamžinimu, sovietinės okupacijos ir komunistinio lietuvių tautos genocido padarinių likvidavimu ir istorinės tiesos apie pasipriešinimą okupacijai atkūrimu, palaiko šalies politines ir ekonomines reformas, gynybinės galios stiprinimą.

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Vadybos paskaitoje – kandidato benefisas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys delfi nuotr“

Važiavo į paskaitą – pateko į rinkimų agitaciją. Tokias pretenzijas studentai pažėrė Panevėžio kolegijai, per paskaitas įsileidusiai Seimo narį, siekiantį Panevėžio mero posto, Povilą Urbšį. Nedrįso išeiti Švietimo įstaiga ir pats kandidatas tvirtina politikos čia nematantys. Negano to, politikas įtarė jaunimui nepatikęs ne šiaip sau. Esą ištęstinių studijų studentus, darbo metu atvykusius į paskaitą ir vietoje dėstytojų radusius apie pilietiškumą kalbantį Seimo narį, galėjo pakurstyti politiniai oponentai rinkimuose.

P. Urbšys motyvuoja nesantis Kolegijoje „proginis“ svečias, o šįkart susitikimo pageidavęs suinteresuotas išjudinti pilietišką jaunimą. „Kalbėjome, kaip pilietinės galios susijusios su žmogaus galimybėmis kurti savo gyvenimą. Be abejo, palietus tokią temą turi kalbėti apie pilietinį aktyvumą, o tai siejasi su rinkimais“, – sutinka seimūnas.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

Delfi nuotr.

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Skeletai spintoje: aiškėja, kad Tauragės politikų šeima suko verslą su buvusiu KGB viršininku

Automobilių stovėjimo aikštelė prie „Norfos“ prekybos centro Tauragėje

Tauragės tarybos posėdyje Pranas Petrošius nusprendė kartą ir visiems laikams atsakyti į jam nuolat viešai užduodamą klausimą: kaip ir už kiek kadaise privatizavo „Dunokų“ automobilių stovėjimo aikšteles. Anksčiau visų tauragiškių reikmėms naudotos aikštelės šiuo metu privačios ir skirtos tik prekybos centrų „Norfa“ pirkėjams. Naktimis statyti automobilių jose negalima. 

P. Petrošiui pareiškus, kad aikšteles pirko UAB „Bernotiškės“, kurioje jis buvo tik vienas iš akcininkų, paaiškėjo įdomių dalykų. Įmonę netrukus po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jis įkūrė kartu su buvusiu Tauragės KGB poskyrio viršininku Aleksandru Kičaikinu. Nuo 2005 m. akcininkų sąraše figūruoja ir dabartinio kandidato į merus Dariaus Petrošiaus pavardė.

Darius Petrošius, kaip minėta, VRK deklaracijoje neslepia turintis šios įmonės akcijų, „Creditreform“ duomenimis, kurį laiką jai ir vadovavo. Taigi, akivaizdu, kad kandidatą į merus D. Petrošių sieja verslo ryšiai su buvusiu KGB viršininku jei ne per dvi, tai tikrai bent per vieną įmonę.

Skaitytojams priminsime, kad ne taip seniai Darius Petrošius, būdamas Seimo nariu, beje, vadovavęs Seimo saugumo ir gynybos komitetui bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai ir dirbęs su slapta informacija, buvo siūlomas į teisingumo ministrus. Tačiau šios minties atsisakė po to, kai jo reputacija suabejojo buvęs STT Panevėžio valdybos pirmininkas Povilas Urbšys. D. Petrošius tuomet dievagojosi paduosiąs šį į teismą už šmeižtą, tačiau apie jokį teismo procesą negirdėti iki šiol.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. Tauragės žinios

2019 m. Vasaris mėn. 23 d., Šeštadienis

Lietuvai pagražinti draugijos susirinkimas

LIETUVAI PAGRAŽINTI DRAUGIJOS Panevėžio skyrius nuotrauka.2019 m. vasario 23 d. Sveikatingumo centre ,,Vidmavita'' įvyko Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus Visuotinis susirinkimas, kurio metu buvo priimta  Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkės - Violetos Grigienės ataskaita už 2018 m.ir revizijos komisijos pirmininkės - D. M. Kažukauskienės finansinė ataskaita už 2018 m. Priimtas ir patvirtintas darbo planas 2019 m.

Povilas Urbšys dalyvavo susirinkime ir pasveikino susirinkusius, pasidžiaugė nuveiktais darbais. Jis – ilgametis Lietuvai pagražinti draugijos narys, aktyviai dalyvauja jos veikloje.

