Naujienos

2019 m. Spalis mėn. 02 d., Trečiadienis

...

Angelų_sargų_diena.jpg

2019 m. Spalis mėn. 01 d., Antradienis

Rudeninė popietė Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose

IMG_20190930_162957.jpgJau 5 mėnesiai kaip savo veiklą vykdo Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namų senelių globos padalinys. Šiame padalinyje yra 40 vietų senyvo amžiaus asmenims ir visos jos jau užimtos. Seneliai įsikūrė vienvieviečiuose, dviviečiuose kambariuose, jau susipažino ir susidraugavo vieni su kitais ir su darbuotojais. Vasarą visi laisvą laiką dažniausiai leisdavo erdviame, medžiais apaugusiame kieme, na o  dabar nutarė susėsti prie bendro stalo kartu išgerti arbatos, pasivaišinti darbuotojų ir gyventojų keptais pyragais. Povilas Urbšys aplankė globos namų gyventojus, pasidžiaugė, kad jie apsupti rūpestingų darbuotojų, kurie padeda jiems nesijausti vienišais ir padovanojo paveikslą, kuris papuoš jų svetainę. Seneliai pasidalino mintimis apie pirmuosius gyvenimo mėnesius naujuose namuose, išsakė savo džiaugsmus, rūpesčius ir lūkesčius.

2019 m. Rugsėjis mėn. 30 d., Pirmadienis

Konferencija "Gerovės valstybės link - ar geru keliu einame?"

Screenshot_1.jpgRugsėjo 30 d. (pirmadienį) Povilas Urbšys dalyvauvo Lietuvos Carito iniciatyva rengiamoje konferencijoje „GEROVĖS VALSTYBĖS LINK – AR GERU KELIU EINAME?“, kuri vyko Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius).

Daugiau apie konferenciją...

2019 m. Rugsėjis mėn. 30 d., Pirmadienis

Rojų ūkininkams kuriantys valdantieji apie lengvatų naikinimą nė girdėti nenori – siūlo dar vieną saldainį

R.Karbauskis.

Lietuvoje jau seniai kalbama apie progresinius mokesčius, tačiau tik šis Seimas ėmėsi realių veiksmų – siūloma didesniais mokesčiais nei iki šiol apmokestinti turtingiausius lietuvius. Tačiau net ir priėmus pataisas vis tiek gali likti lygesnių už lygius.

Valstybės auditoriai jau seniai baksnoja į ūkininkams taikomas lengvatas, tačiau valstiečių valdomas Seimas net į kalbas nesileidžia, kad lengvatos bent jau ūkininkams milijonieriams būtų mažinamos. Atvirkščiai, Seime randasi iniciatyvų, kad lengvatų ūkininkams daugėtų.

Vos tik prezidento Gitano Nausėdos patarėjų korpusas prabilo, kad nesąžininga, jog turtingieji moka mažesnius mokesčius, nei dirbantys tų turtingųjų įmonėse, Seime parengta įstatymo pataisa, kaip tokią nelygybę panaikinti. „Šiai dienai yra situacija, kad tų, kurie gauna dideles pajamas, bendra mokestinė našta yra mažesnė 5 proc. Tad jei pakeltume jų mokestinę naštą 5 proc., jų bendra mokestinė našta būtų kaip ir uždirbančiųjų vidutinį darbo užmokestį. Tai čia reikis ištaisyti tai, kad daug uždirbantieji neturi mokėti mažiau mokesčių nei gaunantieji vidutinę algą“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas. Valstybės kontrolė jau kelerius metus pirštu baksnoja į ūkininkams milijonieriams taikomas mokestines privilegijas ir lengvatas, nors lengvatos sukurtos tam, kad padėtų išsilaikyti bėdų prispaustiems ūkininkams.

„Prieš suteikdami lengvatą turime žinoti, ko siekiame. Gal lengvata atnešė daugiau naudos, nesinori nustekenti, jeigu mokesčiai – nebepakeliama našta. Bet jeigu pelnai tampa milijoniniais, tai skaičiai daugiau kalba nei komentarai“, – teigė Valstybės kontrolės atstovė Romualda Masiulionienė.

