Naujienos

2018 m. kovas mėn. 13 d., Antradienis

Seime – pirmas žingsnis link žemės ūkio tyrimo, siejamo su R.Karbauskiu

RamÅ«nas KarbauskisSeimas pateikimo stadijoje pritarė opozicinių partijų pasiūlymui sudaryti laikinąją komisiją, kuri tirtų situaciją žemės ūkyje, o kartu paliestų ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio verslą.

Už pasiūlymą sudaryti komisiją Seime balsavo 63 parlamentarai, prieš buvo 25 politikai, susilaikė 23 Seimo nariai.

Parlamentinį tyrimą palaikė 7 „valstiečių“ frakcijos nariai: Vytautas Bakas, Justas Džiugelis, Darius Kaminskas, Asta Kubilienė, Naglis Puteikis, Virginijus Sinkevičius ir Povilas Urbšys. Už komisijos sudarymą balsavo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Premjeras Saulius Skvernelis bei pats R.Karbauskis balsavime nedalyvavo, nors jie abu anksčiau žiniasklaidai teigė tyrimui nepritariantys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 13 d., Antradienis

Nuotrauka, dėl kurios šiandien Pranckiečiui gėda

Viktoras PranckietisPrieš rinkimus Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neprašytas fotografavosi su plakatu, kuriuo išreiškė palaikymą Stambulo konvencijai, o užėmęs parlamento vadovo kėdę tėškė, kad konvencija nesuderinama su jo partijos programa.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Kodėl Saulius Urbanavičius nebenori vadovauti STT?

Žinių radijasKovo 12 d. „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ žurnalistas Ridas Jasiulionis klausė Seimo nario Povilo Urbšio, ar jį įtikina STT vadovo Sauliaus Urbanavičiaus nurodomos priežastys dėl pasitraukimo iš STT vadovo pareigų, ir kaip mano pats P. Urbšys, kodėl S. Urbanavičius traukiasi?

P. Urbšys: „Tai, kad prezidentūra darė spaudimą Specialiųjų tyrimų tarnybai kai kuriuose tyrimuose, man asmeniškai toks įspūdis susidarė, ir kad ne visada tas pats Saulius Urbanavičius sugebėdavo atsilaikyti. Nes man teko matyti ne vieną STT vadovą, tai galiu pasakyti tiek, kad ta įtaka ar tai Seimui iš prezidentūros, ar iš Vyriausybės visada būdavo, bet jo vadovaujamu laikotarpiu, turiu pasakyti, šiek tiek jautėsi, kad įtaka iš prezidentūros vis dėlto yra veiksmingesnė.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 11:10 iki 16:10 min.: 

https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Aloyzas Sakalas. Ar nežino seimo narys Urbšys įstatymų, ar žino, tik sąmoningai juos ignoruoja?

Aloyzas SakalasIr viena, ir kita ne tik nedaro garbės p. Urbšiui, bet ir sudaro prielaidas jo veiklai pritaikyti Baudžiamąjį Kodeksą (toliau BK). Bet apie viską iš eilės.

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Lietuvos Kultūros kongreso taryba š. m. kovo 14 d. Seimo Konstitucijos salėje rengia konferenciją-diskusiją pavadinimu „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą“. (...)

Konferencijos organizatoriai pakvietė padaryti pranešimus pagrindinių politinių partijų atstovus bei žymius visuomenininkus. Buvo pakviestas ir LSDP pirmininkas G. Paluckas. Bet konferencijos pirmininkas P. Urbšys griežtai atsisakė leisti G. Paluckui dalyvauti konferencijoje. Atsisakymo motyvas – G. Paluckas yra teistas, o teistiems piliečiams Seimo rūmuose daryti pranešimus, atseit, ne vieta.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Lopšeliui-darželiui „Kastytis“ - 50

kastytis.pngPanevėžio vaikų lopšelis-darželis „Kastytis“ švenčia įkūrimo 50-metį. Įvairūs renginiai, skirti šiai progai įstaigoje vyks visą savaitę, o šiandien vyko pirmasis šventinis renginys „Čia mūsų namai“. Direktorė Stasė Šešeikienė pasidžiaugė nuveiktais darbais, darniu kolektyvo darbu, pedagogė Jūratė Gulbinė priminė įstaigos susikūrimo ir gyvavimo istoriją. Vėliau koncertavo darželio auklėtiniai, sveikino atvykę svečiai.

Lopšelyje – darželyje ,,Kastytis“ didesnis dėmesys skiriamas meniniam ugdymui- dailei, šokiui, muzikai, vaidybai. Ikimokyklinio amžiaus vaikai turi susidaryti tautos kultūros vientisumo vaizdą, todėl meninių programų ugdymo turinys apima visas jiems prieinamas sritis. Įstaigoje pereita prie demokratinio ugdymo būdo, meninio ugdymo pedagogams paliekama kūrybos iniciatyvos laisvė renkantis darbo metodiką, įgyvendinant keliamus tikslus.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino „Kastyčio“ vaikus ir kolektyvą su švente, įteikė padėkas direktorei Stasei Šešeikienei, auklėtojai Džiuljetai Bogomolovienei ir sandėlininkei Janinai Tvarijonienei, o darželiui padovanojo Tautišką giesmę, linkėdamas vaikams ne tik išmokti ją mintinai, bet ir gyventi ja vadovaujantis.

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Prakeikta teisingumo ministro kėdė koją pakišo ne vienam

Teisingumo ministerijos vadovo kėdė ir vėl laisva. Iki antradienio jai vadovavusi Milda Vainiutė paskelbė paliekanti postą po kilusių skandalų. Premjerui Sauliui Skverneliui vėl krenta pareiga surasti, kas stos prie ministerijos vairo.

