Naujienos

2020 m. Vasaris mėn. 11 d., Antradienis

Nutapyti eilėraščiai

vv.pngVasario 11 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Rimvydo Stankevičiaus poezijos ir Eugenijaus Marcinkevičiaus tapybos vakaras „Nutapyti eilėraščiai“, kuriame susilieję du žanrai sudarė nuostabų meno tandemą.

Ne veltui poetas Rimvydas Stankevičius savo eilėraščius yra ne kartą pavadinęs „plytomis“. Iš jų statomos ne tik knygos, iš jų atsiranda poetiniai spektakliai, o kartais gali atsirasti ir paveikslai. Misiją sujungti poeziją su daile įvykdė panevėžietis tapytojas Eugenijus Marcinkevičius. Akstiną sumanymui davė netikėtai jam į rankas pakliuvęs Rimvydo eilėraštis, paskatinęs išsamiau pasidomėti jo kūryba. Pradėjo skaityti, gilintis, susipažino su autoriumi ir atsirado rezultatas „Nutapyti eilėraščiai“. Abu autoriai teigia turintys daug bendro, jiems patinka tos pačios knygos, filmai. Pasak Rimvydo, jų  dvasinė kraujo grupė yra ta pati.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario sveikinimus menininkams: „Povilas tapytoją Eugenijų Marcinkevičių pažįsta kaip puikų menininką ir jau senokai yra didelis Rimvydo Stankevičiaus talento gerbėjas. O dabar žavisi užsimezgusia šių dviejų menininkų sielų bendryste, kuri pagimdo kažką naujo jaudinančio, kai poezija susilieja su tapyba ir jau atskirai negali egzistuoti“. Padėjėja palinkėjo kūrėjams sėkmingų kūrybinių kelionių ir įteikė Seimo nario dovanėles.

2020 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

Apdovanoti jaunieji kūrėjai

84845682_2800514643305298_2127435384907366400_o.jpgVasario 7 d. jau septintąjį kartą G. Pekevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Jaunųjų kūrėjų tribūna NEVĖŽIS“ apdovanojimų ceremonija. Renginio metu pristatytas moksleivių kūrybos almanachas ir įteiktos „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlės Metų literatui ir Metų iliustruotojui. Skulptūrėlių autorius - Vytautas Tallat-Kelpša.

Projektas „Jaunųjų kūrėjų tribūna NEVĖŽIS“ – bene vienintelis toks Panevėžio regione – sutelkiantis regiono moksleivius į bendruomenę, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas kūrybai. Projektas nekelia tikslo surengti literatų ar iliustruotojų konkursą, varžybas ar genijų paiešką. Siekia suteikti visiems kūrybingiems vaikams ir jaunuoliams galimybę pasidalinti savo kūryba, išprovokuoti nepasitikinčius savo kūrybinėmis galiomis jas išbandyti, leisti pajusti džiaugsmą savo kūrybos produktu.

Šiais metais Metų iliustruotojo statulėlė „Sidabrinis Nevėžis“ įteikta Evijai Židonytei iš Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Metų literato - Miglei Bukauskaitei iš Juozo Miltinio gimnazijos. Garbingą apdovanojimą jaunajai literatei įteikė Prancūzijos ir Lietuvos aktorė bei režisierė, aktyvi visuomenės veikėja, Lietuvos-Prancūzijos asociacijos prezidentė, apdovanota Gabrielės Petkevičaitės Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ ir Prancūzijos garbės legiono ordinu  Karolina Masiulytė-Paliulis.

Seimo narys Povilas Urbšys įsteigė prizą nominacijai „Už stilingą ir menišką kūrinio vertimą iš užsienio kalbos“. Jis apdovanojo jaunąjį kūrėją - vertėją Andrejų Bukar iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos. 

Andrėj Bukar - Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientas, kurio darbai Jaunųjų filologų konkurse yra pelnę pirmąją ir antrąją vietas. Už šiuos pasiekimus jis yra apdovanotas kalbininko P.Būtėno premija, tapęs gimnazijos Metų humanitaru.  Andrėj - vertėjas iš rusų kalbos. Prisistatydamas jis save įvardino kūrėju ir paaiškino,  kad vertėjas balansuoja tarp literatūrinio ir tikrojo teksto, kartais žodžių paieškos nejaukios, nes nesinori iškraipyti autoriaus minties. Ieškant ir verčiant - prasideda kūryba, kada vertėjas stengiasi perteikti jausmą ir esmę. Versdamas A.Bukar tampa kūrėju, dovanojančiu tekstui naują gyvenimą.

