Naujienos

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Aloyzas Sakalas. Ar nežino seimo narys Urbšys įstatymų, ar žino, tik sąmoningai juos ignoruoja?

Aloyzas SakalasIr viena, ir kita ne tik nedaro garbės p. Urbšiui, bet ir sudaro prielaidas jo veiklai pritaikyti Baudžiamąjį Kodeksą (toliau BK). Bet apie viską iš eilės.

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Lietuvos Kultūros kongreso taryba š. m. kovo 14 d. Seimo Konstitucijos salėje rengia konferenciją-diskusiją pavadinimu „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą“. (...)

Konferencijos organizatoriai pakvietė padaryti pranešimus pagrindinių politinių partijų atstovus bei žymius visuomenininkus. Buvo pakviestas ir LSDP pirmininkas G. Paluckas. Bet konferencijos pirmininkas P. Urbšys griežtai atsisakė leisti G. Paluckui dalyvauti konferencijoje. Atsisakymo motyvas – G. Paluckas yra teistas, o teistiems piliečiams Seimo rūmuose daryti pranešimus, atseit, ne vieta.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Lopšeliui-darželiui „Kastytis“ - 50

kastytis.pngPanevėžio vaikų lopšelis-darželis „Kastytis“ švenčia įkūrimo 50-metį. Įvairūs renginiai, skirti šiai progai įstaigoje vyks visą savaitę, o šiandien vyko pirmasis šventinis renginys „Čia mūsų namai“. Direktorė Stasė Šešeikienė pasidžiaugė nuveiktais darbais, darniu kolektyvo darbu, pedagogė Jūratė Gulbinė priminė įstaigos susikūrimo ir gyvavimo istoriją. Vėliau koncertavo darželio auklėtiniai, sveikino atvykę svečiai.

Lopšelyje – darželyje ,,Kastytis“ didesnis dėmesys skiriamas meniniam ugdymui- dailei, šokiui, muzikai, vaidybai. Ikimokyklinio amžiaus vaikai turi susidaryti tautos kultūros vientisumo vaizdą, todėl meninių programų ugdymo turinys apima visas jiems prieinamas sritis. Įstaigoje pereita prie demokratinio ugdymo būdo, meninio ugdymo pedagogams paliekama kūrybos iniciatyvos laisvė renkantis darbo metodiką, įgyvendinant keliamus tikslus.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino „Kastyčio“ vaikus ir kolektyvą su švente, įteikė padėkas direktorei Stasei Šešeikienei, auklėtojai Džiuljetai Bogomolovienei ir sandėlininkei Janinai Tvarijonienei, o darželiui padovanojo Tautišką giesmę, linkėdamas vaikams ne tik išmokti ją mintinai, bet ir gyventi ja vadovaujantis.

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Prakeikta teisingumo ministro kėdė koją pakišo ne vienam

Teisingumo ministerijos vadovo kėdė ir vėl laisva. Iki antradienio jai vadovavusi Milda Vainiutė paskelbė paliekanti postą po kilusių skandalų. Premjerui Sauliui Skverneliui vėl krenta pareiga surasti, kas stos prie ministerijos vairo.

Dabar ieškomas kandidatas jau penktasis, kuriam 17-oje Vyriausybėje bus siūloma tapti ministru. Netrukus po 2016-ųjų metų rinkimų ministerijos vairas siūlytas trims kandidatams, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių ministrais taip ir netapo. Atkritus jiems, ministre tapo M.Vainiutė, kuri taip ir nesulaukusi kadencijos pabaigos paliko pareigas.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. kovas mėn. 11 d., Sekmadienis

Ar pagaliau pavyks Lietuvoje sukurti veiksmingą valstybės tarnybą?

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgSeimui prieš kelias dienas pateiktas Valstybės tarnybos pertvarkos įstatymo projektas, kurį parengė Vyriausybė. Jeigu Seime jam bus pritarta, nuo kitų metų pradžios prasidės itin sudėtinga ir reikšminga valstybės tarnybos reforma.

