Naujienos

2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

Karbauskiui prabilus apie Pranckiečio atsakomybę ir apkaltą Urbšiui, šis turi vieną atsakymą: viskas dėl Kildišienės

Povilas UrbÅ¡ys„Valstiečių“ frakcija artimiausiuose posėdžiuose trečiadienį ir ketvirtadienį spręs apkaltos organizavimo Povilui Urbšiui, taip pat dėl galimo poveikio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) laukia atsakymų iš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, teigė partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. P. Urbšys sako, kad tokios iniciatyvos rodo, kad R. Karbauskis yra kerštingas žmogus.
P. Urbšys išgirdęs apie R. Karbauskio idėją apie apkaltą jam pradėjo juoktis. „Aš nelabai rimtai tai vertinu. Man atrodo, kad R. Karbauskį užvaldė emocijos, ir jis niekaip nuo jų negali išsivaduoti. Bet kokiu atveju, jokių apkaltų aš nebijau. Bet tai parodo, kad jis yra kerštingas žmogus“, – sakė P. Urbšys. Parlamentaras įtaria, kad R. Karbauskis negali atleisti V. Pranckiečiui už tai, kad „per mitingą prie Seimo pasakė, kad jam gėda dėl Gretos Kildišienės problemų, kurios buvo iškeltos iki valstybinio lygmens“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 16 d., Antradienis

„Alfa taškas“: kodėl nutilo maištininkas P. Urbšys?

Be_pavadinimo.png„Ne jėga yra tiesa, o tiesa yra jėga“, tokiomis ir panašiomis skambiomis sentencijomis viešąją erdvę dar visai neseniai kone kasdien pildė valstiečių maištininkas Povilas Urbšys. Tuomet, dar neprasidėjus vasarai, paliko didžiausią frakciją, nes Seime nebuvo sukurta Ramūno Karbauskio žemių tyrimo komisija. Būtų delsęs, būtų buvęs pašalintas. Išėjo ir nutilo.

Kaip naujausius valdančiųjų skandalus komentuoja vienas Karbauskio-Skvernelio jungtuvių architektų?

Žiūrėkite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Spalis mėn. 16 d., Antradienis

Krepšinio byloje išteisinti panevėžiečiai atgavo pasitikėjimą teisine valstybe


Vilniaus apygardos teismas šiandien dėl visų inkriminuotų nusikaltimų visiškai išteisino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir kartu su juo susijusius 9 asmenis. Tačiau nuosprendis ne galutinis – jis gali būti per 20 dienų skundžiamas.

Ši byla susijusi su pasirengimu Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui 2011 metais. M. Balčiūnui kaltinimai buvo pareikšti dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir kitų nusikaltimų.

Panevėžietis Seimo narys Povilas Urbšys, iki 2012 metų vadovavęs STT Panevėžio vadybai, naujienų portalui JP teigė, kad pradinis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas dar jam vadovaujant valdybai.

„Tyrimas prasidėjo dar man vadovaujant STT Panevėžio valdybai. Ikiteisminis tyrimas išryškina, kas yra užfiksuota, o įrodymai pateikiami teismui. Jeigu tyrimo metu išryškinama byla, bet padaromas brokas, tai man nedera kalbėti apie tyrimo legalizavimą, kai viskas buvo pateikta. Todėl man sunku spręsti. Už visą tyrimą negaliu atsakyti. Daug kas priklauso nuo baigiamojo etapo. Juolab kad teismas sprendžia ne pagal vienarūšius įrodymus. Yra parodymai, yra dokumentai. Kitas dalykas, pati byla labai ilgai užsitęsė. Kuo ilgiau užtrunka bylos tyrimas, tuo blogiau. Čia kaip su vynu – kuo ilgiau jį laikysi užraugtą, jis gali pavirsti actu“, – apibendrino Seimo narys.

Skaitykite: https://jp.lt/

BNS nuotr. 