Tačiau Seimo opozicija sako, kad, užuot naikinę lengvatas, valdantieji jų sumanė dar pridėti. „Neseniai Seime stumtas įstatymo projektas, kuris susijęs su tuo, kad tie, kurie vertėsi gyvulininkyste ir netyčia įsigijo 500 hektarų, bet paaiškėjo, kad tiek gyvulių nėra, valstybė turi supirkti tą didesnį žemės plotą, kurio ūkininkas nesugeba išnaudoti. Įsivaizduokime, kad verslininkas prisiperka sklypų, planuoja pastatus, paskui paaiškėja, kad nelabai kas perka tuos pastatus. Ir atsiranda įstatymas, kad dalį pastatų valstybė vidutine rinkos kaina supirks. Man atrodo, kad yra tam tikros privilegijos, ir tie, kurie susikūrė gerovės valstybę, stambieji žemvaldžiai, taip tvirtai įkalę savo kuoliukus, jų neišravės“, – komentavo Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Rugsėjis mėn. 30 d., Pirmadienis

46 Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą, ar merui suteikti įgaliojimai neperžengia ribų ir neprieštarauja Konstitucijai

konstitucijaRugsėjo 30 d. 46 Seimo narių grupė, atstovaujama Seimo narių Andriaus Kupčinsko ir Stasio Šedbaro, kreipėsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, priimtos 2014 m. birželio 26 d., neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsniui.

Konstitucijos 119 straipsnio pirmojoje ir ketvirtojoje dalyse įtvirtintos normos suponuoja vienareikšmę išvadą, kad Konstitucija numato vienpakopę dviejų institucijų savivaldos sistemą, kurioje atstovaujamoji institucija įvardijama savivaldybės taryba. Kita vertus, tiesiogiai išrinkto mero kompetencija, įtvirtinta Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnyje, akivaizdžiai rodo tiesiogiai išrinkto mero ypatingą padėtį, išskiriantį jį iš kitų tarybos narių.

Kaip teigiama prašyme, sistemiškai analizuojant Konstitucijos 119 straipsnį, darytina išvada, kad vietos gyventojų savivaldą simbolizuoja savivaldybių tarybą sudarantys tarybos nariai ir neišskiriamas joks vienasmenis subjektas, kuris galėtų būti inkorporuotas į atstovaujamosios institucijos sudėtį. Konstitucijoje pateikiamas atstovaujamosios institucijos pavadinimas (savivaldybės taryba) ir jos išskirtinė padėtis bei kompetencija jai atskaitingų vykdomųjų organų atžvilgiu, nediferencijuojant tarybos narių, o atvirkščiai, – įtvirtinant visiems vienodą teisinį reguliavimą.

Kreipimąsį pasirašė ir Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2019 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Sekmadienis

Nebyli R.Karbauskio ir R.Šimašiaus koalicija


nebyli.jpg

Nors Vilniaus apygardos teismas dar tik sprendžia, ar memorialo Lukiškių aikštėje idėjos konkursas laimėtas teisėtai, Vilniaus valdžia bunkeriu pakrikštyto „Laisvės kalvos“ maketo dalį jau suskubo pastatyti.

Viso Andriaus Labašausko projekto „Laisvės kalva“ maketo vertė 32 tūkst. eurų. Tiek autoriui atseikėjo savivaldybė. Nes, prasidėjus teismo procesams, planuota pusės milijono suma konkursą laimėjusiam projektui įgyvendinti liko Kultūros ministerijos biudžete. Tad, nelaukdama teismo sprendimo, savivaldybė pati, kaip aikštės savininkė, savarankiškai sudarė sutartį maketui ir pasirūpino, kad jis atsidurtų aikštėje, kur stovės dvi savaites. Maketo pristatyme dalyvavęs meras Remigijus Šimašius tikino, kad toks memorialas tikrai gali stovėti šioje aikštėje, bet galutinį žodį esą turės tarti ekspertai: „Ekspertų ir tautos balsavimas jau priėmė sprendimą, kad būtent šita idėja yra ta, kurią reikia bandyti realizuoti. Ar tą idėją autoriui tikrai pavyksta realizuoti su visų mūsų pagalba ar ne, aš klausiu miesto vyriausiojo architekto ir tų žmonių, kurie dalyvavo komisijoje ir rinko šitą idėją. Tai jų nuomonė bus labai svarbi, ir, be abejo, visų kitų nuomonė irgi labai svarbi.“