Dabar ieškomas kandidatas jau penktasis, kuriam 17-oje Vyriausybėje bus siūloma tapti ministru. Netrukus po 2016-ųjų metų rinkimų ministerijos vairas siūlytas trims kandidatams, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių ministrais taip ir netapo. Atkritus jiems, ministre tapo M.Vainiutė, kuri taip ir nesulaukusi kadencijos pabaigos paliko pareigas.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. kovas mėn. 11 d., Sekmadienis

Ar pagaliau pavyks Lietuvoje sukurti veiksmingą valstybės tarnybą?

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgSeimui prieš kelias dienas pateiktas Valstybės tarnybos pertvarkos įstatymo projektas, kurį parengė Vyriausybė. Jeigu Seime jam bus pritarta, nuo kitų metų pradžios prasidės itin sudėtinga ir reikšminga valstybės tarnybos reforma.

Ar reikalinga tokia reforma ir ar pagaliau pavyks Lietuvoje sukurti veiksmingą valstybės tarnybą? – klausė „LRT aktualijų studijoje“ laidos vedantysis R. Geleževičius. Kovo 9 d. laidoje kartu su kitais pašnekovais dalyvavo ir mintimis dalijosi Seimo narys Povilas Urbšys:  

Esu dirbęs didesnę savo gyvenimo dalį valstybės tarnyboje, galbūt didesnė dalis buvo statutinėje struktūroje, ir iš tikrųjų nepasakysiu, kad ten žmonės tinginiavo, vengė darbo. Bet sutikime, kad žmonių vertinimas pačios paslaugos kokybės, kurią jie gauna iš viešojo sektoriaus, susijusio su valstybės tarnyba, nėra geras. Bendrąja prasme žmonių pasitikėjimas valdžia nedidėja ir vienas pagrindinių priekaištų valdžiai yra, kad paslaugos kokybė netenkina, kad institucijos daugiau dirba dėl savo intereso, o ne dėl žmonių, t. y., žmonės yra priderinami prie institucinių interesų.

Be abejo, kiekviena politinė jėga visada kelia klausimą, kad ji siekia pagerinti tos paslaugos kokybę.  Dabartinė dauguma vis dėlto nusprendė pateikti įstatymo projektą ir pasiūlyti savo variantą, kaip gerinti susidariusią situaciją ir spręsti tas problemas.

Klausykitės: http://www.lrt.lt/

2018 m. kovas mėn. 10 d., Šeštadienis

...

foto11.jpg

 

Lietuva bus tokia,

kokie būsime mes.

Su mūsų Laisvės švente!

Povilas Urbšys

 

2018 m. kovas mėn. 09 d., Penktadienis

Knygos „Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios Akto signatarai“ pristatymas

bajor.pngPanevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko knygos „Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios Akto signatarai Mykolas Biržiška, Donatas Malinauskas, Stanislovas Narutavičius“ pristatymas.
Šia knyga Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga įamžina atmintį trijų Nepriklausomybės Akto signatarų – bajorų, kurių dėka turime laisvą žodį, išlaisvintą dvasią ir galimybę tęsti jų pradėtą žygį, nuveikiant darbus, kuriančius išliekamąją vertę ateities kartoms.

Pagarba valstybingumo ir asmens kilmės ištakoms, šeimos tradicijoms, gimtajai kalbai, istorinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimas – tai amžinos vertybės, kurios 600 metų buvo gintos bajorų kalaviju nuo Vytauto Didžiojo epochos iki generolo Tado Kosciuškos sukilimo laikų. Tai vertybės, jungusios visų tautybių, luomų ir tikėjimų žmones: nuo 1831 m. ir 1863 m. sukilimų – iki 1989 m. Baltijos kelio ir 1990–1991 m. Nepriklausomybės laužų šalia Lietuvos Respublikos Seimo į vieną grandinę, vedančią link vieno tikslo – Lietuva.

Šios vertybės vėl yra svarbios, ypač dabar – kai galime atsigręžti šiek tiek atgal ir pasakyti – kam ir už ką esame dėkingi, kad lygiai prieš 100 metų tapome nepriklausoma valstybe?

Povilas Urbšys padėkojo Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos atstovams už kvietimą bei nuveiktą reikšmingą darbą. „Bajorija visuomet vaidino didelį vaidmenį Lietuvos valstybingumo istorijoje. Nors pats nesu bajoras, bet galiu pasididžiuoti savo prosenelio brolio Povilo Urbšio pažintimi su vienu iš Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų Mykolu Biržiška“, - kalbėjo Seimo narys ir iš atsineštos Mykolo Biržiškos atsiminimų knygos paskaitė ištrauką, kurioje nupasakota šių dviejų žmonių pažintis ir užsimezgusi draugystė.

2018 m. kovas mėn. 09 d., Penktadienis

Įstatymo dar nėra, o landa jau akivaizdi: įmonės nesunkiai apeitų „tik 5 vaistinės mieste“ draudimą

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Povilas Urbšys“Į parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą viename mieste leisti dirbti ne daugiau nei 5 to paties tinklo vaistinėms farmacininkai žiūri skeptiškai. Net jeigu jam Seimas ir pritartų, jie vaistinių uždarinėti nepultų – jau žino, kaip apeitų tokį reikalavimą.

Povilas Urbšys skelbia karą farmacininkams – parlamentaras registravo įstatymo pataisą, pagal kurią vienas vaistinių tinklas galėtų viename mieste turėti ne daugiau nei 5 vaistines.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 228