Nuotraukos Meilės Druktenytės

2019 m. Vasaris mėn. 22 d., Penktadienis

Ilonos Žvinakienės parodos pristatymas

v.pngVasario 22 d. Povilas Urbšys dalyvavo Ilonos Žvinakienės parodos pristatyme. Dailininkė panevėžiečiams pažįstama savitu tapybos braižu be teigiamus pojūčius sukeliančiais paveikslais, iš kurių sklinda šiluma ir ramybė. Dailininkė daug metų dirba pedagoginį darbą, aktyviai dalyvauja ir pati organizuoja tarptautinius plenerus. Daugiau nei 20 metų ji kūrė pasteles, o pastaraisiais metais ėmėsi ir aliejinės tapybos.

„Kokį vaizdinį įsileidžiame, taip ir gyvename. Atrodo, žinoma visiems tiesa, bet iš pavyzdžių, iš pokalbių, pojūčių pirmą kartą taip stipriai suvokiau, kaip svarbu ieškoti šviesos ir ją skleisti. Mūsų laimė – tai pasirinkimų pasekmė. Todėl ir menas turėti gimti iš vidinio pertekliaus, o ne iš skausmo, pykčio, – sako I. Žvinakienė. – Menas turi tapti ne skaudintoju, o vaistu tiesiogine to žodžio prasme. Juk yra žinoma, o ir medicininių tyrimų rezultatai rodo, kaip žiūrint į vienokį ar kitokį paveikslą keičiasi spaudimas, netgi kraujo sudėtis.“ Tai, ką į savo kūrinius įdeda dailininkė I. Žvinakienė, neabejotinai gali būti ramybės ir gėrio spinduliu, savotišku gydomuoju eliksyru kiekvienam.

Povilas Urbšys pasidžiaugė nuostabiai šilta paroda bei dailininkės užkrečiamu optimizmu, įteikdamas jai įvairiaspalvių gėlių puokštę.

2019 m. Vasaris mėn. 22 d., Penktadienis

Kiek mokesčių valstybei per metus sumokėjo kandidatai į Panevėžio merus?

Panevėžio mero regalijų siekiančių kandidatų turto ir pajamų deklaracijose – skaičiai, įdomūs rinkėjui.

Nuo šimtatūkstantinės vertės registruoto turto iki vos kelių šimtų eurų per metus sumokėtų mokesčių valstybei. Tokie skaičiai – Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiamose kandidatų į Panevėžio miesto merus pajamų deklaracijose.

Su visuomeniniu rinkimų komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ į Panevėžio mero kėdę bandantis atsisėsti parlamentaras tais metais nurodė gavęs 47 738 Eur pajamų, o valstybei sumokėjęs 6963 Eur mokesčių.

P. Urbšys nurodė turėjęs kiek per 11 000 Eur bei maždaug 20 000 Eur verto registruoto turto.

Tačiau jau 2018 m. deklaracijoje Seimo narys atrodo gerokai turtingesnis. P. Urbšio finansinę padėtį smarkiai pagerino neseniai parduotas sklypas. Nors 2017-aisiais politikas viešai deklaravo, jog turimas 27 ha žemės sklypas kainuoja vos per 2000 eurų, pernai jį pardavė už 143 400 eurų. Pats parlamentaras tuomet tikino, kad jokių stebuklų čia neįvykę. Anot jo, realios kainos nuo rinkos gerokai skiriasi.

Skaitykite:https://www.alfa.lt

Nuotr. M. Garucko

2019 m. Vasaris mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Panevėžio neįgaliųjų draugijos „Ave vita“ ataskaitinis susirinkimas

Vasario 21 d. Panevėžio muzikos mokykloje vyko Panevėžio neįgaliųjų draugijos „Ave vita“ ataskaitinis susirinkimas. Pirmininkas Antanas Šukys gausiai susirinkusiems draugijos nariams  pristatė metinę veiklos ataskaitą, pasidžiaugė nuveiktais darbais, prisiminė bendrus renginius,  keliones. Seimo nario Povilo Urbšio vardu draugijos narius pasveikino padėjėja, palinkėjo visiems sveikatos ir energijos tolesniuose bendruose darbuose ir padovanojo arbatos rinkinį jaukioms popietėms užimtumo centre.

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Knygos „Mano kelias“ sutiktuvės

b.pngVasario 20 d. Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Konferencijų salėje vyko istoriko Juozo Brazausko biografinių apybraižų knygos „Mano kelias“ sutiktuvės.

Ši knyga kviečia prisiminti iškilius lietuvių kultūros veikėjus: kunigą ir poetą Antaną Strazdą, rašytoją Joną Biliūną, kunigą, filosofą, literatūros kritiką Aleksandrą Dambrauską – Adomą Jakštą, poetą modernistą Kazį Binkį.

Pasak autoriaus, knyga yra skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir bus aktuali visiems besidomintiems Lietuvos kultūros istorija.