Ar reikalinga tokia reforma ir ar pagaliau pavyks Lietuvoje sukurti veiksmingą valstybės tarnybą? – klausė „LRT aktualijų studijoje“ laidos vedantysis R. Geleževičius. Kovo 9 d. laidoje kartu su kitais pašnekovais dalyvavo ir mintimis dalijosi Seimo narys Povilas Urbšys:  

Esu dirbęs didesnę savo gyvenimo dalį valstybės tarnyboje, galbūt didesnė dalis buvo statutinėje struktūroje, ir iš tikrųjų nepasakysiu, kad ten žmonės tinginiavo, vengė darbo. Bet sutikime, kad žmonių vertinimas pačios paslaugos kokybės, kurią jie gauna iš viešojo sektoriaus, susijusio su valstybės tarnyba, nėra geras. Bendrąja prasme žmonių pasitikėjimas valdžia nedidėja ir vienas pagrindinių priekaištų valdžiai yra, kad paslaugos kokybė netenkina, kad institucijos daugiau dirba dėl savo intereso, o ne dėl žmonių, t. y., žmonės yra priderinami prie institucinių interesų.

Be abejo, kiekviena politinė jėga visada kelia klausimą, kad ji siekia pagerinti tos paslaugos kokybę.  Dabartinė dauguma vis dėlto nusprendė pateikti įstatymo projektą ir pasiūlyti savo variantą, kaip gerinti susidariusią situaciją ir spręsti tas problemas.

Klausykitės: http://www.lrt.lt/

2018 m. kovas mėn. 10 d., Šeštadienis

...

foto11.jpg

 

Lietuva bus tokia,

kokie būsime mes.

Su mūsų Laisvės švente!

Povilas Urbšys

 

2018 m. kovas mėn. 09 d., Penktadienis

Knygos „Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios Akto signatarai“ pristatymas

bajor.pngPanevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko knygos „Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios Akto signatarai Mykolas Biržiška, Donatas Malinauskas, Stanislovas Narutavičius“ pristatymas.
Šia knyga Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga įamžina atmintį trijų Nepriklausomybės Akto signatarų – bajorų, kurių dėka turime laisvą žodį, išlaisvintą dvasią ir galimybę tęsti jų pradėtą žygį, nuveikiant darbus, kuriančius išliekamąją vertę ateities kartoms.

Pagarba valstybingumo ir asmens kilmės ištakoms, šeimos tradicijoms, gimtajai kalbai, istorinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimas – tai amžinos vertybės, kurios 600 metų buvo gintos bajorų kalaviju nuo Vytauto Didžiojo epochos iki generolo Tado Kosciuškos sukilimo laikų. Tai vertybės, jungusios visų tautybių, luomų ir tikėjimų žmones: nuo 1831 m. ir 1863 m. sukilimų – iki 1989 m. Baltijos kelio ir 1990–1991 m. Nepriklausomybės laužų šalia Lietuvos Respublikos Seimo į vieną grandinę, vedančią link vieno tikslo – Lietuva.

Šios vertybės vėl yra svarbios, ypač dabar – kai galime atsigręžti šiek tiek atgal ir pasakyti – kam ir už ką esame dėkingi, kad lygiai prieš 100 metų tapome nepriklausoma valstybe?

Povilas Urbšys padėkojo Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos atstovams už kvietimą bei nuveiktą reikšmingą darbą. „Bajorija visuomet vaidino didelį vaidmenį Lietuvos valstybingumo istorijoje. Nors pats nesu bajoras, bet galiu pasididžiuoti savo prosenelio brolio Povilo Urbšio pažintimi su vienu iš Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų Mykolu Biržiška“, - kalbėjo Seimo narys ir iš atsineštos Mykolo Biržiškos atsiminimų knygos paskaitė ištrauką, kurioje nupasakota šių dviejų žmonių pažintis ir užsimezgusi draugystė.

2018 m. kovas mėn. 09 d., Penktadienis

Įstatymo dar nėra, o landa jau akivaizdi: įmonės nesunkiai apeitų „tik 5 vaistinės mieste“ draudimą

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Povilas Urbšys“Į parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą viename mieste leisti dirbti ne daugiau nei 5 to paties tinklo vaistinėms farmacininkai žiūri skeptiškai. Net jeigu jam Seimas ir pritartų, jie vaistinių uždarinėti nepultų – jau žino, kaip apeitų tokį reikalavimą.