2018 m. Spalis mėn. 15 d., Pirmadienis

Opozicija bando gelbėti M. Majauską nuo apkaltos

 Vaizdo rezultatas pagal užklausą „majauskas elta“Pirmadienį opozicinė Seimo narių grupė kreipėsi į Seimo pirmininką ir Seimo teisės departamentą prašydami užtikrinti, kad Seime nebūtų pradėta apkaltos procedūra Mykolui Majauskui, kol departamentas nepateiks išvados, ar toks teikimas ir jame išdėstyti pagrindai atitinka konstitucinius teisinės valstybės principus. Opozicijos atstovai inicijuojamą apkaltą M. Majauskui laiko eiliniu mėginimu susidoroti su opozicija.
ELTA primena, kad 42 Seimo nariai siūlo sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų ir parengtų išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui M.i Majauskui. Siūloma, kad komisija, kurioje dirbtų 12 Seimo narių, tą darbą atliktų iki 2019 m. kovo 1 d. Parlamentarų nuomone, Seimo narys M. Majauskas savo veiksmais (kreipimusi į prokuratūrą dėl nukentėjusių merginų neva paskleistos tikrovės neatitinkančios informacijos, bandymu jas įbauginti, daryti spaudimą, galimu melavimu apie savo santykius su merginomis) piktnaudžiavo teise, jos suteiktomis procesinėmis priemonėmis ir savo, kaip Seimo nario, statusą visuomenėje panaudojo asmeniniais interesais. Apkaltos iniciatoriai mano, kad M. Majauskas diskreditavo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos misiją, tuo pačiu - ir visą Seimą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, įsipareigojančią „gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus“, „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“. Tarp apkaltos iniciatorių yra Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Agnė Širinskienė, Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Andrius Palionis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius, Andriejus Stančikas ir kiti.
Skaityti:
http://www.diena.lt/

ELTA nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 12 d., Penktadienis

Atidaryta Stanislovo Stasiūno paroda „Piešiniai“

Galerija XX Panevėžys nuotrauka.Rugsėjo 12 d. Panevėžio „Galerijoje XX“ atidaryta dailininko Stanislovo Stasiūno piešinių paroda. Ekspozicijoje devyni grafikos darbai, piešti pieštuku. Kiekvieną piešinį galima apibūdinti kaip atskirą pasakojimą, susidedantį iš begalybės smukių detalių, objektų ir veikėjų. Kai kuriuose darbuose galima pažinti Panevėžio vaizdus, tik veiksmas dažniausiai šiek tiek šaržuotas ir keliamtis nuotaiką. Dailininkas pasakojo, kaip buvo kuriami darbai šiai ekspozicijai, kad kiekvienam jų yra sudrožęs apie 20 pieštukų, o užtrukdavęs apie mėnesį.

Povilas Urbšys pasveikino Stanislovą Stasiūną su puikia paroda pastebėdamas, kad, per tiek metų „Galerijoje XX“ parodą dailininkas rengia pirmą kartą. Kai tuo tarpu jo mokiniai čia savo darbus yra rodę jau ne po vieną kartą. „Tai tik įrodo, kad jūs, kaip mokytojas, padarėte viską, kad neužgoštumėte savo mokinių, pats tuo tarpu likdamas nuošaly. Jūsų darbuose atsispindi nepaprasta meilė Panevėžiui. Kiekviename iš jų – visa gyvenimiška filosofija. Ir kuo ilgiau į juos žiūri, tuo labiau norisi šypsotis. Ačiū jums už tą pozityvią nuotaiką“, - kalbėjo Seimo narys ir įteikė dailininkui suvenyrą.

2018 m. Spalis mėn. 12 d., Penktadienis

Apskritojo stalo diskusija dėl naujo lobistinės veiklos teisinio reguliavimo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lrs“Spalio 12 d., penktadienį,  Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos Tarybos salėje (Seimo I rūmai) Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, kurioje kalbėta apie naują lobistinės veiklos reguliavimą. Diskusijos tikslas – Seimo nariams ir suinteresuotiems asmenims pristatyti  rengiamą lobistinės veiklos teisinį reguliavimą ir išklausyti nuomones.

2018 m. Spalis mėn. 12 d., Penktadienis

Kunigo Roberto Grigo knygos pristatymas

Spalio 11 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičiatės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristatyta nauja kun. Roberto Grigo poezijos knyga „Dangus ir dykuma“. Renginio metu grojo smuikininkė Lijana Žiedelytė.

Robertas Grigas žinomas kaip pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvis, lietuvybės pogrindžio spaudoje skleidėjas. Rašė straipsnius, platino „Lietuvos katalikų Bažnyčios kroniką”, „Aušrą”, „Vytį” ir kitus nelegalius leidinius. Dalyvavo katalikų pogrindžio bendrijos Eucharistijos bičiulių, Laisvės lygos veikloje. 1987 m. pasisakė pirmajame viešame Molotovo-Ribentropo paktą pasmerkusiame mitinge, už tai patyrė sovietų slaptųjų tarnybų terorą.