Renginyje dalyvavo dr. Arūnas Astramskas, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius, Alma Ambraškaitė, Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio memorialinio muziejaus Rašytojų memorialinio skyriais vedėja, Edita Lansbergienė, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja, Elena Klingienė, mokytoja kraštotyrininkė.
Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė autoriaus produktyvumu turtinant savo krašto istorijos pažinimą ir, linkėdama naujų idėjų, įteikė istorinių Naujosios Romuvos fotografijų albumą.

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Seimo vadovas V. Pranckietis atsakinėjo į A. Širinskienės komisijos klausimus

A. Širinskienės komisijoje į klausimus atsakinėjo V. Pranckietis.

Trečiadienį valstietės Agnės Širinskienės vadovaujamoje Seimo laikinojoje tyrimo komisijoje dėl galimos neteisėtos įtakos ir poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams paaiškinimus turėtų pateikti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir buvęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys.

Posėdžio pradžioje A.Širinskienė pristatė jos pačios nusišalinimo klausimą, kurį pasiūlė buvęs VTEK vadovas Virginijus Kanapinskas. Tyrimo komisijos nariai po balsavimo nusprendė, kad A.Širinskienės nušalinti nereikia. V.Pranckietis į valstietės vadovaujamą komisiją buvo pakviestas dėl galimo poveikio VTEK nariams. Laikinojo komisijoje keliamas klausimas, ar V. Pranckietis su buvusiu „valstiečių“ frakcijos nariu Povilu Urbšiu nedarė spaudimo VTEK nariams iš pareigų atleisti buvusį VTEK Prevencijos skyriaus vedėją M. Siaurį. Žiniasklaidoje jau prieš kurį laiką pasirodė slaptas įrašas iš susitikimo V.Pranckiečio kabinete.

Klausimų pabaigoje Seimo vadovas patvirtino, kad susitikimą su VTEK nariai inicijavo pats P.Urbšys. Tuo metu P.Urbšys vis dar buvo Seimo Savivaldybių ir valdymo komiteto pirmininkas. „P.Urbšys buvo, o kas daugiau dalyvavo, tai senokas laikas, nepamenu. O VTEK narių buvo 4, kiek atsimenu“, – prisiminė Seimo vadovas. Priežastis, kodėl vyriausias narys atsisakė VTEK vadovo pozicijos, kaip numatoma įstatyme, V.Pranckietis sakė, kad dėl sveikatos problemų. Todėl VTEK ir neturėjo vadovo.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. T. Bauro

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Panevėžiečių laukia tikra rinkimų dilema


Rytis Mykolas Račkauskas

Panevėžiečių savivaldos rinkimuose kitą mėnesį laukia dilema: patikėti dar vieną kadenciją teisėsaugos įtarimų sulaukusiam merui ar miesto valdymą užleisti jo varžovams.Po dviejų dešimtmečių pertraukos į miesto politiką 2015-aisiais užtikrintai grįžęs architektas Rytis Mykolas Račkauskas šįkart rinkimų kovoje priverstas dalyvauti nelaikydamas savivaldybės vairo.

Dėl įtarimų korupcija meras nuo pareigų nušalintas jau beveik devynis mėnesius ir į postą iki rinkimų nebegrįš. Pats meras teisėsaugos tyrimą vadina buvusio bendražygio, o dabar – politinio oponento Povilo Urbšio vykdoma kampanija. Mero oponentai rinkėjus bando įtikinti, kad permainos atneštų didesnį skaidrumą. Iš viso dėl mero posto Panevėžyje varžysis net 11 kandidatų, tačiau vietos žurnalistai rimčiausią kovą prognozuoja tarp R.M.Račkausko, P.Urbšio ir konservatorių atstovės verslininkės Indianos Grigienės.

Dviejuose rinkimuose į Seimą Vakarinėje vienmandatėje apygardoje užtikrintą pergalę šventęs P.Urbšys savivaldos rinkimams subūrė naują komitetą, kai pernai po nesutarimų subyrėjo jo burtas judėjimas „Kartu“ – komitetą paliko beveik visa valdančioji frakcija su vėliavnešiu R.M.Račkausku. Mero kaltinimus manipuliuojant teisėsauga P.Urbšys vadina „negarbingu melu“ ir skelbia sieksiantis vadovauti miestui skaidriau. Daugiausia dėmesio jis žada skirti socialinei politikai, bendruomenėms stiprinti, biurokratijai mažinti, o ne ES lėšoms įsisavinti.

„Formuojamas požiūris, kad jei nebus perrinktas meras, viskas grius. Jei savivaldybė sukurta kaip dvarelis, tikrai dvarininkui išgriuvus iš ratų, dvaras žlunga. Bet jei priimami skaidrūs sprendimai, remiantis įstatymu, nekyla grėsmė tokiai savivaldai. Koks meras gali sustabdyti, kas teisėta? Nebent bijoma to, kas užslėpta, nebent yra duoti pažadai. Be abejo, tie darbai bus keliami į viešumą“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

Nuotr. T. Markelevičiaus

                 

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 290