P.Urbšys sveikindamas jaunuosius kūrėjus prisiminė susitikimą su poete Ramute Skučaite, kuri skaičiuoja jau devintą dešimtį. Jis pasakojo apie kibirkštį kūrėjos akyse, kuri nepaisant savo amžiaus, įsiplieskia akyse, kai ji pasakoja apie literatūrinius atradimus, norą perteikti ir išversti kitų kūrėjų darbus. P.Urbšys palinkėjo jaunimui neišsižadėti kūrybos ir džiuginti ja kitus.

A.Revoto nuotr.

2020 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės gimtadienis

.pngVasario 7 d. vyko Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės ataskaitinis susirinkimas. Tuo pačiu buvo minimas ir ketvirtasis bendruomenės gimtadienis. Bendruomenės pirmininkė Lina Budreikaitė pristatė per metus nuveiktus darbus, įgyvendintus projektus, pasidžiaugė ženkliai padidėjusiomis bendruomenės finansinėmis galimybėmis.  

 Aukštaičių-Žemaičių bendruomenė viena aktyviausių Panevėžio mieste: dalyvauja sveikatingumo, saugumo projektuose, rengia įsimintiną kaimynų dieną su blynais ir muzika, glaudžiai bendradarbiauja su Žemynos progimnazija. 

„Kai tik susikūrė jūsų bendruomenė niekas nebūtų patikėjęs, kad po ketverių metų girdėsime tokius skaičius. Jūsų projektai tikrai įspūdingi.  Jūs juos darote ne tik sau, bet visam miestui. Jau minėjau, kad jūsų bendruomenė ypatinga tuo, kad ji vienija daugiabučių namų gyventojus. Savo darbais jūs siunčiate žinutę visiems miesto gyventojams, kad jie gali kažką pakeisti. Taigi, kuo daugiau mieste bus žmonių, kurie tiki savo asmeninėmis galiomis, tas miestas tikrai pasikeis į gerą.

Noriu jums palinkėti to tikėjimo, santarvės ir tų pakilimų, kurie neapsvaigina, tų nusileidimų, kurie neverčia nuleisti rankų. Branginkite vienas kitą, nes vienas kitam esate didžiausias turtas“,- kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė bendruomenės pirmininkei gėlių ir suvenyrą.

 

2020 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

Karbauskis pasišovė surengti žygį per Lietuvą: iš oponentų – kritika atitrūkus nuo realybės

Screenshot_3.jpgLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako sieksiąs į tikrąjį žinojimą atvesti šalies žmones, kuriuos suklaidino tendencinga „antivalstietiška“ propaganda. Tam, kad šis užmojis būtų realizuotas, o visuomenė įtikinta, jog valdantieji per valdžioje praleistus metus darė gerai, o ne blogai, politikas žada atsisakyti pareigybių parlamente ir patraukti į Lietuvos regionus. Politologai teigia, kad tai ne kas kita, o ankstyva rinkimų kampanijos pradžia.
Tačiau opozicinių jėgų ir tiesioginių „valstiečių“ konkurentų vyksiančiuose Seimo rinkimuose paskelbta LVŽS lyderio misija, panašu, kad nejaudina. Jų nuomone, R. Karbauskis, pasišovęs surengti žygį prieš „antivalstietišką“ propagandą šalies regionuose, greičiausiai atitrūko nuo realybės ir pridarys tik dar daugiau problemų sau ir savo vedamai partijai.
Buvęs R. Karbauskio bendražygis, šiuo metu mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys tvirtina manąs, kad pastarieji LVŽS pirmininko pareiškimai rodo kelis dalykus: tai, kad R. Karbauskis suprimityvina rinkėjus bei naują aistrą, kuri užvaldė valdančiųjų lyderį.

„R. Karbauskis suprimityvina savo rinkėją. Sudaromas įspūdis, kad rinkėją vos ne botagu reikia varyti. Pavyzdžiui, antrajame prezidento rinkimų ture... Jis vijo juos prie urnų, kad balsuotų. Juk R. Karbauskis gąsdino, kad konservatoriai ateina“, – komentuodamas R. Karbauskio pareiškimus, esą visuomenė yra tikslingai suklaidinta, kalbėjo politikas.

„Tarsi duodama suprasti, kad rinkėjas yra toks nesąmoningas, kad reikia važiuoti per Lietuvą ir jam prakrapštyti akis, kad jis pats savo proto ir nuomonės neturi“, – Eltai sakė jis.

K.Dagenytė nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

Laimutės Vološkevičienės paroda „Keturios patirtys“

Arunas Revotas nuotrauka.