Poezijos knyga „Dangus ir Dykuma “ – antroji R. Grigo knyga, išleista nepriklausomoje Lietuvoje. Apie kunigo poeziją yra rašyta, kad skaitytojas „iškart pajus kūrybą, kurioje giedruoju dieviškumu ženklintų vertybių galia – visados išlikti šiuolaikiškumu. Ta galia gaubia skaudžiai kilnią, blogio neužteršiamą atsakomybę už pasišventimą – visą esatį skirti siekiui: ką reikėtų padaryti, kad prie žemiškumo prisilietęs Idealas nesusipurvintų, skaidriu išliktų tartum žiburys“.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario nuoširdų apgailestavimą, kad jis asmeniškai negali dalyvauti ir linkėdama kunigui Robertui Grigui gražių kūrybinių minčių ir žmonių širdžių šilumos, įteikė panevėžietiškos juodos duonos kepalėlį.

2018 m. Spalis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Ar valdžia, siekdama savo tikslų, manipuliuoja Konstitucija?


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „atviras pokalbis“

Spalio 11 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“.

Laidoje diskutuota, kad besitęsiant politinėms kovoms, dabartinės valdžios oponentai pastebi, kad valdantieji, siekdami įvairiausių tikslų, manipuliuoja Konstitucija. Įtarimai kyla stebint diskusijas apie referendumą dėl dvigubos pilietybės, partijų finansavimo modelio keitimą bei amnestijos reikalus. 

Laidoje taip pat dalyvavo: MRU teisės fakulteto profesorius Vytautas Sinkevičius, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, Seimo narys Juozas Bernatonis.

„Dabar stebint diskusijas ir iniciatyvas Seime susijusias su dvigubos pilietybės referendumu kyla mintis, kad valdžia manipuliuoja Konstitucija. Tai parodo atsiradusios pataisos, kad vienam straipsniui pritaikyti kitokius reikalavimus nei kitam, pavyzdžiui, dėl balsų kartelės sumažinimo dvigubos pilietybės referendume. Tokiu elgesiu yra iškreipiamas Konstitucijos vertinimas. Svarbiausias Konstitucijos straipsnis yra pirmas skirsnis, kuriame sudėta viskas: mūsų valstybingumas, suverenitetas, tautos galia, valstybinė galia. Dabar norima padaryti invaziją į šį straipsnį per kitą Konstitucijos straipsnį, kuris būtų susijęs su dvigubos pilietybės referendumu. Matome, kad labai drastiškai norima pataikauti visuomenei. Suprantu, kad tai yra opi problema, bet mes turime turėti omenyje, kad įvairių problemų mūsų visuomenei gali kilti, bet Konstitucinius pagrindus turime išsaugoti.“, – sakė P. Urbšys.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Spalis mėn. 10 d., Trečiadienis

Seimo „valstiečiams“ sušlubavo atmintis

Seimas vakar po pateikimo pritarė Seimo vicepirmininko „valstiečio“ Arvydo Nekrošiaus pateiktam naujos redakcijos Referendumo įstatymo projektui. Juokingiausia, kad pataisos tėra kosmetinės, nors „valstiečiai“, turintys daugumą Seime, dabar turi ir galimybę įstatymą pakeisti iš pagrindų. Juo labiau kad prieš rinkimus ir deklaravo, jog jį reikia keisti iš pagrindų.

Projektu siekiama patikslinti nuostatas dėl referendumo organizavimo procedūrų, agitacijos, praplėsti balsavimo vietų užsienyje skaičių, nustatyti darbo užmokesčio mokėjimą balsavimo komisijų nariams, pailginti balsavimui skirtą laiką, patikslinti nuostatas dėl balsų skaičiavimo. Kitaip tariant, pataisos susijusios tik su referendumų organizavimu, o ne su pačia esme. Tai pastebėjo ir parlamentaras, dabar jau buvęs „valstietis“ Povilas Urbšys, savo ruožtu projektui registravęs esminius pasiūlymus.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

S.Žumbio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 09 d., Antradienis

42 Seimo nariai siūlo M. Majauskui inicijuoti apkaltą

M. Majauskas, E. Genio/LRT nuotr.42 Seimo narių grupė siūlo inicijuoti apkaltą Seimo nariui konservatoriui Mykolui Majauskui.

Seimo posėdžių sekretoriate jie įregistravo nutarimo projektą, kuriame siūlo sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų ir parengtų išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mykolui Majauskui. Siūloma, kad komisijoje dirbtų 12 Seimo narių.
Tarp apkaltos iniciatorių yra Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Agnė Širinskienė, Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Andrius Palionis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius, Andriejus Stančikas ir kiti.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 263