Povilas Urbšys skelbia karą farmacininkams – parlamentaras registravo įstatymo pataisą, pagal kurią vienas vaistinių tinklas galėtų viename mieste turėti ne daugiau nei 5 vaistines.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 09 d., Penktadienis

Diskusija su jaunimu „500 dienų Seime“

Untitled.pngKovo 8 dieną politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ Panevėžyje organizavo pokalbį su Vakarinėje rinkimų apygardoje išrinktu Seimo nariu Povilu Urbšiu.

Pilietinė iniciatyva „Žinau, ką renku“ – tai nešališka jaunimo politikos stebėsenos platforma, kuri jau penktus metus skatina aktyvų domėjimąsi politikų darbais, pažadais bei užmojais. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti rinkėjų aktyvumą ir sąmoningą dalyvavimą rinkimuose bei stiprų informuotą dialogą tarp politikų ir rinkėjų.

Praėjus daugiau nei metams nuo Seimo rinkimų, Panevėžio jaunimui parūpo išsiaiškinti, kaip yra atstovaujami jų interesai Lietuvos parlamente. Pokalbyje su Seimo nariu Povilu Urbšiu buvo paliesta daug jaunimui rūpimų klausimų, buvo diskutuojama apie padėtį Panevėžyje, jaunimo politiką, darbą parlamento komitete bei frakcijoje, jaunimo įtraukimą į demokratinius procesus. Taip pat buvo paliesta Jaunimo politikos pagrindų įstatymo bei  jaunimo nevyriausybinių organizacijų temos.

Baigdamas, Seimo narys padėkojo jaunimui, kad domisi politika, kad nėra abejingi tam, kas vyksta Lietuvoje, ragino kelti konkrečius klausimus, kurie atspindėtų jaunimo problemas ir padėtų jas spręsti.

Pokalbį su P. Urbšiu moderavo iniciatyvos „Žinau, ką renku“ narys Domantas Katelė.

2018 m. kovas mėn. 08 d., Ketvirtadienis

P.Urbšio idėja Lietuvai: viename mieste – tik penkios vieno tinklo vaistinės

Olgos Posaškovos nuotr./Povilas UrbšysPovilas Urbšys skelbia karą farmacininkams – parlamentaras registravo įstatymo pataisą, pagal kurią vienas vaistinių tinklas galėtų viename mieste turėti ne daugiau nei 5 vaistines. Vaistininkams tai kirstų itin skaudžiai – vien „Eurovaistinė“ Vilniuje turi 46, Kaune valdo 31 vaistinę.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Dainų festivalis Mykolo Karkos mokykloje

Untitled.jpgKovo 8 d. Panevėžio M. Karkos pagrindinėje mokykloje vyko kasmetinis Dainų festivalis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Norėdami kuo išradingiau paminėti Lietuvos valstybingumo100-metį, moksleiviai sumanė padainuoti 100 dainų. Vaikai dainuodavo per pertraukas. Iš pradžių pradėjo jauniausieji, bet nejučia įsitraukė ir vyresnieji. Visą mėnesį mokykloje netilo dainos, o Dainų festivalis buvo šios gražios akcijos baigiamasis akordas.

Atvykęs pasveikinti moksleivių su švente Povilas Urbšys kalbėjo: „Šiemet Lietuva švenčia savo šimtmetį. Bet penkiasdešimt to šimto metų mes gyvenome nelaisvėje. Dauguma jūsų, čia esančių, to nepatyrėte, nes esate gimę jau laisvoje Lietuvoje. Mes, deja, gimėm nelaisvoje Lietuvoje. Ir kai po kovo 11-osios kilo grėsmė ką pakilusiai laisvės saulei vėl būti uždengtai juoda uždanga, tuomet nedrąsiai svajojau, kad nors viena karta užaugtų laisvoje Lietuvoje. Bet per tuos dvidešimt aštuonerius metus užaugo ne viena karta.

Prisiminkite, vaikai, - Lietuva bus tokia, kokie būsite jūs. Jūs esate Lietuvos ateitis. Būkite ta ateitimi ir branginkite laisvę“.

Baigdamas Seimo narys įteikė padėkos raštą ir atminimo ženklelį ilgametei muzikos mokytojai Danguolei Lukauskienei.

Skaitykite daugiau: https://aina.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 237