Vasario 7 d. Bendruomenių rūmuose vyko Laimutės Vološkevičienės darbų paroda. Menininkė yra žinoma sertifikuota Iengar jogos mokytoja, ilgametė jogos studijos Panevėžyje vadovė, tarptautinių jogos seminarų organizatorė. Išleido knygą „Kelias: Iyengar joga“. Ją žavi Rytų kultūra. Mėnesį per dvejus metus panevėžietė gyvena Indijoje, kur tobulina jogos žinias. Šis sporto ir išskirtinės filosofijos derinys moterį lydi jau tris dešimtmečius. Laimutė didelė kelionių entuziastė, kandidatė į alpinizmo sporto meistro vardą. Lipimas į kalną, pasak užkietėjusių alpinistų, ne tik sportas. Toks užsiėmimas grūdina, formuoja asmenybę ir leidžia atrasti save.

Pirmasis L. Vološkevičienės susidūrimas su daile įvyko prieš aštuonerius metus Bistrampolio dvare vykusiame akvarelininkų plenere. Nuo to laiko menininkė ieško savito braižo. Ji intensyviai piešia įvairiomis technikomis (akvarelė, tapyba), nuolat išranda kažką savito ir įdomūs. Paskutiniu metu įspūdingi darbai gimsta piešiant žemėmis.

„Jūsų darbuose netrūksta estetikos ir filosofijos bet, svarbiausia, kad juose yra ramybė. Tame dabartinio gyvenimo skubėjime tikrai norisi ramybės. Ir tai, kad jūs sugebate perduoti tą ramybę kitiems, tai tikra Dievo dovana. Jūs net galite pavargusį angelą parnešti namo. Tai nesuvokiama protu, bet juntama širdimi.

Mūsų miestas gyvuos tol, kol jame gyvena žmonės norintys kurti, kurie perduoda mums tos kūrybinės dvasios dvelksmą. Ačiū jums už kuriamą mūsų miesto dvasinę aurą“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė menininkei gėlių puokštę.

A.Revoto nuotr.

2020 m. Vasaris mėn. 05 d., Trečiadienis

Susitikimas su Liudvika Knizikevičiene

Vasario 5 d.  Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Liudos Knizikevičienės naujos knygos ,,Bitės pėdsakais Panevėžyje. Lietuvos moterų lygos veiklai Panevėžyje 20 metų“ pristatymas.

Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus tikslai – skatinti visuomeninį ir politinį moterų ir kitų gyventojų aktyvumą, ugdyti visuomenės pilietiškumą ir demokratiškumą, gaivinti ir propaguoti tautos dvasines, dorovines, kultūrines, istorines ir šeimos vertybes. LML Panevėžio skyriaus darbui Liudvika Knizikevičienė vadovavo 20 metų. Knygos puslapiuose ir surašyta nuveiktų darbų istorija.

L. Knizikevičienė yra knygų ,,Panevėžys nuo XVI a. iki 1990 m.”, ,,Pirmųjų Panevėžio bažnyčių ir Senamiesčio gatvės istorija” knygos „Panevėžio medicinos istorija iki 1990 m.” „Panevėžys amžių sandūroje”, „Jie gydė ir mokė”, „Savanorio Juozo Bariso šeimos šviesa”, „Panevėžio medikai” bendraautorė ir sudarytoja.

Už nuveiktus darbus medicinos ir visuomeninės veiklos srityse Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2018 m. vasario 16 d. L. Knizikevičienę apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino riterio kryžiumi.

Povilo Urbšio padėjėja gėrėjosi autorės gyvybingumu, energija ir veiklos prasmingumu, kas yra neabejotinas pavyzdys jaunajai kartai. Įteikdama gėlių puokštę ji palinkėjo autorei subrandinti dar daug gražių idėjų ir jas įgyvendinti.

2020 m. Vasaris mėn. 05 d., Trečiadienis

Paroda „Juozo Lebednyko mažoji skulptūrinė plastika, pastelės, piešiniai“

Vasario 5 d. Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone vyko parodos  „Juozo Lebednyko mažoji skulptūrinė plastika, pastelės, piešiniai“ atidarymas, kurioje autorius pristato naujausius pastarųjų dvejų metų kūrinius – mažosios skulptūrinės plastikos (bronza, akmuo, medis) darbus, pasteles ir piešinius.   