Jau metai teismas aiškinasi Lukiškių aikštės memorialo konkurso aplinkybes. Ieškinį teisme iškėlę Vyčio memorialo autoriai remiasi Seimo priimta rezoliucija, kad kovotojų už Lietuvos laisvę memorialas turėtų būti su Vyčio skulptūra. Paveldosaugininkų aiškinimu, A.Labašausko kūrinys „Laisvės kalva“ keistų aikštės reljefą, pripažintą vertingąja aikštės savybe.

- Kaip atsitiko, kad idėja įamžinti Lietuvos laisvės kovų istoriją Lukiškių aikštėje, regis, turėjusi suvienyti visuomenę, ją tik supriešino? - „Respublika“ paklausė Seimo valstybinės istorinės atminties komisijos nario Povilo URBŠIO.

- Panašu, kad mero R.Šimašiaus pagrindinė veikla - kiek galima labiau supriešinti ne tik Vilniaus žmones, bet ir visoje Lietuvoje. Tačiau tokios savivalės nebūtų, jeigu nevyktų nuolaidžiavimas iš Seimo ar kitų valstybinių institucijų.

Mane stebina, kaip meras ir jo pasekėjai suvokia laisvę ir jos simbolių įamžinimą. Akivaizdu, kad tai, ką jie pastatė, yra elementari siena. Statydami sieną jie kviečia visuomenę į dialogą? Kol institucijos demonstruos neveiklumą, lieka puikiausia terpė šimašiams priešinti visuomenę ir menkinti Lietuvos sostinės statusą.

- Oficialiai Lukiškių aikštė yra kaip valstybės reprezentacinė aikštė, tačiau savininkė - savivaldybė gali elgtis kaip nori?

- Sakyčiau, kad tai yra teisinis vakuumas. Aikštė tarsi yra savivaldybės žinioje, tačiau kartu yra pripažinta nacionalinės reikšmės objektu. Nors buvo priimta rezoliucija ir matant, kad nei Vyriausybė, nei jos pavaldume esančios institucijos problemos nesprendžia, Seimas inicijavo įstatymo projektą. Bet jis yra įstrigęs Ramūno Karbauskio vadovaujamo kultūros komiteto stalčiuose. Susidaro įspūdis, kad dėl Lukiškių aikštės ir valstybės simbolio Vyčio įamžinimo R.Karbaukis sudaro nebylią koaliciją su Vilniaus meru R.Šimašiumi. Tai, kad komitetas nesvarsto šio įstatymo projekto, sudaro galimybes R.Šimašiui naudotis šiuo įstatyminiu vakuumu - matome pastatytą laikiną maketą. Dažnai sakoma, kad nėra nieko pastovesnio už laikinumą. Gali būti, kad Seimui ir Vyriausybei mindžikuojant, maketas po kurio laiko virs ir kažkokiu nuolatiniu objektu.