Per savo kūrybinio darbo dešimtmečius J.Lebednykas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos meniniame gyvenime, įnešė svarų indėlį į lietuviškos skulptūros panoramos formavimą. Už ištikimybę kūrybai ir savito braižo puoselėjimą 2018 metais jis apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos „Auksiniu ženkliuku“, svarbiausiu Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) apdovanojimu.  Skulptorius buvo vienas iš nedidelio profesionalių dailininkų būrio, kurie 8-jame dešimtmetyje padėjo tvirtus pamatus, ant kurių išaugo dabartinė Panevėžio profesionalioji dailė. 1989–1993 metais skulptorius vadovavo LDS Panevėžio skyriui, prisidėjo prie jo plėtros ir stiprinimo. 1993 metais J. Lebednyko iniciatyva ir tuometinės miesto valdžios pagalba buvo įkurta LDS Panevėžio skyriaus parodinė erdvė „Galerija XX“. 1974–1987 metais jis dėstė Vaikų dailės mokykloje, jo mokiniais  buvo daugelis dabartinių viduriniosios kartos dailininkų.

Povilas Urbšys pasveikino menininką, linkėdamas jam įgyvendinti dar daug kūrybinių sumanymų ir įteikė suvenyrą. 

2020 m. Vasaris mėn. 04 d., Antradienis

Buvęs R. Karbauskio bendražygis įžvelgė manevrą, su kuriuo nebūtinai sutiks S. Skvernelis

P.Urbšio teigimu, R.Karbauskio pasitraukimas iš frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko postų bei kalbėjimas apie sąrašo vairo perdavimą S.Skverneliui tėra rinkiminė akcija.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiui Ramūnui Karbauskiui praėjusią savaitę pasiūlius partijos sąrašą į rudenį vyksiančius Seimo rinkimus vesti premjerui Sauliui Skverneliui, šis tik padėkojo už įvertinimą ir pakartojo dar nežinantis, ar dalyvaus politikoje bei pridūrė, kad vietos sąraše – nėra svarbiausia.

Savo ruožtu dosniu pasiūlymu S.Skvernelio iškart nesuviliojęs R.Karbauskis pirmadienį rėžė, kad oficialus siūlymas premjerui esą apskritai nėra pateiktas ir žiniasklaida tik išpūtė jo pasvarstymus apie logiką, kokios LVŽS turėtų laikytis vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Valstiečių vedlys pabrėžė, kad po penktadienį Kaune vykusio partijos Tarybos posėdžio jis S.Skverneliui neva pateikė ne pasiūlymą, o paprasčiausiai pasamprotavo, žurnalistui uždavus konkretų klausimą apie partijos sąrašo lyderį artėjančiuose rinkimuose.

Seimo nario, buvusio valstiečių frakcijos atstovo Povilo Urbšio teigimu, R.Karbauskio pasitraukimas iš frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko postų bei kalbėjimas apie sąrašo vairo perdavimą S.Skverneliui tėra rinkiminė akcija, nes LVŽS pirmininkas niekuomet nesutiktų šalia savęs užsiauginti kitą lyderį ir norėtų partiją vairuoti nuo galinės sėdynės.

O S.Skvernelis, P.Urbšio įsitikinimu, tokiu atveju sąrašo vesti nesutiks, nes „nenorės būti R.Karbauskio pastumdėliu“.

 „Tai bus ne pasitraukimas, o persėdimas ant galinės sėdynės, kadangi R.Karbauskis tikrai nenorės, kad frakcijos vairą perimtų žmogus, kuris galėtų turėti savo nuomonę. Jeigu jis užleis tą vietą, tai nebent žmogui, kuris yra 100 proc. jam lojalus. Bet tas žmogus jokiais būdais nebus frakcijos lyderis, nes R.Karbauskis nenorės ir neduos galimybės sustiprėti kokiam nors kitam lyderiui“, – portalui lrytas.lt samprotavo P.Urbšys.

P.Urbšys tvirtino, kad pastarųjų dienų R.Karbauskio pareiškimai – tik reklaminis triukas, kuriuo jis siekia oficialiai partijos vairą perduoti S.Skverneliui, tačiau iš tiesų rinkimų sąrašą ir kitus reikalus pats tvarkyti nuo galinės sėdynės.  

„Jeigu R.Karbauskis būtų iš viso pasitraukęs, tai tikrai būtų stiprus ženklas, kad kažkas gali keistis. O dabar iš esmės jis sako, kad sėdės užpakalinėje sėdynėje, sudarinės sąrašą ir formuos rinkiminį traukinį, į kurio vagonus jis susidės keleivius, o garvežio mašinistu jis leis būti S.Skverneliui. Klausimas, ar pats S.Skvernelis norės būti tuo traukinio mašinistu, kuris neatsakys už savo bendrakeleivius. Aiškiai matosi tai, kad R.Karbauskis savo politinių galių formuoti sąrašą neatsisako, todėl tas jo pasitraukimas yra reklaminis triukas“, – kalbėjo politikas.

Nuotr. T. Bauro

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2020 m. Sausio mėn. 30 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Visuomenės informavimo įstatymas yra nukreiptas į sa­vi­re­gu­lia­ci­jos prin­ci­po nai­ki­ni­mą

Screenshot_1.jpg

Seime buvo svarstomas Visuomenės informavimo įstatymas, kuriuo siūloma steigti naują žiniasklaidos rėmimo fondą ir tuo pačiu iš įstatymo išbraukiant šiuo metu valstybės paramą kultūros ir šviečiamiesiems projektams skirstantį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą.

Įstatymo svarstymo metu Povilas Urbšys teigė, kad Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja tar­si pa­gal di­ri­gen­to laz­de­lę pa­tei­kė Sei­mui įsta­ty­mo pro­jek­tą, ku­ris da­bar yra nu­kreip­tas bū­tent į sa­vi­re­gu­lia­ci­jos prin­ci­po nai­ki­ni­mą, į ko­mer­ci­nio in­te­re­so su­stip­ri­ni­mą ir es­mės su­nai­ki­ni­mą fon­do, ku­rio mi­si­ja yra kul­tū­ros ir švie­ti­mo vie­ši­ni­mas ir vi­suo­me­nė­s ug­dy­mas.

Jis taip pat pateikė siūlymą iš­brauk­ti iš įsta­ty­mo imi­ta­ci­nes nuo­sta­tas dėl va­di­na­mo­jo fon­do se­na­to ir fon­do ta­ry­bos, nes da­bar lyg ir ban­do­ma su­kur­ti įvaiz­dį, kad nie­kas ne­si­kei­čia. Fon­do ta­ry­bo­je lyg ir su­da­ro­mas įspū­dis, kad vis­kas ge­rai, bet es­mi­nė nuo­sta­ta yra to­kia, kad tiek fon­do se­na­to su­dė­tį, tiek fon­do ta­ry­bos su­dė­tį tvir­ti­na ne kas ki­tas, o Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja. Atrodo, kad yra in­te­re­sas at­sto­vau­ti kaž­kie­no ko­mer­ci­niams sie­kiams ar po­li­ti­niam in­te­re­sui ir pa­ban­dy­ti per tai da­ry­ti įta­ką tu­ri­niui. 

 “Es­mė yra to­kia, mes kal­ba­me apie lais­vą žo­dį. Taip, daug ką fi­nan­suo­ja vals­ty­bė iš sa­vo biu­dže­to, bet tai ne­reiš­kia, kad vals­ty­bė tu­ri vis­ką uzur­puo­ti, de­monst­ruo­ti sa­vo ga­lias ir dik­tuo­ti, ką rei­kia da­ry­ti, ko ne”,- kalbėjo Seimo narys.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Sausio mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Bylą nutraukė net neapklausę P.Urbšio

Screenshot_5.jpgTik iš korespondento išgirdęs apie nutrauktą bylą Seimo narys dėl to nenustebo – kaip buvęs pareigūnas jis žinojo, kad tai pranešti jam nebūtina. Byla gi buvo iškelta po to, kai į prokuratūrą, jo žiniomis, kreipėsi net 40 teisiamo Panevėžio mero aplinkos žmonių.

Šiaulių apygardos teisme už korupcinius nusikaltimus teisiamas Panevėžio meras Rytis Račkauskas ir jo aplinka gali nusiraminti – vykstant ikiteisminiam tyrimui jokie šios bylos duomenys nebuvo atskleisti.

Šis tyrimas sietas su Seimo nariu Povilu Urbšiu.

Beveik prieš metus prokuratūra buvo sulaukusi grupės asmenų pasirašyto kreipimosi dėl politiko viešų komentarų apie R.Račkauskui iškeltą bylą. Grupei asmenų atrodė, kad du kartus liudytoju apklaustas P.Urbšys vėliau bendraudamas su spaudos atstovais paviešino draudžiamus dalykus.

Tačiau tyrėjai jokio nusikaltimo P.Urbšio pokalbiuose su žiniasklaida neįžvelgė.

Antradienį Panevėžio apylinkės prokuroras Tomas Dzikas patvirtino apie nutrauktą tyrimą.

„Byla nutraukta, nes užteko surinktų duomenų konstatuoti, jog nusikaltimas nepadarytas“, – glaustai pasakė jis.

Paskui prokuroras dar pridūrė, kad šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai niekam taip ir nebuvo pareikšti, o P.Urbšys net neapklaustas liudytoju.

Skaitykite: http://www.panskliautas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 321