Manau, įstatymo priėmimo vilkinimas rodo, kad R.Karbauskis vienus standartus taiko savo oponentams, o kitus - sau. Jo politinė jėga akcentavo, kokia svarbi yra mūsų tautinė, nacionalinė, istorinė tapatybė. Kalbame apie Lukiškių aikštę, apie tai, kas įprasmintų mūsų didybę valstybės simboliu. Jį mes turime, tai - Vytis. Ne bunkeris ir ne kalva. Jeigu trukdoma priimti įstatymu, kuriame aiškiai numatyta, kad Lukiškių aikštėje dominuojančiu aikštės akcentu turi būti joje įrengtas Vytį vaizduojantis monumentas, tai gal po tuo „valstietišku“ jo apdaru slepiasi pamušalas, panašus į liberalo R.Šimašiaus.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

2019 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Šeštadienis

Panevėžio muzikiniame teatre paminėta Socialinio darbuotojo diena

IMG_20190927_155923.jpgLietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Lietuvoje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu. Šv.Vincentas Paulietis buvo kunigas pamokslininkas, gyvenęs XVI a. Prancūzijoje. Jis laikomas socialinio darbo pradininku. Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba socialinės, sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose ir kt. 

Švęsti profesinę šventę darbuotojai susirinko iš įvairių Panevėžio įstaigų. Juos sveikino miesto vadovai, apdovanodami padėkomis ir angelų statulėlėmis ypatingai pasižymėjusius socialinius darbuotojus. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino darbuotojus kalbėdamas, kad socialinį darbą gali dirbti tie, kurie turi pašaukimą, ir jie yra mūsų vilties angelai. Dėkodamas už darbą, įteikė pyragą bendram šventiniam stalui. Renginį užbaigė šiltas ir jaukus Aido Giniočio ir Lietuvos muzikos ir teatro studentų koncertas.

2019 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Penktadienis

...

socialinio_darbuotojo_diena.jpg

2019 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: R. Karbauskis savo galvos skausmą dėl V. Pranckiečio nori perkelti visam Seimui

Povilas Urbšys

Nauja, pokyčių žadėjusi politinė jėga pasirodė esanti niekuo neišsiskirianti iš kitų, anksčiau buvusių valdžioje, – tokios nuomonės apie valstiečius laikosi Seimo narys Povilas Urbšys. „Alfa taško“ studijoje apsilankęs politikas teigė, kad prieš rinkimus žadėtos vertybės ir sąžininga politika virto asmeninių interesų ir sąskaitų suvedinėjimu.

„Ramūnas Karbauskis deklaravo, kad labai svarbios yra tos vertybės, galų gale, reikia atstovauti valstybės interesams, o ne grupių. Tačiau šitoje situacijoje jis praktiškai demonstruoja, kad jam vis dėlto yra aukščiau asmeninis interesas, – teigė Seimo narys. – Yra bendra politikų problema: kai jie neturi valdžios, sako, kad tiesa yra jėga, o kai jie valdžios galią įgyja, tada jau sako, kad jėga yra tiesa. Ir kuo daugiau jėgos, tuo daugiau tiesos.“

Asmeniniais interesais savo veiksmus grindžia ir valstiečių lyderis R. Karbauskis, kuris, pasak P. Urbšio, yra paprasčiausias dviveidis.

„R. Karbauskis yra žmogus, kuris turi kaukę. Viena kaukė – kai jis žydromis akytėmis žiūri ir sako, kad aš viską darau ne dėl savęs, o dėl Lietuvos, o kitas veidas – jis tikrai kerštingas žmogus“, – teigė politikas.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

Žiūrėkite:https://www.alfa.lt

Nuotr. V. Skaraičio

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita

at.jpg

2019 m. rugsėjo 25 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita "Statybos leidimų išdavimas ir statybos proceso atitiktis nustatytiems reikalavimams".

Povilas Urbšys kalbėjo, kad audito rezultatai reikalauja keisti Aplinkos ministerijos požiūrį į esamą situaciją dėl statybos leidimų išdavimo. Šiuo metu išduodama daug neteisėtų leidimų, netraukiami atsakomybėn asmenys dėl neteisėtų leidimų išdavimo dėl suėjusios senaties, sudarytos prielaidos statinius naudoti ne pagal paskirtį. Tai yra akivaizdūs korupcijos požymiai. Ministerija turėtų kuo skubiau sudaryti veiksmų planą.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 312